Mantojumu dienas Vecbebros

14.09.2013

2013. gada 13. septembrī Latvijas kultūras akadēmijas Teatra fakultātē "Zirgu pasts" tika atklātas Eiropas Kultūras mantojuma dienas „Skolas kultūras pieminekļos". Mantojuma dienu laikā no 13. līdz 16.septembrim 49 objektos visā Latvijā bija iespēja apmeklēt skolas (un augstskolas), kuras atrodas kultūrvēsturiski vērtīgās ēkās.

Arī Kokneses novadā, 14.septembrī, VECBEBRU MUIŽAS KUNGU MĀJĀ šo mantojumu dienu ietvaros notika dažādas aktivitātes un pasākumi.

Pasākuma laikā pacēla Eiropas Kultūras mantojuma dienu karogu. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzzināt muižas vēsturi un apskatīt parku, baudīt tēju un medu ar muižkundzi Sofiju fon Meijendorfu. Ikviens varēja iepirkties medus tirdziņā, iepazīt bišu saimes bioloģiju un seno dravniecības inventāru, degustēt medusmaizi, apmeklēt Vecbebru Svētās Ģimenes Romas katoļu baznīcu un Latvijas Biškopības muzeju, fotografēties dravnieka spectērpā, kā arī iekurt dūmekli.

Bebros atklātais rotaļu laukums kļuvis par bērnu un vecāku iemīļotu atpūtas vietu

05.09.2013

„Ripoja ābols lejā no zara. Nokrita lejā un smējās!” 5. septembrī, Bebru pagasta centrā, vietā, kur vēl nesen bija vecais ābeļu dārzs, atklāja bērnu rotaļu laukumu. Uz ilgi gaidīto svētku brīdi bija pulcējušies vietējie iedzīvotāji un mūsu pagasta jaunā paaudze. Jāteic, ka mazie bebrēnieši rotaļu laukuma iekārtas steidza iemēģināt jau pirmajā to uzstādīšanas dienā. Šis saulainais stūrītis kļuvis par bērnu un vecāku iemīļotu atpūtas vietu.

Pasākuma vadītāja Ausma Rode, uzrunājot klātesošos, sacīja: „Cāļus skaita rudenī. Arī mēs šajā laikā atskatāmies uz paveikto un esam gandarīti, ka Bebros tapusi vēl viena jauna atpūtas vieta vismazākajiem. Mūsu kopīgs paldies par ieguldīto darbu projekta sagatavošanā un īstenošanā biedrības „Bites” biedrei un pagasta pārvaldes vadītājai Ilzei Pabērzai.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

„Dūdene zin” Vecbebros

06.06.2013 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Ieskandinot Kokneses novada svētkus, 6.jūnija vakarpusē, Voldemāra Jākobsona muzeja „Galdiņi” pagalmā, Seces pagasta amatieru teātris rādīja Andra Niedzviedža lugas „Dūdene zin” iestudējumu, kas pulcēja vairāk kā piecdesmit lielus un mazus teātra mīļotājus.

Šī ir pirmā reize, kad teātris uzstājas ne tikai Vecbebros, bet arī pēc vēlēšanām, kas ir viens no uzveduma galvenajiem notikumiem. Iekarojusi skatītāju simpātijas ne tikai novada ietvaros, bet arī ārpus tā, izrādei mērojami lieli panākumi. Kā stāsta pati lugas režisore – Astrīda Mencendorfa, šajā izrādē viss notiek, kā jau dzīvē. Humora pilni joki, lieliskā aktiermāksla un mierīgie laikapstākļi radīja lielisku pirmssvētku noskaņu Vecbebros.

