faceboktwitter
lapas galva
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoVikingu lielaiva NamesisVelonomaLikteņdārzsKokneses pilsdrupasClean r

Vidējās paaudzes deju kolektīvs

Kokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Liepavots” dibināts 1986. gada novembrī. Šajā sezonā kolektīvs svinēs 30 gadu jubileju.

 “Liepavots” ir piedalījies 5 republikas Dziesmu un deju svētkos, 4 starptautiskajos tautas deju festivālos “Sudmaliņas”. Koknese ir sena Hanzas savienības pilsēta, tāpēc kolektīvam ir bijis  gods pārstāvēt Koknesi jauno laiku Hanzas dienās Vācijā – Minsterē un Lībekā, Norvēģijā – Bergenā, Beļģijā – Brigē, Lietuvā - Kauņā un pagājušajā dadā Vīlandē - Igaunijā. Esam dejojuši tautas deju festivālos Čehijā, Austrijā, Ungārijā, Slovākijā, Itālijā – Toskānā.

Ik pa diviem gadiem “Liepavots” aicina ciemos savus draugus kopā sadancot Kokneses estrādē un piedalīties kopīās sportiskās aktivitātēs. Arī 2014. gadā jau desmito reizi kopā sabrauca deju kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kokneses kultūras nama folkloras kopa "URGAS"

Darbojas kopš 2005. gada 7. novembra. Esam sagatavojuši vairākas tematiskas programmas: par MALTUVI, MAIZI, ZIŅĢES, KARAVĪRIEM, DZIESMU un DZIEDĀŠANU, ZIEDĒŠANU.

Mūsu repertuārā ir Kokneses un tuvākās apkārtnes dziesmas, dejas un rotaļas, apgūstam latviešu gadskārtas tradicionālo svētku svinēšanu (Meteņi, Lieldienas, Ūsiņi, Jāņi, Annas diena, Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki u. c.).

Vasarās mūs var satikt Kokneses pilsdrupās, kur jauno pāri un kāzu viesus iesaistām īpašā kāzu programmā. Kopjam arī krustabu tradīciju un piedāvājam rīkot krustabu godus. Muzicējam, stāstām stāstus, valkājam savas puses goda tērpu, ir arī darba tērps, katru gadu gādājam arī čigāniem atbilstošu masku, cepam kliju pīrāgus, sienam sieru, ceļam godā savas lokālās vērtības.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Kokneses amatieru teātris un teātra studija

Dzimis - 1992. gada oktobrī. Režisore - Inguna Strazdiņa. Aktieri - 20 jauni un ne tik jauni, teātra brīnuma radīšanas un rādīšanas alkstoši dalībnieki. 2012. gadā ar S. Kalniņas izrādi "Metāla ziedi" kļuva par Latvijas amatierteātru skates "Gada izrāde 2012" laureāti.

Darbojas jauniešu teātra studija.

 Aktīvi piedalās Latvijas amatierteātru kustībā, paši organizē teātru saietu "Pērses krastos". Nākošais saiets - 2013. gada 8. jūnijā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Senioru koris "Labākie gadi"

Koris dibināts 1999. gada 26. augustā diriģentes, mūzikas skolas direktores Silvijas Cīrules vadībā. Sākumā kā dziedoša kopa ar pusotra desmita sieviešu balsīm, bet gada beigās Ziemassvētku koncertā luterāņu baznīcā jau kā jauktais koris. Nosaukums „Labākie gadi” dots 1999. gada 28. oktobrī. Pirmais koncerts jeb „ugunskristības” notiek 19. oktobrī, kad Latvijas radio ieraksta raidījumu par Kokneses pagastu „Tēvu laipa šaizemē”. Šajā gadā tika apgūtas ap 20 dziesmas. Daļu no tām koris dziedāja triju paaudžu sadziedāšanās sarīkojumā „Dziesma visām paaudzēm”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kokneses pagasta sieviešu koris "Anima"

1998. gada janvārī, XXII Vispārējo Latviešu dziesmu svētku iedvesmots, diriģentes Silvijas Cīrules vadībā, tika dibināts Kokneses pagasta sieviešu koris ”ANIMA”.

Koris aktīvi piedalās valsts,  rajona un pagasta pasākumos. 2000 gadā koncertēts Holandē Hanzas dienu pasākumā, sadraudzības pilsētā Wittingenā, Vācijā.

No 2001. gada līdz 2013. gadam kori vada diriģente Aija Auziņa.

printēt Lasīt visu ziņu

Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši”

Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” dibināts 1991. gada oktobrī. Uz pirmo mēģinājumu sanāca Iršu pagasta iedzīvotāji, kuri jau sen vēlējās dejot. Pirmā deja, ko viņi iemācījās, bija „Zemnieks darbā”, kas kā „zelta fonds” glabājas repertuārā. No pirmā sastāva vēl šobrīd dejo Sandra un Dzintars Meieri, Arnis Čipāns. Gadiem ejot, kolektīva sastāvs mainās, bet vienīgi mīlestība uz deju ir palikusi. Pašlaik kolektīvā sadanco arī apkārtējo pagastu iedzīvotāji no Bebriem, Vietalvas, Kokneses, Ērgļiem.

Visus šos gadus Iršu pagasta padome ir atbalstījusi deju kolektīvu gan finansiāli, gan morāli. Dejotājiem ir uzšūti jauni tērpi. Viņi ir atbalstīti, gan piedaloties lielajos republikas Dziesmu un Deju svētkos, gan dažādos koncertbraucienos pa Latviju un  ārzemēm.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top