Uzdāvini man vienu asteres ziedu

14.09.2012 kur : Bebru pagasta bibliotēka

„Uzdāvini man vienu asteres ziedu”, ar šādiem vārdiem 14. septembrī Bebru pagasta bibliotēkā uz tikšanos tika aicināti novada iedzīvotāji, lai pavadītu jauku rudens pēcpusdienu Tukuma dzejnieces Sarmas Upeslejas un mūziķes Anitas Stikānes sabiedrībā. Sanākušajiem bija iespēja klausīties dzeju, kura aizskāra katru individuāli un rosināja pa asaru lāsei, klausīties akordeona pavadījuma dziedātajās dziesmās, un dziedāt līdzi. Daudzi to darīja, it sevišķi, kad tika atskaņota, nu jau tautā iemīļotā un Latvijas šlāgeraptaujā trešo vietu ieguvusī dziesma „Ceriņi baltie”, kuras vārdu autore ir dzejniece Sarma Upesleja, bet mūziku sarakstījusi Anita Stikāne. Ar tādu kā mārtiņrozes saldi sūro smaržu, ar tādu pat smeldzi un reizē kaislu apliecinājumu dzīvei Sarma un Anita izdziedāja sievietes sapni ziedos, mīlestībā un mūžības nojautā. Noslēgumā sevišķa dziesma tika veltīta pārvaldes vadītājai Ilzei Pabērzai, kura arī bija šī pasākuma idejas autore un iniciatore. Kopā pavadītais laiks aizskrēja neticami ātri un atvadoties apmeklētāji teica:” ...atnākšana, bija vairāk nekā vērta, un lai nožēlo tie, kas neatrada laiku un neizmantoja iespēju satikt šis brīnišķīgās, atvērtās sievietes”.

Ausma Rode

Tikšanās Dzejas dienu pieturās

11.09.2012

11. septembrī – Raiņa dzimšanas dienā, Bebru pamatskolas skolēni devās Dzejas dienu gājienā pa pagasta centru, apstājoties vairākās vietās – dzejas pieturās, kur skandēja savus izvēlētos Raiņa dzejoļus. Latviešu valodas skolotājas Lindas Šmites rosināti, skolas bērni bija vērīgāk ielūkojušies lielā latviešu dzejnieka daiļradē un centušies atrast sev tuvu dzejoli. Dzejas dienu gājiens no Bebru pamatskolas veda uz dzejas dienu pieturām. PII „Bitīte” pagalmā skolēni atsauca atmiņā Raiņa dzejoļus bērniem, bet ceļa malā augošo ābeli viņi sveicināja ar dzejoli „Vecītis un ābele”. Dzejas pieturā pie Vecās skolas skolotāja Linda Šmite pastāstīja par dzejnieka bērnības un skolas gaitām, bet skolēnu dzejoļos Rainis atklājās kā saules dziesminieks. Vecbebru muižas parkā pie ceriņiem atskanēja tiem veltīts dzejolis. Pēdējā pieturā „Galdiņu” muzejā pie skulptūras „Vecā kaķene” jauki iederējās dzejolis „Kaķenīte”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Starptautiskā jauno bibliotekāru akadēmija07.09.2012

No 27. - 30.augustam Ventspilī norisinājās 1. Starptautiskā jauno bibliotekāru vasaras akadēmija „Globālie bibliotekāri", kuru Ventspilī sadarbībā ar v/a „Kultūras informācijas sistēmas" organizēja Ukrainas publisko bibliotēku attīstības projekts Bibliomist, kuru īsteno organizācija IREX Ukraine un finansēja Bila un Melindas Geitsu Fonds (BMGF).

Šajā akadēmijā piedalījās vairāk kā 50 dalībnieki no septiņām Eiropas valstīm - Rumānijas, Bulgārijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un Moldovas, kurās ar BMGF atbalstu tiek īstenota „Globālo bibliotēku" programma. Bija arī viesi no Vjetnamas, Indonēzijas, Botsvanas, Kolumbijas un BMGF pārstāvji no ASV.

printēt Lasīt visu ziņu

Piedalies Bērnu un Jauniešu žurijas projektā!16.08.2012

Kokneses pagasta bērnu bibliotēka no LNB Atbalsta biedrības saņēmusi dāvinājuma grāmatas Bērnu un Jauniešu žūrijas projekta īstenošanai Koknesē. Ja tu vēl neesi iesaistījies žūrijā, tad droši nāc, piesakies, iesaisties un lasi - tagad grāmatas ir vairāk un pietiks visiem gribētājiem! Vasarā žūrijā jau ir iesaistījušies 34 bērni/jaunieši un 9 vecāki! Mammas un tēti, droši nāciet un padariet lasīšanu par ģimenisku piedzīvojumu. Garlaicīgi nebūs! Varu pačukstēt, ka rudenī ekspertiem gaidāms nebijis rudenīgs piedzīvojums. Kāds? Nāc piedalies un uzzināsi.

Vairāk par projektu lasiet - http://www.bernuzurija.lv

Antra Vasiļevska, bibliotekāre

printēt

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” dziesmu ceļš ievijas Koknesē

08.07.2012 kur : Kokneses estrāde

No 5. jūlija līdz 9. jūlijam pa Latvijas vasaras ceļiem iet Dziesma – savu 25. gadskārtu svin Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”.

„Latviešu tautas atmiņā „Baltica” vienmēr visdziļāk sakņosies tieši ar 1988. gadā Trešās atmodas laikā pirmoreiz publiski pacelto sarkanbaltsarkano karogu. Priecājamies, ka apaļās jubilejas reizē šie visā pasaulē pazīstamākie Baltijas valstu tradicionālie kultūras svētki notiek tieši Latvijā, un mums ir tas gods pulcēt ne tikai ap 2000 Latvijas dziedātāju, dejotāju, muzikantu, stāstnieku, amatnieku un meistaru, bet arī tautas tradīciju uzturētājus un kopējus no citām valstīm” - šo svētku nozīmību raksturo kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

No saldenās pudeles

23.06.2012 kur : Kokneses estrāde

Līgo vakarā Kokneses estrādē uz izrādi "No saldenās pudeles" aicināja Kokneses amatieru teātris. Izrādē lustīgi līdzi spēlēja Kokneses pūtēju orķestris. Fotogalerija no izrādes.

Noslēdzies dzejoļu konkurss20.06.2012

Laiks skrien ātri, un ir noslēdzies Kokneses bibiotēkas izsludinātais konkurss - Mans dzejolis Koknesei, kurš ilga veselu mēnesi. Lai gan konkursā piedalījušās tikai divas autores - Ārija Āre un Dzidra Čumakeviča, konkursam tika iesniegti 38 skaisti un ļoti savdabīgi dzejoļi, kuros tiešām strāvo mīlestība uz savu Koknesi. Liels paldies autorēm par spēju radīt šādu skaistumu un vēlēšanos sevi atklāt arī citiem! Žēl, ka daudzi autori neuzdrošinājās piedalīties šajā konkursā, bet ļoti ceru, ka gada laikā spēs uzrakstīt kaut ko tik skaistu, ko negribēs atstāt tikai sev, bet padalīsies arī ar plašāku lasītāju pulku! Paldies Evitai Užulei par palīdzību konkursa darbu vērtēšanā un ļoti sirsnīgu dzejoļu analīzi!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top