Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kulturas_dzive_bebru_pagasta/muzeju_nakts_galdinos
Drukas datums: 19:30:24 24.04.2019

Muzeju nakts "Galdiņos"23.05.2018

19. maijā Bebru pagastā tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā "Galdiņi" jau vienpadsmito gadu notika gadskārtējais Muzeju nakts pasākums. Šā gada tēma bija "Šūpulis", tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. gadam.  Nākamgad Muzeju nakts vadmotīvs būs "Dzimšana". 

 Jau par tradīciju kļuvis, ka šis pasākums "Galdiņos" sākas ar kādu amatierteātra izrādi. Šoreiz pasākuma apmeklētājiem bija iespēja noskatīties Taurupes amatierteātra "Maska" situāciju komēdiju "Dāvana tantei". Pēc dzīvespriecīgās izrādes klātesošie,  piedaloties viktorīnā,  radošā un sirsnīgā atmosfērā varēja uzzināt tēlnieka Voldemāra Jākobsona dzīves un Bebru pagasta vēstures faktus.  Bērni labprāt atsaucās aicinājumam uzzīmēt savas mājas - vietu, kur šūpulis kārts, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par latviešu tautas šūpuļdziesmām.

Vakara turpinājumā Ināras Mačuļskas muzikālajā pavadījumā tika dziedātas dziesmas, iets rotaļās un iemēğināts arī kāds balles deju solis. 

  Miedziņš bērnu kaitināja,

 Uz slieksnīša tupēdams; 

 Ņem, māmiņa, bērza rīksti,  

 Dzen miedziņu šūpulī. 

 Paldies visiem, kas atnācāt un uz tikšanos nākamreiz! 

 Jolanta Pīķe, 

 memoriālās mājas vadītāja