Latvijas valsts dzimšanas dienu svin kā ģimenes svētkus

15.11.2016 kur : Bebru pamatskola

15. novembra vakarā Bebru pamatskolā daudz laimes dzimšanas dienā Latvijai vēlēja svētku koncerta dalībnieki un Bebru pagasta iedzīvotāji. Klātesošos svētkos sveica Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza, uzsverot šajā gadā nozīmīgākos paveiktos darbus. „Es lepojos ar visiem pagasta iedzīvotājiem, kuriem rūp sava pagasta izaugsme un nākotne,”- ar gandarījumu atzina pārvaldes vadītāja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zem Soda priedes saknēm dvēseļu upe plūst

15.09.2016

Ik pēc pieciem gadiem, sākot no 2001. gada, Bebru pagastā tiek rīkoti atceres pasākumi, lai pieminētu 1841. gadā notikušo Jaunbebru Kartupeļu dumpi. 15. septembrī Jaunbebru Kartupeļu piemiņas vietā pie Sarkanā šķūņa drupām vēsturisko notikumu 175. gadskārtā pulcējās novada iedzīvotāji, Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas skolēni un skolotāji. Sirsnīgi gaidīti bija varonīgo zemnieku dzimtu pēcnācēji. Pie mūra staba, kur pagājušā gadsimta 80. gados Vilnis Titāns, darbojoties dižkoku atbrīvotāju grupā, iekala varonīgu dumpinieku Viļuma Preisa un Reiņa Tālmaņa vārdus, tagad ar lepnumu par savu dzimtām stāvēja Leo Preiss, Guntis Ungurs un viņa mazbērni Dārta un Kārlis. Jāuzteic atsaucīgie vēstures izzinātāji no Iršu pagasta – skolas bērni un pieaugušie, kuri uz pasākumu ceļu bija mērojuši ar velosipēdiem. Kapelas „Aizezeres muzikanti” ar savām latviskajām melodijām, bērza lapu zeltainums šajā saulainajā dienā radīja pacilājošu kopības sajūtu, aicinot domās nest sveicienus visiem varonīgo zemnieku dzimtu pēcnācējiem, kuri mīt ne tikai Latvijā, bet tālu pasaulē.

printēt Lasīt visu ziņu

Piekto pavasari sadziedāšanās svētki

29.04.2016 kur : Bebru pamatskola

Jau piekto pavasari, šoreiz 29. aprīlī, Bebru pamatskolā uz draudzīgu sadziedāšanos tika aicinātas ģimenes, kuras ir stipras savā dziedāt un muzicēt priekā, kā arī draugi un domubiedri, kurus vieno dziesma. Koncerta nosaukums „Dziesma manā ģimenē” lika nojaust, ka skanēs tās dziesmas, kas itin bieži tiek celtas godā savējo lokā. Priecēja, ka vairums koncerta dalībnieki ar savām balsīm ir rotājuši arī četrus iepriekšējos pasākumus. Tas apliecina šī dziesmotā pasākuma kā tradīcijas nostiprināšanos. Lai arī šogad dziedošo dalībnieku bija mazāk kā citugad, ikviens no viņiem ir pelnījis lielu paldies par drosmi un uzdrīkstēšanos!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Kokneses novada vispārizglītojošo skolu tautas deju kolektīvu atskaites koncerts „Ar pavasari sirdī”

21.04.2016 kur : Vecbebru tehnikums

21. aprīlī Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolas zālē notika Kokneses novada izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu atskaites koncerts „Ar pavasari sirdī”.

Koncertā piedalījās Pērses sākumskolas deju kolektīvs (vadītāja Inta Balode), Bebru pamatskolas 5. - 9. kl. deju kolektīvs (vadītāja Laima Antoneviča), I.Gaiša Kokneses vidusskolas deju kolektīvs „Kāpēc” - 1 .- 2. kl. grupa, 3. kl. grupa un 7. - 9. kl. grupa (vadītāja Laima Antoneviča), Vecbebru PIV deju kolektīvs „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme) un deju kolektīvs „Mutulītis” - 1. - 2. kl. grupa, 3. - 5. kl. grupa, 7. - 9. kl. grupa (vadītāja Inta Balode). Kopā 9 kolektīvi izdejoja 18 dejas. Mazie un lielie dejotāji parādīja, ka prot ne tikai skaisti dejot, bet arī cēli valkāt savu tautas tērpu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Labdarības koncerts Bebros

30.03.2016 kur : Vecbebru tehnikums

Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu. 30. martā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas zālē labdarības koncertā „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” ikviens labas gribas cilvēks bija aicināts ziedot ilggadējās Vecbebru tehnikuma darbinieces veselības uzlabošanai. Lība Zukule, šī labdarības koncerta ierosinātāja, uzrunājot klātesošos, vēlēja atvērt savas sirds durvis labestībai, jo mums katram dzīvē var pienākt brīdis, kad ir nepieciešama citu palīdzība.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (42)

Muzeja pagalmā svin Lieldienas

27.03.2016 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

27.marta rītā "Galdiņu" pagalmā rosījās mazi un lieli Lieldienu svinētāji. Lieldienu Zaķis no rīta bija aizgulējies, tāpēc skriedams ieradās "Galdiņu" pagalmā ar tukšu Lieldienu grozu.  Svētku svinētājiem aizmāršīgajam Zaķim bija jāpalīdz atrast izbirušās olas.

Ar jautru omu devāmies izkustēties dažādās atrakcijās, kuras vadīja sporta organizators Artis Zvejnieks. Pasākuma laikā varēja baudīt siltu zāļu tēju, ikviens varēja izšūpoties Lieldienu šūpolēs, kaulēties ar olām un sacensties olu ripināšanā. Radošajās darbnīcās bērniem un vecākiem bija iespēja izkrāsot savu ģimenes olu un iekārt to Lieldienu kokā. Katrs svinētājs tika arī pie garauša austiņām un kādam saldumiņam. Minējām mīlas un piedalījāmies dažādās Lieldienu rotaļās. Lieldienas nosvinējām godam! Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Bebru pagasta pārvaldei, komunālās daļas vadītājam Jurim Bāram un darbiniekiem, Lieldienu Zaķim - Dailai Riekstiņai, Artim Zvejniekam par jaukajām idejām un rotaļām, kā arī pārējiem čaklajiem palīgiem - Janai Andrejevai, Aivim Kosmačevskim, Raimondam Petrikam, Annai Zvejniecei un Marikai Cegelei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Politiski represēto piemiņas brīdis Bebru pagastā

25.03.2016 kur : Bebru pamatskola

Pie Bebru pamatskolas, kur atrodas komunistiskā genocīda terora upuriem celts piemineklis, žēli raud kokle, deg svecīšu liesmas un mirdz pūpolzaru sudrabs. Ir Māras dienas priekšpusdiena. Pulcējas skolēni, skolotāji, Bebru pagasta iestāžu darbinieki un drausmo notikumu vistiešākie liecinieki – cilvēki, kuri piedzīvojuši prātam neaptveramos, necilvēcīgos notikumus 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā. Lai viņiem mūžīga mūsu cieņa un līdzjūtība!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top