Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_romas_katolu_draudzes_baznica/dievnama_durvis_ir_atvertas_ikvienam
Drukas datums: 06:07:20 06.07.2020

Dievnama durvis ir atvērtas ikvienam27.06.2016

Kokneses Romas katoļu draudze 19.jūnijā svinēja sava aizbildņa Jāņa Kristītāja dzimšanas dienu. „Lai arī Jēzus Kristus priekšvēstneša Jāņa Kristītāja diena kristīgajā kalendārā ir 24. jūnijā, tuvākajā svētdienā pirms šiem nozīmīgajiem svētkiem, mēs sirsnīgi aicinājām novada iedzīvotājus būt kopā Svētajā Misē un dārza svētkos,” stāsta Kokneses sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudzes prāvests Pēteris Alusiks.

Svētku reizē Svēto Misi vadīt viņš bija uzaicinājis savu draugu - priesteri Hosē Antonio Korralu, pēc tautības spānieti, kurš jau desmit gadus dzīvo Latvijā. Kopš pagājušā gada oktobra, kad draudzē sāka kalpot Pēteris Alusiks, draudzes locekļi ir iepriecināti par priestera, dzimuša Slovākijā, lielisko latviešu valodas prasmi. Šoreiz patīkami pārsteidza priestera Hosē Antonio Korrala latviešu valodā vadītais dievkalpojums.

Svētās Mises sākumā prāvests Pēteris Alusiks pateicās Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim par domes piešķirto finansiālo atbalstu apskaņošanas iekārtas iegādei. „Tikai sadarbībā mēs varam paveikt daudz labu darbu,” ar gandarījumu sacīja Pēteris Alusiks. Priesteris Hosē Antonio Korrals atgādināja, ka sešus mēnešus pirms Kristus piedzimšanas svētkiem mēs atceramies pravieša Jāņa Kristītāja piedzimšanu un viņa svarīgo lomu Jēzus kalpošanā. „Šodien, svinot Jāņa Kristītāja svētkus, mums būtu jāpajautā sev: „Kāds ir mūsu dzīves mērķis?” Apzināsimies, ka mēs esam Dieva bērni un mūsu mērķis ir sekot Kristum. Jēzus ir kristietības centrs. Bez Jēzus nebūtu pestīšana. Tomēr, ja nebūtu Jānis Kristītājs, neviens no mums nebūtu nācis pie Kristus. Pateiksimies Dievam, ka Viņš sūtīja Jāni, lai sagatavotu Jēzum ceļu pie mums un mums pie Viņa,” - tā gaiši un svinīgi skanēja priestera vārdi, bet draudzes kora dziedātās dziesmas, kā dievnamā ienākušie spožie saules stari, sasildīja dvēseli.

Svētās Mises noslēgumā saviļņojošs brīdis bija kopīga došanās procesijā ap dievnamu, godinot Vissvētāko Sakramentu – Jēzus Kristus klātesamību.

Svētki turpinājās ar Kokneses kultūras nama sieviešu kora „Anima” un jauktā kora „Alaine” dziesmotajiem priekšnesumiem baznīcas dārzā, bet priesteris Hosē Antonio, atklājot savas pavāra dotības, gatavoja Spānijas galda karalieni – paelju – rīsu, dārzeņu un vistas gaļas sautējumu. „Tie patiešām bija īsti dārza svētki!” – teica svētku svinētāji, klausoties dziesmas par vasaru, baudot gardo maltīti, rodot prieku savstarpējās sarunās, apskatot fotokluba "Kokneses kadrs" dalībnieku foto izstādi.

Priesteris Pēteris Alusiks ir gandarīts par svētku pasākuma izdošanos un teic lielu paldies atsaucīgajiem draudzes locekļiem par palīdzību svētku sagatavošanā: „Man ir svarīgi, lai cilvēki apjaustu, ka draudze aktīvi darbojas un dievnama durvis ir atvērtas ikvienam. Ja cilvēks nāk uz baznīcu, viņš veido attiecības ar Dievu, bet mēs neesam tikai indivīdi – mēs esam draudzes ģimene, kas nozīmē – veidot attiecības vienam ar otru. Arī katoļu katehisms teic, ka Dievs mūs glābj kā ģimeni, ne katru atsevišķi. Vēlos, lai draudze veidojas kā kopiena, kurā visi cits citu pazīst un atbalsta.”

Notikušie svētki ir mazs solis uz priekšu draudzes saliedēšanā un aicinājums – dievnama durvis ir atvērtas ikvienam.

Sarmīte Rode

Mārča Briškas foto