Alfa kursa Atklāšanas svētki Koknesē09.03.2018

5.martā kafejnīcā RŪDOLFS  notika Kokneses Alfa kursa atklāšanas svētki, ko organizē Kokneses Romas katoļu baznīca. Dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kas ir Alfa un kā tā darbojas, kā arī dzirdēt liecības par piedzīvoto šāda veida pasākumā.

Ievadlekcijā "Vai dzīvē ir vēl kas vairāk?" atnākušos uzrunāja  misionārs teologs Žozefs Bastēns no Beļģijas. Pāris atziņas, ko dalībnieki viņa uzrunas laikā saņēma, bija aicinājums dzīvot šobrīd, kā arī pieņemt un mīlēt to, kas manī ir mazs, vājš un necils. Muzikālo baudījumu sniedza kristīgie mūziķi Linda un Andris Mikuļi (grupa the Rock) un sitaminstrumentālists Māris Skrinda, kā arī pastāstīja, kāds ir viņu dzīves mērķis un piepildījums, kas ļauj ar cerību un prieku izdzīvot ikdienu.

Savukārt priesteris Pēteris Alusiks Alfa kursa atklāšanas svētkos novēlēja: "Lai šis Alfa kurss mums ir kā patīkams lidojums!"

printēt Lasīt visu ziņu

Alfa kurss Koknesē09.02.2018

No 5. marta  Koknesē notiks Alfa kurss - 11 nedēļu cikls - iepazīšanās ar kristīgo ticību. Kokneses Romas katoļu baznīcas draudzes pārstāve un Kokneses Alfas kursa administratore Gunta Ziemele informē: „Uz šo kursu ir aicināti Kokneses novada iedzīvotāji, kā arī dalībnieki no citiem novadiem. Alfa kurss, kam sekojoši vairāk nekā 24 miljoni cilvēku visā pasaulē, iepazīstina ar kristīgo ticību, kā arī palīdz meklēt un rast skaidrojumu un risinājumus visnesaprotamākajām dzīves situācijām. Tas būs 11 nodarbību cikls, kas Koknesē notiks pirmdienās no 5. marta. Kursa nodarbības būs vakars brīvā atmosfērā, kurā iekļauta arī maltīte. Dalība Alfas kursā ir par brīvu. Taču ir iespējams ziedot par vakariņām. Tiekamies uz ATKLĀŠANAS SVĒTKIEM 5. martā plkst.18:30 Blaumaņa ielā 3, kafejnīcā RŪDOLFS. Organizē Kokneses Romas katoļu baznīca.” 

printēt

Sauc kāda balss caur dvēseli kā logu...11.04.2017

Pirms lielās plauksmes laika pat daba mazliet smagnēji aiztur elpu. Kā grūta sieva pirms atvērties dzīvības brīnumam. Līdzīgi arī cilvēka garīgajā dzīvē ir laiks, kad ārēji nemanāmi notiek būtiskas pārmaiņas sevis apzināšanā, mainās atziņas, padziļinās izpratne par pamatvērtībām. Ja vien ļaujamies pierimt skrējienā, pieklust, ieklausīties, sadzirdēt, atsaukties.

Baznīcas liturģiskā gada ietvaros ir divi šādi laika posmi – Advents un Gavēnis. Violetās krāsas dažādo toņu noskaņās rotātais laiks. Brīdis pirms Jauna Sākuma.

9. aprīlī – Palmu (vai Pūpolu) svētdienā Kokneses Sv.Jāņa Kristītāja godam veltītajā Romas katoļu mājīgajā dievnamā sanākušos ļaudis priecēja Svētdienas skolas bērnu muzikālais priekšnesums, ko skolotājas Marijas Vildes vadībā bērni bija gatavojuši ar īpašu nodomu – kā nelielu Labdarības koncertu baznīcas atjaunošanas darbiem. Divas vijoles, divas flautas, saksofons un sitamie instrumenti, skaņām mijoties, piepildīja telpu ar gaišām melodijām. Bērnu sirsnīgais dziedājums vēl šobrīd klusi atbalsojas atmiņā,- tik patiess un tīrs tas izskanēja viņu dzidrajās balsīs. Tā, kā skan tikai bērnībā: “Tikai Tu zini to, ko sirds mana pārdzīvo, tikai Tu zini, tikai Tu...”. Ar trīsām. Pa īstam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Helovīni24.10.2016

Ja Jūs interesē Latvijā nesen ienākušo Helovīnu svētku pirmsākumi un nevarat īsti izprast, kā un vai ielaist šo tradīciju savā ģimenē, tad priestera Pētera Skudras raksts Jums sniegs dažas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Saite uz rakstu:

http://katolis.lv/biblioteka/tematiskais-katalogs/helovini/helovini-nak.html

Lai mums visiem svētīgs šis mūsu aizgājušo piemiņas laiks!

Anita Liepiņa

Kokneses sv. Jāņa kristītāja Romas katoļu draudze

printēt

Alfa ievadkurss kristīgajā ticībā10.10.2016

Aicināti pieteikties arī Kokneses novada iedzīvotāji!

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top