Miķeļdiena Bebros

30.09.2015 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Par godu Miķeļdienai, 30. septembrī "Galdiņu" muzeja pagalmā rosījās Bebru pamatskolas un bērnudārza bērni. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja parādīt savas zināšanas par tēlnieka Voldemāra Jākobsona darbiem.

Radoši tika liktas Jumja zīmes, minētas mīklas, zīmēts sevis iztēlots Miķelis. Muzeja pagalmā ciemiņi baudīja "Voldiņa" tēju, cepa ugunskurā kartupeļus, ēda gardo rudzu maizi pārziestu ar Miķeļa māsas gatavoto sviestu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

izstāde KOKNESES KADRS

03.07.2015 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Bebros, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņi” no 3.jūlija apskatāma fotokluba KOKNESES KADRS fotogrāfiju izstāde.

Mazie dziedāšanas svētki Vecbebros

24.04.2015 kur : Bebru pamatskola

Tikpat skanīga kā putnu sasaukšanās pavasarī bija dziedošo ģimeņu un draugu sadziedāšanās 24. aprīļa vakarā Bebru pamatskolā. Jau ceturto pavasari šis pasākums apliecināja, ka dziedāt prieks vieno paaudzes, nostiprina draudzību un atrod visskaistākās melodijas.

Mazie dziedāšanas svētki visus šos gadus nav iedomājami bez dziedošās Skuju ģimenes – Inese, Normunds un Monta ir ne tikai dziesmotā pasākuma dalībnieki, bet arī tie, kas ar lielu pašaizliedzību un atbildības sajūtu veic skaņu meistaru pienākumus. Ar Raimonda Paula dziesmu „Un atkal zilā vakarā” Skuju ģimene atklāja pavasarīgo sadziedāšanos. „Talants, jaunība un skaistums!” - tā par dziesmu „Mājas”, ko izpildīja Monta ar draudzeni Līvu Bitneri, atzina skatītāji. Monta ir ne tikai vijoles pavēlniece, spēlē klavieres un sintezatoru, bet kā atklājās šajā dziesmā – apguvusi arī ģitāras spēli.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Lieldienas muzeja „Galdiņi” pagalmā

04.04.2015 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Vecbebros, muzeja „Galdiņi” pagalmā, Lieldienu svinēšana sākās ar sporta aktivitātēm un „Stipro skrējienu”. Vēsajā pavasara rītā iesildījās gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji. Pēc tam bērni devās meklēt Lieldienu zaķa paslēptās olas. Visa pasākuma laikā apmeklētāji varēja baudīt siltu zāļu tēju un sildīties pie ugunskura. Lieldienu zaķis veda svētku svinētājus cauri „Galdiņu” dārzam ar dziesmu „Kur tu teci”. Sporta organizators Artis Zvejnieks aicināja piedalīties „Jautrajās stafetēs”. Tika noskaidrotas arī atraktīvākas stafešu komandas: 1.vieta „Nezinu”, 2. vieta „Lielie zaķi”, 3.,4. vieta komandai „Oliņ boliņ” un „Panzeri”, kā arī paldies komandai „Tumšais gals”. Tālāk devāmies minēt mīklas un cienāties ar Bebru pagasta pārvaldes sarūpētajiem Lieldienu saldumiem, kā arī paralēli varēja kaulēties ar olām, ripināt tās un kārtīgi izšūpoties Lieldienu šūpolēs, piedalīties dažādās jautrās rotaļās kopā ar Lieldienu zaķi. Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Artim Zvejniekam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Kopīga sirds valoda ar Latvijas pelēko laukakmeni25.03.2015

25. martā Kokneses novadā notika atceres pasākumi, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu. 24. martā Bebru pamatskolā īpašā vēstures stundā 7. – 9. klašu skolēni klausījās Sibīrijas bērnu – Antoņinas Midegas, Zentas Zīles, Lības Zukules un Andra Freimaņa atmiņu stāstus par bērnības dienām Tālajos Austrumos.

Bebru pagastā 25. martā pie piemiņas akmens atceres brīdis vienoja Bebru, Kokneses un Iršu pagastu represijās cietušos iedzīvotājus un viņu tuviniekus. Bebru pamatskolas skolēniem šis brīdis bija kā savas tautas vēstures un patriotisma stunda. Pie pirms divpadsmit gadiem bebrēniešu izlolotās piemiņas vietas skanēja vārdi: „Saulainā Māras diena ir diena, kad koki sajūt sāpes, tādēļ tos nedrīkst cirst vai griezt. Mums šī diena sauc apstāties pie Latvijas pelēkajiem laukakmeņiem. Vienkāršie lauku lielakmeņi kļuvuši par pieminekļiem, veidojot svētas atceres vietas tiem, kuri guldīti svešajā zemē, bet viņu vārdi ir iekalti debesīs. Šodien mēs pulcējamies uz kopīgu sirds valodu ar Dzimtenes pelēko akmeni.” Atceres brīdī kopā ar novada iedzīvotājiem bija Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, atskatoties uz pagātnes notikumiem, viņš atgādināja: „25. marts ir latviešu tautas sēru diena. Taču tā ir arī mūsu tautas dzīves spēka apliecinājuma diena. Par spīti sāpju ceļiem tie, kas izturēja un atgriezās, sirdī glabāja sapni par neatkarīgu Latviju. Šodien, kad atceramies postu un ciešanas, kas mūsu tautai tika netaisnīgi nodarītas, domāsim arī par Latvijas un latviešu tautas nākotni. Mums jāapzinās, ka mēs neesam vienīgā tauta, kuru sveša vara un noziedzīgs režīms ir tik smagi piemeklējis 20.gadsimtā, bet latvieši nekad nav noliekuši galvu terorisma priekšā.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (39)

Vietalvas amatierteātra izrāde Bebros

16.01.2015

16. janvāra vakarā Bebru pamatskolā Vietalvas amatierteātris viesojās ar izrādi "Mīlas mokās ļaudis lokās", režisore Agita Lindenberga, autors Neretietis. Paldies apmeklētāju pulkam! Pēc izrādes māksliniekus Bebru pagasta pārvalde cienāja ar gardo rozīņu kliņģeri.

Marika Cegele,

Kultūras pasākumu organizatore Bebru pagastā

Ziemassvētku vecītis dāvanas ved zirga pajūgā

22.12.2014 kur : Bebru pamatskola

Viens zelta stars no zvaigžņu spieta. Mums katram tieši sirdī krīt, Jo tieši sirdī ir tā vieta, Kur Ziemassvētku brīnums mīt.22. decembrī Bebru pamatskolas zālē Ziemassvētku vecītis, rūķi un Ziemassvētku vecīša palīdze apciemoja pirmsskolas vecuma bērnus, kuri neapmeklē bērnudārzu. Ziemassvētku vecītis skolas pagalmā iebrauca zirdziņa pajūgā! Paldies pasākuma vadītājai Annai Romanovskai un visiem tiem, kuri piedalījās pasākuma tapšanā!

 Marika Cegele,

Kultūras pasākumu organizatore Bebru pagastā

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top