Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kultura/nacionalas_skalas_lasisanas_sacensibas_regionalais_finals_koknese
Drukas datums: 07:35:34 19.07.2019

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls Koknesē14.03.2018

13. martā Kokneses Tūrisma centra izstāžu zālē norisinājās Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls. Pļaviņu, Skrīveru, Kokneses  un Aizkraukles pirmās kārtas uzvarētāji cīnījās par iespēju 12. maijā  pārstāvēt mūsu reģionu Nacionālajā finālā Gaismas pilī.

Dalībniekiem piecu minūšu laikā ir jāspēj iepazīstināt ar sevi, pastāstīt īsumā par grāmatu un izlasīt trāpīgu fragmentu, kas spētu aizraut klausītājus un ieinteresēt par grāmatu.

Kopumā astoņus pretendentus vērtēja izcila bibliotekāru žūrijas no visiem četriem novadiem. Mūsu žūrijas pārstāve Ingrīda Grūbe arī izmēģināja, kā ir būt “skaļajam lasītājam” un nolasīja I.Ziedoņa Melno pasaku.

Pēc visu pretendentu uzstāšanas, žūrija vienprātīgi lēma, ka uzvarētājs būs aizkrauklietis Kristiāns Bērziņš. Kristiāns droši, izteiksmīgi un spilgti nolasīja fragmentu no  Gernharda Holca – Baumerta grāmatas Alfons Trīcvaidziņš, tādejādi aizraujot visus klausītājus un piepildot zāli ar sajūsmu.

Bet ne mazāk aizraujoši bija pārējie pretendenti  - aizkraukliete Līva Vītoliņa ((3.vieta), koknesietes Paula Vingre un Ance Grudules, Pļaviņas azartiski pārstāvēja Aleksa Kitajeva un Aksels Leitlants (2.vieta), savukārt skrīverieši Artūrs Navicis un Alma Pumpure līdzi bija atveduši arī muzikālo sveicienu – Ričards Prūsis priecēja ar saksofona spēli un ar flautas skaņām klausītājus aizkustināja Beāte Babre. Paldies arī koknesietēm Laurai, Luīzei Vasiļevskām un Asnatei Višķerei par muzikālo baudījumu saksofona, vijoles un čella skaņās, jo pie labām grāmatām un čakliem lasītājiem piestāv lieliska mūzikas.

Paldies skolotājām, mammām, bērniem un bibliotekārēm par ieguldīto darbu un prieks par kopā pavadīto laiku. Turēsim īkšķus par Kristiānu, lai viņam izdodas apburt klausītājus un žūriju Rīgā, tāpat kā viņš to izdarīja Koknesē.

Antra Vasiļevska

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa

 Anitas Šmites foto