Ceļš, kas bagātina18.08.2016

Svētceļojumu tradīcijai ir ļoti sena vēsture. Latvijā Aglonas kā reliģisku svētceļojumu vietas aizsākumi rakstos attiecināti uz 18. gs. sākumu, kad Aglonā sāk darboties pirmā dominikāņu mūku uzceltā, Svētās Jaunavas Marijas godam veltītā, koka baznīca, tomēr pirmās publiskās liecības par organizētiem svētceļojumiem uz Aglonu parādās tikai saistībā ar 1911. gada Vasarsvētkiem. Arī mūsu novada ļaudis ik gadu dodas turp, lai veltītu laiku klusām pārdomām, savas esības dziļakai apzināšanai, dzīves notikumu izvērtēšanai, kā arī jaunu ierosmju gūšanai.

Pirmoreiz Kokneses draudzes autobusu Aglonā pamanīju 1995. gadā, kad ar saviem bērniem 9 dienas bijām kājām mērojuši ceļu kopā ar Aizkraukles svētceļiniekiem. Aldim toreiz bija nepilni pieci, bet Solveigai tikai divi gadiņi. Kopš tā laika, cik atceros, ik gadu koknesiešiem ir bijusi iespēja izvēlēties, kā doties uz Aglonas svētkiem. Atpakaļceļā mūsu kājām gājušos svētceļiniekus vienmēr veda mājās ar “savu” autobusu.

Pateicoties nu jau mūžībā esošās draudzes locekles Lidijas Zinovskas ierosinājumam un pašvaldības vadītāju atsaucībai, jau kopš 90-to gadu beigām gan ceļa izdevumiem, gan citu svētceļinieku uzņemšanai Koknesē saņemam finansiālu atbalstu. Domās un lūgšanās vienmēr pieminam mājās palicējus, lūdzam svētību Latvijas un sava novada izaugsmei.

Nu jau trešo gadu mūsu novada ļaudis uz Aglonu dodas ceļā vienā autobusā kopā ar Aizkraukles draudzi. Izbraucam 14. augustā no rīta, Koknesē sagaidot satiksmes autobusu ar Bebru un Iršu cilvēkiem. Un tad ceļojums var sākties. Dziedot un pārdomājot Evaņģēliju Rožukroņa lūgšanas laikā, kā arī klusībā aizlūdzot savos nodomos, laiks līdz Aglonai paiet nemanot.

Sirdij mīļa un ierasta arī mūsu pastāvīgā autostāvvieta un telšu vieta – gandrīz pie pašas bazilikas. Pat paguris, atpūšoties teltī, var sekot līdzi notikumiem Sakrālaja laukumā. Apskaņošanas iekārtas nodrošina lielisku dzirdamību.

14. augustā tiek svinēti sv. Meinarda svētki. Tumsai iestājoties, sākas Tautas Krustaceļš. 15. augusts – Māras zemes Karalienes svētki. Šo svētku norisi un meditācijas, tāpat kā Krustaceļu, var vērot gan TV tiešraidē, gan ierakstos, kā arī lasīt sabiedriskajos medijos.

Tūdaļ pēc prezidenta svētku noslēguma uzrunas parasti dodamies mājās, lai neiekļūtu sastrēgumos un Koknesē noteikti paspētu uz to autobusu, kas dodas Bebru virzienā.

Tāda ir šo dienu redzamā daļa. Ko katrs gūst, apmeklējot dažādos pasākumus, var tikai nojaust, jo pārmaiņas dvēselē ir noslēpums,- saudzējams un kopjams.

Šogad 6.augustā Kokneses draudze uzņēma svētceļiniekus no Sv.Jēkaba katedrāles. Kultūras nams laipni vēra durvis naktsmājām, bet draudzes ļaudis, Annas Dombrovskas vadīti, sarūpēja vakariņas un brokastis.

Nelielu ieskatu augusta notikumos sniedz fotogalerija.

Tradicionālais svētceļojumu laiks jau noslēdzies, bet Dzīves svētceļojums turpinās. Katra diena nes jaunas atklāsmes, iepriecinājumus un pārbaudījumus. Garīgu spēku, pacietību, izturību un dvēseles mieru mums vajag ik mirklim, ko piedzīvojam. Mēs, kristieši, tos smeļamies Dieva Mīlestībā. Kopā svinam Euharistiju (Pateicību), kopā godinām savos dievnamos. Bet ikdienā katrs piepildām savu aicinājumu tajā vietā un veidā, kā jūtamies noderīgi tuviniekiem un sabiedrībai. Tas piešķir dzīvei jēgu un sniedz patiesu gandarījumu.

Teksts un foto: Anita Liepiņa – Kokneses Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudzes locekle.

Nedaudz informācijas:

Uzsākot mācību gadu, skolēni, studenti un skolotāji tiek aicināti saņemt īpašu svētību. Tā tas būs arī šogad.

Rudenī Kokneses draudzē atsāksies Svētdienas skolas nodarbības.

Tiem, kuri vēlas tuvāk iepazīt kristīgo ticību, šoruden Pļaviņu draudzē būs iespēja piedalīties Alfa kursā.

Precīzāka informācija sekos. Jautājumiem: 28470721 Kokneses, Pļaviņu un Jaunkalsnavas draudžu prāvests Pēteris (Peter Alusik).

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top