faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Iršos lasa un vērtē12.03.2018

Iršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies grāmatu vērtēšanas laiks. 20 dalībnieki atbalstīja lasīšanas veicināšanas programmu un piedalījās „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā – 2017”.

LNB ir apkopojusi lasīšanas programmas rezultātus. Izrādās, ka lasīšanas maratonā ir piedalījušies ap 20 000 lasītāju no 668 bibliotēkām. Patīkami apzināties, ka statistikas datus ir kuplinājusi arī mazā Iršu pagasta bibliotēka. Jāatzīst, ka skaitļi nav galvenais. Svarīgi ir tas, ko ir ieguvuši paši lasītāji un bibliotēka. Bērni atzīst, ka gluži bez lasīšanas arī nevar, jo latviešu valodas un literatūras stundās labu atzīmi var nopelnīt tikai tad, ja ir draugos ar grāmatu. Savukārt bibliotēka no šī projekta iegūst augstākus bibliotēku raksturojošus rādītājus un grāmatu dāvinājumus ar bērniem un pieaugušiem saistošu, kvalitatīvu lasāmvielu.

          Pašiem mazākajiem grāmatu ekspertiem šogad iepatikās  grāmatas - A. Kreituse „Puika, kas zīmēja kaķus”, Kuponss Ž. „Uzrodas Flata kungs!” un L. Stumbres daiļdarbs „Pūcīte ar zeltainajām acīm”. Jauniešus piesaistīja E. Silēnas grāmata „14X14” un pieaugušos uzrunāja F. Bakmana darbs ” Omce sūta sveicienus un atvainojas”.

          Paldies lasīšanas programmas sadarbības partneriem – Pērses sākumskolai un ĢAC „Dzeguzīte” kolektīvam un Iršu pagasta pārvaldei par nelielajām pārsteiguma balvām.

          Prieks, ka noslēguma pasākuma laikā, bērni mani, bibliotekāri, mudināja atkal pieteikties lasīšanas programmai. Tātad – Iršos turpināsim lasīt!

                    Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja   Dace Grele       

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top