Lieldienas godam pavadītas!

16.04.2017 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

16. aprīlī Bebru pagastā, muzeja „Galdiņi” pagalmā, rosījās Lieldienu svinētāji. Lieldienu zaķis bija apciemojis „Galdiņus” un atstājis paslēptus saldumus, kurus bērni ar prieku meklēja.

Iesildījušies ar sportiskām aktivitātēm, devāmies rotaļās un spēlēs. Latviešu ticējums vēsta, ka Lieldienās vajag daudz šūpoties, tad visu gadu nenāks miegs un vasarā odi un dunduri nekodīs. Tāpat senie latvieši ticēja, ka šūpošanās Lieldienās simbolizē auglību – kārtīgi izšūpojoties, saimniekam rudzi izaug lieli, bet liniem sēklas – tīras kā vēja vētītas. Pasākuma laikā varēja baudīt siltu zāļu tēju, kaulēties ar olām un sacensties olu ripināšanā. Katrs svinētājs tika arī pie kāda saldumiņa un pateicības balvām piedaloties individuālajās spēlēs. Lieldienas nosvinējām godam! Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Bebru pagasta pārvaldei, vienmēr aktīvajam Artim Zvejniekam par jaukajām idejām un rotaļām, kā arī čaklajam palīgam Dailai Riekstiņai. Darbīgu un enerģijas pilnu pavasari!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Grāmatas „Vīrs ar Nameja gredzenu” atvēršanas svētki Bebros

06.12.2016 kur : Bebru pagasta bibliotēka

6.decembrī Bebru pagasta bibliotēkā izcilajam bebrēnietim Vilnim Plūmem veltītās rakstnieces Lindas Šmites grāmatas „Vīrs ar Nameja gredzenu” atvēršanas svētki kopā sasauca tos, kuri savulaik strādājuši Vecbebru sovhoztehnikumā prasmīgā direktora vadībā un daudzus citus Bebru pagasta iedzīvotājus. Sirsnīgajā pasākumā piedalījās arī Viļņa Plūmes tuvinieki – dzīvesbiedre Sarmīte Plūme un jaunākais dēls Artūrs Plūme. Savējo vidū mīļi gaidīta viešņa bija Maija Malaševska, kurai par darba un dzīves gadiem Bebros saglabājušās vissiltākās atmiņas. Viņas savāktais bagātīgais materiālu klāsts par Vilni Plūmi un Vecbebriem lieti noderēja autorei grāmatas tapšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Latvijas valsts dzimšanas dienu svin kā ģimenes svētkus

15.11.2016 kur : Bebru pamatskola

15. novembra vakarā Bebru pamatskolā daudz laimes dzimšanas dienā Latvijai vēlēja svētku koncerta dalībnieki un Bebru pagasta iedzīvotāji. Klātesošos svētkos sveica Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza, uzsverot šajā gadā nozīmīgākos paveiktos darbus. „Es lepojos ar visiem pagasta iedzīvotājiem, kuriem rūp sava pagasta izaugsme un nākotne,”- ar gandarījumu atzina pārvaldes vadītāja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zem Soda priedes saknēm dvēseļu upe plūst

15.09.2016

Ik pēc pieciem gadiem, sākot no 2001. gada, Bebru pagastā tiek rīkoti atceres pasākumi, lai pieminētu 1841. gadā notikušo Jaunbebru Kartupeļu dumpi. 15. septembrī Jaunbebru Kartupeļu piemiņas vietā pie Sarkanā šķūņa drupām vēsturisko notikumu 175. gadskārtā pulcējās novada iedzīvotāji, Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas skolēni un skolotāji. Sirsnīgi gaidīti bija varonīgo zemnieku dzimtu pēcnācēji. Pie mūra staba, kur pagājušā gadsimta 80. gados Vilnis Titāns, darbojoties dižkoku atbrīvotāju grupā, iekala varonīgu dumpinieku Viļuma Preisa un Reiņa Tālmaņa vārdus, tagad ar lepnumu par savu dzimtām stāvēja Leo Preiss, Guntis Ungurs un viņa mazbērni Dārta un Kārlis. Jāuzteic atsaucīgie vēstures izzinātāji no Iršu pagasta – skolas bērni un pieaugušie, kuri uz pasākumu ceļu bija mērojuši ar velosipēdiem. Kapelas „Aizezeres muzikanti” ar savām latviskajām melodijām, bērza lapu zeltainums šajā saulainajā dienā radīja pacilājošu kopības sajūtu, aicinot domās nest sveicienus visiem varonīgo zemnieku dzimtu pēcnācējiem, kuri mīt ne tikai Latvijā, bet tālu pasaulē.

printēt Lasīt visu ziņu

Piekto pavasari sadziedāšanās svētki

29.04.2016 kur : Bebru pamatskola

Jau piekto pavasari, šoreiz 29. aprīlī, Bebru pamatskolā uz draudzīgu sadziedāšanos tika aicinātas ģimenes, kuras ir stipras savā dziedāt un muzicēt priekā, kā arī draugi un domubiedri, kurus vieno dziesma. Koncerta nosaukums „Dziesma manā ģimenē” lika nojaust, ka skanēs tās dziesmas, kas itin bieži tiek celtas godā savējo lokā. Priecēja, ka vairums koncerta dalībnieki ar savām balsīm ir rotājuši arī četrus iepriekšējos pasākumus. Tas apliecina šī dziesmotā pasākuma kā tradīcijas nostiprināšanos. Lai arī šogad dziedošo dalībnieku bija mazāk kā citugad, ikviens no viņiem ir pelnījis lielu paldies par drosmi un uzdrīkstēšanos!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Kokneses novada vispārizglītojošo skolu tautas deju kolektīvu atskaites koncerts „Ar pavasari sirdī”

21.04.2016 kur : Vecbebru tehnikums

21. aprīlī Vecbebru Profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolas zālē notika Kokneses novada izglītības iestāžu tautas deju kolektīvu atskaites koncerts „Ar pavasari sirdī”.

Koncertā piedalījās Pērses sākumskolas deju kolektīvs (vadītāja Inta Balode), Bebru pamatskolas 5. - 9. kl. deju kolektīvs (vadītāja Laima Antoneviča), I.Gaiša Kokneses vidusskolas deju kolektīvs „Kāpēc” - 1 .- 2. kl. grupa, 3. kl. grupa un 7. - 9. kl. grupa (vadītāja Laima Antoneviča), Vecbebru PIV deju kolektīvs „Kāre” (vadītāja Sarmīte Plūme) un deju kolektīvs „Mutulītis” - 1. - 2. kl. grupa, 3. - 5. kl. grupa, 7. - 9. kl. grupa (vadītāja Inta Balode). Kopā 9 kolektīvi izdejoja 18 dejas. Mazie un lielie dejotāji parādīja, ka prot ne tikai skaisti dejot, bet arī cēli valkāt savu tautas tērpu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Labdarības koncerts Bebros

30.03.2016 kur : Vecbebru tehnikums

Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu. 30. martā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas zālē labdarības koncertā „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” ikviens labas gribas cilvēks bija aicināts ziedot ilggadējās Vecbebru tehnikuma darbinieces veselības uzlabošanai. Lība Zukule, šī labdarības koncerta ierosinātāja, uzrunājot klātesošos, vēlēja atvērt savas sirds durvis labestībai, jo mums katram dzīvē var pienākt brīdis, kad ir nepieciešama citu palīdzība.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (42)
back to top