Muzeja pagalmā svin Lieldienas

27.03.2016 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

27.marta rītā "Galdiņu" pagalmā rosījās mazi un lieli Lieldienu svinētāji. Lieldienu Zaķis no rīta bija aizgulējies, tāpēc skriedams ieradās "Galdiņu" pagalmā ar tukšu Lieldienu grozu.  Svētku svinētājiem aizmāršīgajam Zaķim bija jāpalīdz atrast izbirušās olas.

Ar jautru omu devāmies izkustēties dažādās atrakcijās, kuras vadīja sporta organizators Artis Zvejnieks. Pasākuma laikā varēja baudīt siltu zāļu tēju, ikviens varēja izšūpoties Lieldienu šūpolēs, kaulēties ar olām un sacensties olu ripināšanā. Radošajās darbnīcās bērniem un vecākiem bija iespēja izkrāsot savu ģimenes olu un iekārt to Lieldienu kokā. Katrs svinētājs tika arī pie garauša austiņām un kādam saldumiņam. Minējām mīlas un piedalījāmies dažādās Lieldienu rotaļās. Lieldienas nosvinējām godam! Paldies par atsaucību pasākuma organizēšanā Bebru pagasta pārvaldei, komunālās daļas vadītājam Jurim Bāram un darbiniekiem, Lieldienu Zaķim - Dailai Riekstiņai, Artim Zvejniekam par jaukajām idejām un rotaļām, kā arī pārējiem čaklajiem palīgiem - Janai Andrejevai, Aivim Kosmačevskim, Raimondam Petrikam, Annai Zvejniecei un Marikai Cegelei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Politiski represēto piemiņas brīdis Bebru pagastā

25.03.2016 kur : Bebru pamatskola

Pie Bebru pamatskolas, kur atrodas komunistiskā genocīda terora upuriem celts piemineklis, žēli raud kokle, deg svecīšu liesmas un mirdz pūpolzaru sudrabs. Ir Māras dienas priekšpusdiena. Pulcējas skolēni, skolotāji, Bebru pagasta iestāžu darbinieki un drausmo notikumu vistiešākie liecinieki – cilvēki, kuri piedzīvojuši prātam neaptveramos, necilvēcīgos notikumus 1941. gada 14. jūnijā un 1949. gada 25. martā. Lai viņiem mūžīga mūsu cieņa un līdzjūtība!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Sveču diena Bebru pagasta bibliotēkā

02.02.2016 kur : Bebru pagasta bibliotēka

Visu gadu naudu krāju Sveču dienas gaidīdams; Kad atnāca sveču diena, Tad naudiņa jātērē. 2. februārī Bebru pagasta bibliotēkā uz Sveču dienai veltītu pasākumu un izstādi aicināja Bebru pagasta pensionāru padome „Mārtiņroze”. Pasākumā piedalījās PII "Bitītes" 4. grupas bērni, kuri iepazīstināja ar Sveču dienas tradīcijām un klātesošos priecēja ar dziesmām un dejām. Sveču un svečturu izstādi bibliotēkā var aplūkot līdz 5.februārim.

Bebros spoži mirdz Ziemassvētku eglīte!

10.12.2015 kur : Kokneses novada Bebru pagasta pārvalde

10.decembra pēcpusdienā Bebru pagasta bērni pulcējās pie pagasta pārvaldes ēkas, lai kopīgi iedegtu lielo svētku egli. Atcerējāmies Ziemassvētku tradīcijas, kas jāievēro svētku vakarā, lai nākošais gads būtu pārpildīts ar mīlestību, veselību, saules siltumu, laimi un pārticību. Ziemassvētku vēstneši rūķi bērnus iepriecināja ar piparkūkām, rotaļām un brīnumsvecītēm. Tās aizdedzot, mazie svētku gaidītāji vēlējās: "Lai eglīte iedegās!"

Liels paldies Bebru pagasta Komunālās nodaļas darbiniekiem par radīto svētku noskaņu!

Daila Riekstiņa,

kultūras pasākumu organizatore Bebru pagastā

Tev mūžam dzīvot, Latvija!

16.11.2015 kur : Vecbebru tehnikums

Sagaidot Latvijas valsts 97. gadadienu, mēs - Bebru pagasta iedzīvotāji un mūsu ciemiņi, vēlējām daudz laimes Latvijai.

16.novembra vakarā Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas zālē notika koncerts "TEV MŪŽAM DZĪVOT, LATVIJA!" Svētku uzrunā Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza Bebru pagasta iedzīvotājiem sacīja: ‘’Katram no jums novēlu saglabāt sevī pozitīvu domāšanu un pozitīvu uztveri visās lietās un sajūtās, jo tikai labais vairo labo. Neraugoties uz negācijām, par kurām dzirdam ik dienu, līdztekus notiek arī milzum daudz pozitīvas lietas. Tās tikai jāprot saskatīt pat vienkāršā ikdienā. Atcerieties, ka mūsu dzīve uzlabosies nevis vienkārši gaidot un pasīvi vērojot no malas, bet gan aktīvi piedaloties notiekošajos procesos, izrādot savu iniciatīvu un ieinteresētību – ne tikai savas dzīves uzlabošanā, bet domājot par sabiedrības labklājību un valsts attīstību kopumā. Tikai visi kopā mēs esam spēks!” Ar klusuma brīdi tika pieminēti Parīzes terorakta upuri.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Iededz svecītes piemiņai un nākamībai

11.11.2015 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

1. novembra pēcpusdienā Bebru pagasta iedzīvotāji pulcējās pagasta stadionā, iededzot svecītes pie Latvijas valsts kontūras. Svētku brīdī bija ieradušies daudzi pagasta iedzīvotāji, Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās un internātvidusskolas skolēni un audzēkņi. Klātesošos uzrunāja Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza un vēstures skolotāja Ieva Puniņa. Turpinājumā pasākuma dalībnieki devās lāpu gājienā uz Zutēnu kapiem, lai iedegtu svecītes pie Pirmā pasaules karā kritušo upuru pieminekļa.

Paldies par radīto svētku noskaņu izglītības iestāžu kolektīviem un vēstures skolotājai Ievai Puniņai.

Paldies par palīdzību pasākuma sagatavošanā pagasta komunālās nodaļas vadītājam Jurim Bāram un nodaļas darbiniekiem!

Daila Riekstiņa,

pasākumu organizatore Bebru pagastā

Miķeļdiena Bebros

30.09.2015 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Par godu Miķeļdienai, 30. septembrī "Galdiņu" muzeja pagalmā rosījās Bebru pamatskolas un bērnudārza bērni. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja parādīt savas zināšanas par tēlnieka Voldemāra Jākobsona darbiem.

Radoši tika liktas Jumja zīmes, minētas mīklas, zīmēts sevis iztēlots Miķelis. Muzeja pagalmā ciemiņi baudīja "Voldiņa" tēju, cepa ugunskurā kartupeļus, ēda gardo rudzu maizi pārziestu ar Miķeļa māsas gatavoto sviestu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top