faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Sauc kāda balss caur dvēseli kā logu...11.04.2017

Pirms lielās plauksmes laika pat daba mazliet smagnēji aiztur elpu. Kā grūta sieva pirms atvērties dzīvības brīnumam. Līdzīgi arī cilvēka garīgajā dzīvē ir laiks, kad ārēji nemanāmi notiek būtiskas pārmaiņas sevis apzināšanā, mainās atziņas, padziļinās izpratne par pamatvērtībām. Ja vien ļaujamies pierimt skrējienā, pieklust, ieklausīties, sadzirdēt, atsaukties.

Baznīcas liturģiskā gada ietvaros ir divi šādi laika posmi – Advents un Gavēnis. Violetās krāsas dažādo toņu noskaņās rotātais laiks. Brīdis pirms Jauna Sākuma.

9. aprīlī – Palmu (vai Pūpolu) svētdienā Kokneses Sv.Jāņa Kristītāja godam veltītajā Romas katoļu mājīgajā dievnamā sanākušos ļaudis priecēja Svētdienas skolas bērnu muzikālais priekšnesums, ko skolotājas Marijas Vildes vadībā bērni bija gatavojuši ar īpašu nodomu – kā nelielu Labdarības koncertu baznīcas atjaunošanas darbiem. Divas vijoles, divas flautas, saksofons un sitamie instrumenti, skaņām mijoties, piepildīja telpu ar gaišām melodijām. Bērnu sirsnīgais dziedājums vēl šobrīd klusi atbalsojas atmiņā,- tik patiess un tīrs tas izskanēja viņu dzidrajās balsīs. Tā, kā skan tikai bērnībā: “Tikai Tu zini to, ko sirds mana pārdzīvo, tikai Tu zini, tikai Tu...”. Ar trīsām. Pa īstam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Helovīni24.10.2016

Ja Jūs interesē Latvijā nesen ienākušo Helovīnu svētku pirmsākumi un nevarat īsti izprast, kā un vai ielaist šo tradīciju savā ģimenē, tad priestera Pētera Skudras raksts Jums sniegs dažas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Saite uz rakstu:

http://katolis.lv/biblioteka/tematiskais-katalogs/helovini/helovini-nak.html

Lai mums visiem svētīgs šis mūsu aizgājušo piemiņas laiks!

Anita Liepiņa

Kokneses sv. Jāņa kristītāja Romas katoļu draudze

printēt

Alfa ievadkurss kristīgajā ticībā10.10.2016

Aicināti pieteikties arī Kokneses novada iedzīvotāji!

printēt

Ceļš, kas bagātina18.08.2016

Svētceļojumu tradīcijai ir ļoti sena vēsture. Latvijā Aglonas kā reliģisku svētceļojumu vietas aizsākumi rakstos attiecināti uz 18. gs. sākumu, kad Aglonā sāk darboties pirmā dominikāņu mūku uzceltā, Svētās Jaunavas Marijas godam veltītā, koka baznīca, tomēr pirmās publiskās liecības par organizētiem svētceļojumiem uz Aglonu parādās tikai saistībā ar 1911. gada Vasarsvētkiem. Arī mūsu novada ļaudis ik gadu dodas turp, lai veltītu laiku klusām pārdomām, savas esības dziļakai apzināšanai, dzīves notikumu izvērtēšanai, kā arī jaunu ierosmju gūšanai.

Pirmoreiz Kokneses draudzes autobusu Aglonā pamanīju 1995. gadā, kad ar saviem bērniem 9 dienas bijām kājām mērojuši ceļu kopā ar Aizkraukles svētceļiniekiem. Aldim toreiz bija nepilni pieci, bet Solveigai tikai divi gadiņi. Kopš tā laika, cik atceros, ik gadu koknesiešiem ir bijusi iespēja izvēlēties, kā doties uz Aglonas svētkiem. Atpakaļceļā mūsu kājām gājušos svētceļiniekus vienmēr veda mājās ar “savu” autobusu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Dievnama durvis ir atvērtas ikvienam27.06.2016

Kokneses Romas katoļu draudze 19.jūnijā svinēja sava aizbildņa Jāņa Kristītāja dzimšanas dienu. „Lai arī Jēzus Kristus priekšvēstneša Jāņa Kristītāja diena kristīgajā kalendārā ir 24. jūnijā, tuvākajā svētdienā pirms šiem nozīmīgajiem svētkiem, mēs sirsnīgi aicinājām novada iedzīvotājus būt kopā Svētajā Misē un dārza svētkos,” stāsta Kokneses sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudzes prāvests Pēteris Alusiks.

Svētku reizē Svēto Misi vadīt viņš bija uzaicinājis savu draugu - priesteri Hosē Antonio Korralu, pēc tautības spānieti, kurš jau desmit gadus dzīvo Latvijā. Kopš pagājušā gada oktobra, kad draudzē sāka kalpot Pēteris Alusiks, draudzes locekļi ir iepriecināti par priestera, dzimuša Slovākijā, lielisko latviešu valodas prasmi. Šoreiz patīkami pārsteidza priestera Hosē Antonio Korrala latviešu valodā vadītais dievkalpojums.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top