Lieldienas muzeja „Galdiņi” pagalmā

04.04.2015 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Vecbebros, muzeja „Galdiņi” pagalmā, Lieldienu svinēšana sākās ar sporta aktivitātēm un „Stipro skrējienu”. Vēsajā pavasara rītā iesildījās gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji. Pēc tam bērni devās meklēt Lieldienu zaķa paslēptās olas. Visa pasākuma laikā apmeklētāji varēja baudīt siltu zāļu tēju un sildīties pie ugunskura. Lieldienu zaķis veda svētku svinētājus cauri „Galdiņu” dārzam ar dziesmu „Kur tu teci”. Sporta organizators Artis Zvejnieks aicināja piedalīties „Jautrajās stafetēs”. Tika noskaidrotas arī atraktīvākas stafešu komandas: 1.vieta „Nezinu”, 2. vieta „Lielie zaķi”, 3.,4. vieta komandai „Oliņ boliņ” un „Panzeri”, kā arī paldies komandai „Tumšais gals”. Tālāk devāmies minēt mīklas un cienāties ar Bebru pagasta pārvaldes sarūpētajiem Lieldienu saldumiem, kā arī paralēli varēja kaulēties ar olām, ripināt tās un kārtīgi izšūpoties Lieldienu šūpolēs, piedalīties dažādās jautrās rotaļās kopā ar Lieldienu zaķi. Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Artim Zvejniekam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Kopīga sirds valoda ar Latvijas pelēko laukakmeni25.03.2015

25. martā Kokneses novadā notika atceres pasākumi, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu. 24. martā Bebru pamatskolā īpašā vēstures stundā 7. – 9. klašu skolēni klausījās Sibīrijas bērnu – Antoņinas Midegas, Zentas Zīles, Lības Zukules un Andra Freimaņa atmiņu stāstus par bērnības dienām Tālajos Austrumos.

Bebru pagastā 25. martā pie piemiņas akmens atceres brīdis vienoja Bebru, Kokneses un Iršu pagastu represijās cietušos iedzīvotājus un viņu tuviniekus. Bebru pamatskolas skolēniem šis brīdis bija kā savas tautas vēstures un patriotisma stunda. Pie pirms divpadsmit gadiem bebrēniešu izlolotās piemiņas vietas skanēja vārdi: „Saulainā Māras diena ir diena, kad koki sajūt sāpes, tādēļ tos nedrīkst cirst vai griezt. Mums šī diena sauc apstāties pie Latvijas pelēkajiem laukakmeņiem. Vienkāršie lauku lielakmeņi kļuvuši par pieminekļiem, veidojot svētas atceres vietas tiem, kuri guldīti svešajā zemē, bet viņu vārdi ir iekalti debesīs. Šodien mēs pulcējamies uz kopīgu sirds valodu ar Dzimtenes pelēko akmeni.” Atceres brīdī kopā ar novada iedzīvotājiem bija Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, atskatoties uz pagātnes notikumiem, viņš atgādināja: „25. marts ir latviešu tautas sēru diena. Taču tā ir arī mūsu tautas dzīves spēka apliecinājuma diena. Par spīti sāpju ceļiem tie, kas izturēja un atgriezās, sirdī glabāja sapni par neatkarīgu Latviju. Šodien, kad atceramies postu un ciešanas, kas mūsu tautai tika netaisnīgi nodarītas, domāsim arī par Latvijas un latviešu tautas nākotni. Mums jāapzinās, ka mēs neesam vienīgā tauta, kuru sveša vara un noziedzīgs režīms ir tik smagi piemeklējis 20.gadsimtā, bet latvieši nekad nav noliekuši galvu terorisma priekšā.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39)

Vietalvas amatierteātra izrāde Bebros

16.01.2015

16. janvāra vakarā Bebru pamatskolā Vietalvas amatierteātris viesojās ar izrādi "Mīlas mokās ļaudis lokās", režisore Agita Lindenberga, autors Neretietis. Paldies apmeklētāju pulkam! Pēc izrādes māksliniekus Bebru pagasta pārvalde cienāja ar gardo rozīņu kliņģeri.

Marika Cegele,

Kultūras pasākumu organizatore Bebru pagastā

Ziemassvētku vecītis dāvanas ved zirga pajūgā

22.12.2014 kur : Bebru pamatskola

Viens zelta stars no zvaigžņu spieta. Mums katram tieši sirdī krīt, Jo tieši sirdī ir tā vieta, Kur Ziemassvētku brīnums mīt.22. decembrī Bebru pamatskolas zālē Ziemassvētku vecītis, rūķi un Ziemassvētku vecīša palīdze apciemoja pirmsskolas vecuma bērnus, kuri neapmeklē bērnudārzu. Ziemassvētku vecītis skolas pagalmā iebrauca zirdziņa pajūgā! Paldies pasākuma vadītājai Annai Romanovskai un visiem tiem, kuri piedalījās pasākuma tapšanā!

 Marika Cegele,

Kultūras pasākumu organizatore Bebru pagastā

Vislielākā greznība cilvēcisko attiecību krāšņums

12.12.2014 kur : Bebru pamatskola

Vai līst sudraba lietutiņš, vai uz zariem krīt sniegs, katru gadu no jauna atnāk Ziemassvētki! Katru gadu no jauna, šogad jau septiņpadsmito reizi, Bebru pamatskolā pie Ziemassvētku eglītes satikās Bebru pagasta vecļaudis. Un katru gadu no jauna mēs pārliecināmies, ka vislielākā greznība uz pasaules ir cilvēcisko attiecību krāšņums, jo viņiem ir svarīgi būt kopā, lai cits citu uzmundrinātu, apvaicātos kā klājas un izteiktu laimes vēlējumus nākamā gada gājumam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

LŪDZU, EGLĪT, IEDEDZIES!

10.12.2014

10.decembrī pulksten 15.30 Bebru pagasta eglīti pagasta pārvaldes darbinieki iededza kopā ar PII "Bitīte" bērniem un audzinātājām u.c. Kopā rotājām eglīti ar pašgatavotiem rotājumiem, kurus bija sarūpējuši bērni, skaitījām dzejolīšus un vēlējām jaukus un gaišus gaidāmos Ziemassvētkus ikvienam, kā arī noslēgumā cienājāmies ar sarūpētajām piparkūkām.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Manā sirdī ir Latvijai drošākā vieta

13.11.2014 kur : Vecbebru tehnikums

Svētku koncerts „Skani, mana Latvija!” 13. novembra vakarā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas zālē bija skaists veltījums Latvijas valsts 96. dzimšanas dienā.

Katrs mūsu darbs ir veltījums Latvijai. „Šajā gadā paveiktais Bebru pagastā un Kokneses novadā ir ieguldījums mūsu nākotnē,” svētku uzrunā sacīja Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza. Sirsnīgi sveicot pagasta iedzīvotājus svētkos, viņa novēlēja rast prieku labi padarīta darba sajūtā un būt lepniem par vietu, kurā dzīvojam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)
back to top