Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kulturas_dzive_bebru_pagasta/nac_nakdama_lieladiena
Drukas datums: 15:13:16 04.07.2020

Nāc nākdama Lieladiena03.04.2018

Lielās dienas rīts atnāca ar pelēku mākoņu segu un stipru vēju, taču tas netraucēja maziem un lieliem svinētājiem ierasties „Galdiņu ” mājas pagalmā, lai iešūpotu un ieskandinātu Lieldienas.

Sanākuši aplī dziedot sasveicinājāmies un novēlējām viens otram labu dienu, „dzinām Sietiņu ”, kas ir viena no Lieldienu rotaļām. Un, kur nu bez vienas no galvenajām tradīcijām- šūpošanās. Tas ir maģisks rituāls, kas simboliski atdarina saules šūpošanos un dancošanu Lieldienu rītā. Katrs svētku dalībnieks varēja izrotāt šūpoles, tā pastiprinot un radot šo svētku sajūtu. „Galdiņu” saimniece no rīta bija redzējusi dārzā zaķi cilpojot. Krustu šķērsu, cilpas mezdams, tas laipojis no ābeles uz ābeli, tāpēc bērni tika aicināti apskatīties un pārbaudīt, kas dārzā tik ļoti ir paticis garausim. Un, ko domājat? Izrādās, ka viltnieks bija sanesis krāšņas olas. Kad nu visas bija atrastas, ilgi gaidītā olu ripināšana varēja sākties. Nosalušiem deguniem, bet ar lielu jautrību šī rotaļa turpinājās visilgāk. Savukārt Lieldienu veiklais zaķis aicināja visus uz sportiskām aktivitātēm- „Ripas dzīšana”, lekšana ar maisu, virves vilkšana, atrakcija „Atdod zaķim olas”.

Visa pasākuma laikā varējām sildīties pie ugunskura, baudīt zāļu tēju, fotografēties ar Lieldienu zaķiem.

Svētkus un to noskaņu radām mēs paši, tāpēc liels paldies visiem daudzajiem apmeklētājiem par smaidiem, prieku, aktīvu līdzdarbošanos.

Paldies pagasta pārvaldei par krāsainajām olām un saldajiem našķiem, komunālās nodaļas darbiniekiem par tehnisku darbiņu palīdzēšanu, sporta pasākumu organizatoram Artim Zvejniekam par jautrajām atrakcijām un daudzu citu lielo darbu veikšanu.

Aizgāja Lieldiena pār augstu kalnu…. Līdz nākamgadam!

 Jolanta Pīķe, memoriālās mājas vadītāja

 Arta Zvejnieka foto