Vidzemes Augstskolas

1.kursa studente Monta Liepiņa

„Meža dienas 2013” Vecbebros

06.06.2013 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekts „Latvijas iedzīvotāji kopā nākotnes mežam” ieguvis Meža attīstības fonda finansiālu atbalstu, lai veiksmīgi turpinātos tradīcija ik gadu Meža dienās padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, labiekārtotām atpūtas vietām, kā arī radot jaunas aktīva dzīvesveida veicinošās mazās arhitektūras formas. Arī Kokneses novada dome ir Latvijas pašvaldību vidū, kas iesaistījusies šajā projektā un Meža dienu aktivitātēs. Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza LPS iesniedza projekta pieteikumu ar mērķi pilnveidot atpūtas vietu „Mežaparks” Vecbebros.

Atpūtas vieta „Mežaparks” Vecbebros ir kļuvusi par iedzīvotāju iemīļotu atpūtas vietu. Ar Latvijas Pašvaldību savienības projekta atbalstu, teritorija, pa kuru pasākumu apmeklētāji dosies uz brīvdabas estrādi, kļūs par skaistu un zaļojošu kociņu jaunaudzi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Bērnu dienu jampadracis Vecbebros

01.06.2013 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

1.jūnija pēcpusdienā, Bebru pagasta Mežaparka estrādē, saules sveicienu pavadībā svinēja Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Pulcējot vienkopus vairāk kā simts apmeklētāju – ne tikai bērnus, bet arī to tuvākos radiniekus, tika jauki pavadīta diena dažnedažādāko atrakciju virpulī, kuras organizēja Bebru internātvidusskolas skolotāja Daiga Andersone.

Bērnu pasaku pavadījumā, tika atklāts bērnu jampadracis. Pirmā aktivitāte, kas bērnos izraisīja lielu jūsmu, bija pārģērbšanās. Turklāt ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Vardīšu, bitīšu, bizbizmārīšu un citu radībiņu maskas rotāja ikviena svētku dalībnieku galvu, kas savukārt veidoja vienotu un pacilātu noskaņu viscaur estrādei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Dziedošo ģimeņu un draugu saiets Bebros

05.04.2013 kur : Bebru pamatskola

Jau otro gadu, gaidot pavasari, dziedošās ģimenes un draugi Bebros satikās uz līksmu, pavasarīgu sadziedāšanos. 5. aprīļa vakarā Bebru pamatskolā mēs pārliecinājāmies, ka dziesmai piemīt brīnišķīgs spēks uzziedināt pavasari, kaut arī laukā aiz loga par sevi atgādināja sniegputenis. Dziedāt uz skatuves – tā noteikti bija uzdrīkstēšanās tiem, kas to darīja pirmo reizi, bet daudzi dalībnieki jau šajos dziedāšanos svētkos piedalījās otro reizi. Pasākumu izjusti un sirsnīgi vadīja Inese Skuja un Dzintra Stārastiņa, Inese un viņas vīrs Normunds, bija arī tie, kas rūpējās par muzikālo noformējumu.

„Lai arī zemi vēl klāj sniegs, mājas „Smilgas” pagalmā uzziedējušas rozes”, to savā dziesmā atklāja tētis Raimonds Liepiņš un meita Līva Liāna. Visiem dziesmas draugiem Raimonds aicināja dziedāt līdzi un ticēt, ka katram reiz būs savs rožu dārzs!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Lieldienu Zaķis atnes līksmību lieliem un maziem02.04.2013

Lieldienu Zaķis Garausis sniegotajās pirmajās Lieldienās Bebros, muzeja „Galdiņi” sētā, atnesa ne tikai raibas oliņas ar kadiķu ziediņiem, līksmību lieliem un maziem, bet arī siltu un saulainu laiku. Ko gan tik nepaguva paveikt darbīgais prieka nesējs! Kopā ar svētku svinētājiem viņš izpušķoja šūpoles un dziedot izšūpoja mazās tautumeitas un tautudēlus, vēlot visiem veiksmīgu un auglīgu gadu. „Nāc skrieties ar Lieldienu Zaķi!” – aicināja Garausis jautrajā zaķu skrējienā „Pumpuri plaukst”, kurā veiklībā mērojās ne tikai skolas puikas, bet arī tēti un opīši, par ko līdzjutējiem bija vislielākais prieks!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top