faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Kamēr esi..28.07.2017

Šoreiz nebūs stāsts par to, kur ir Patiesība. Šis būs neliels ieskats tajā, kas mūs – koknesiešus dara tuvākus un saprotošākus. Kas mums māca pieņemt vienam otru tādus, kādi esam, kas māca mīlēt un priecāties par, šķietami, mazām lietām.

Nedaudz nomaļus no daudzstāvu māju apbūves paslēpusies sarkaniem ķieģeļiem apmūrēta baznīciņa. Tā te atrodas kopš 1939. gada. Daudz pārmaiņu piedzīvojusi gan pati ēka, gan ļaudis, kuri, te nākdami, veidojuši savu kopību, ko atpazīstam ar nosaukumu “draudze”. Gadiem ritot, mainījušās “baznīcēnu” paaudzes, mainījusies izpratne par garīgumu un to, kas gan īsti ir draudze. Vai tie ir arī baznīcas reģistros ierakstītie kristītie un laulātie un baznīcu nekad neapmeklējošie ļaudis, vai draudzi veido tikai tie, kuri pastāvīgi piedalās ik dievkalpojumā, vai jāpieskaita arī tikai lielajos svētkos atnākušie?

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Augusts – svētceļojumu laiks28.07.2017

Mums, Kokneses novada iedzīvotājiem, atkal ir dota iespēja kopīgam braucienam uz Aglonas Dievmātes svētkiem un piedalīties Tautas Krustaceļa pārdomās.

Izbraukšana no Kokneses 14. augustā plkst. 8:30. Pulcēšanās pie Parka ielas 20 ziņojumu stenda. Atgriešanās Koknesē 15. augustā ap plkst. 18:00. Pieteikšanās pie Anitas Liepiņas, tālrunis: 28222929

printēt

Triduum svētki nosvinēti!29.03.2016

Tik ilgi gaidītajā pavasara Saulgriežu laikā mums katram ir savs stāsts izdzīvojams. Kokneses sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudze kopā ar prāvestu Pēteri Alusiku (Peter Alusik), kā tas pieņemts kristīgajā pasaulē, svinēja Kristus Augšāmcelšanās svētkus.

Lieldienu laiks dabā ir īpašs . Saule izkausē vietām jau samelnējušo sniegu. Lietus noskalo pērno lapu sažuvušās drumslas no parka celiņiem. Pretī gaismai apņēmīgi spraucas koku jaunie dzinumi. Koši zaļās asnu smailītes tā vien “duras”acīs, apliecinot: ir jauns sākums! Daba mostas un atdzimst.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (20)

Mērķis viens – darboties cilvēku labā21.08.2015

No šīgada jūlija Aizkraukles, Iršu, Kokneses, Skrīveru un Vecbebru Romas katoļu draudžu prāvesta pienākumus veic Māris Ozoliņš, kurš iepriekš kalpojis Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzē. 17. augustā prāvests Māris Ozoliņš tikās ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar pašvaldību un tās iestādēm.

Daudzos jautājumos valsts un reliģisko organizāciju mērķi ir vienoti. Gan demokrātiskai valstij, gan baznīcai ir viens mērķis – cilvēka labklājība, kas sevī ietver materiālo labklājību, par ko rūpējas valsts, un garīgo labklājību, par kuru rūpējas baznīca.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Dievs atklājas labos cilvēkos07.07.2015

Pirms diviem gadiem Aizkraukles, Iršu, Kokneses, Skrīveru un Vecbebru Romas katoļu draudzēs ar arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svētību sāka kalpot prāvests Māris Zviedris. „Šajā laika posmā viņš iemantojis cilvēku cieņu un uzticību ar savu cilvēciskumu un dzirkstošo humora izjūtu. Prāvestam lieliski izdevies atrast kontaktu ar jauniešiem draudzēs, gan tikšanās reizēs skolās,” – stāsta Kokneses un Vecbebru draudžu locekļi.

5. jūlijā priesteris Māris Zviedris pirms došanās uz jauno kalpošanas vietu, pēdējo reizi vadīja Sv. misi Kokneses Romas – katoļu draudzē. Pēc arhibīskapa - metropolīta Zbigņeva Stankeviča nomināta viņš iecelts par Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes prāvestu, bet priesteris Māris Ozoliņš, kurš kalpojis Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzē, turpmāk veiks Aizkraukles, Iršu, Kokneses, Skrīveru un Vecbebru Romas katoļu draudžu prāvesta pienākumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kokneses Romas - katoļu draudzes baznīcai 75. gadskārta

06.07.2014 kur : Kokneses Romas - katoļu draudzes baznīca

Kokneses Romas – katoļu draudzei 6. jūlija svētdienas rīts paliks neaizmirstamā atmiņā. Pirmo reizi Koknesē, sagaidot baznīcas 75. jubileju, vizitācijā ieradās Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Liecības vēsta, ka par baznīcas dzimšanu jāpateicas Daugavpils Jaunavas Marijas baznīcas prāvestam P.Rudzītim, kurš 1936. gadā noturējis dievkalpojumu Pļaviņās un pēc tam sācis dievkalpojumus noturēt arī Krievkalna skolā pie Kokneses. Vēlāk viņš Koknesē nopircis apbūves gabalu baznīcas celšanai. Vēstures fakti apliecina, ka Kokneses baznīcas celšanas pirmsākumi notikuši Daugavpilī, jo tur tika sagatavoti visi kokmateriāli: tos uzlādēja dzelzceļa vagonos un tad pārveda uz Koknesi, bet šeit sagatavotos materiālus ātri uzstādīja. Baznīcu cēla stāvbūvē. 1939. gadā, kaut vēl nebija ielikta grīda, Kokneses baznīcu iesvētīja. Pēc prāvesta Rudzīša izteicieniem, tad baznīcas celšana izmaksājusi 12 tūkstošus latu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top