Ekoskolu skolotāji tiekas Kokneses internātpamatskolā

08.08.2017 - 10.08.2017 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

No 8. līdz 10. augustam Kokneses internātpamatskolā notiek plašs vides izglītības un pieredzes apmaiņas pasākums – Ekoskolu Vasaras forums, kuru organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Kokneses internātpamatskolu – attīstības centru un Kokneses novada domi, kā arī ar Mežu attīstības fonda finansējumu. Forumā pulcējas 110 koordinatori no Ekoskolām visā Latvijā, lai dalītos pieredzē, iepazītos ar aktualitātēm vides izglītībā un apgūtu, kā sniegt atbalstu jaunajiem vides līderiem. Pasākuma programmā iekļautas informatīvas un praktiskas aktivitātes, kuras vada pieredzējuši vides eksperti un lektori.

Foruma atklāšanā, sveicot Ekoskolu koordinatorus ar viesošanos Koknesē, gūt pozitīvus iespaidus Latvijas sirds vietā, baudīt saulainas dienas mūsu skaistajā un vēsturiskajā novadā, kā arī veiksmīgu un rezultatīvu darba procesu vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētāja vietnieks Māris Reinbergs un Kokneses internātpamatskolas-attīstības centra direktore Dagmāra Isajeva. Forumu atklāja Ekoskolu programmas vadītājs Daniels Trukšāns, kurš sirsnīgi pateicās mūsu novada Ekoskolas - Kokneses internātpamatskolas - attīstības centra kolektīvam, par atsaucību un ieguldīto darbu foruma organizēšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)

Latvija manā sirdī05.12.2016

Novembrī ir Latvijas dzimšanas diena, tāpēc Valodas un mākslas MK mācību priekšmetu mēnesi Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā organizējām ar nosaukumu “Latvija manā sirdī”.

printēt Lasīt visu ziņu

PoPiela 2016

28.04.2016 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

28. aprīlī Kokneses internātpamatskolā – attīstības centra skolā norisinājās PoPiela – 2016. Pasākumu droši un pārliecinoši iesāka pirmsskolas grupas, kas ieskandināja zāli ar dziesmu – rotaļu “Pogas”. 5./6.klašu skolēni Mareks un Elvis izpildīja dziesmu “Ziemas prieki”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa...05.05.2016

Pirmsskolas grupiņas pavasari sagaidīja ne tikai ar Lieldienām, bet arī gatavošanos teātra dienām. Un tā, 5. aprīlī, tika izspēlētas divas teātra izrādes: latviešu tautas pasaka ,,Vecīša cimdiņš’’ un krievu tautas pasaka "Lapsas un zaķa mājiņa".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Jaunie amatnieki 201605.05.2016

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra metodiskās komisijas ,,Cilvēks un sabiedrība” mācību priekšmetu aktivitāšu mēnesis noslēdzās ar skaistu, jaunajiem amatniekiem veltītu pasākumu "Jaunie amatnieki 2016", kas gadu gaitā kļuvis par skolas tradīciju. Tā mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām amatu prasmēm un rosināt izvēlēties sev piemērotāko profesiju turpmākajai dzīvei. Jaunie amatnieki, gatavojoties tradicionālajam pasākumam, izveidojuši un skolas zālē izkārtojuši savu radošo darbu izstādi "Es savai skolai".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

C klašu skolēnu viesošanās biedrības ,,Baltaine” Radošajā mājā Koknesē05.05.2016

Pavasara noskaņās c klašu skolēni kopā ar saviem mācību priekšmetu skolotājiem apmeklēja Radošo māju Koknesē.

Mūs sagaidīja jautri muzikanti, iesaistot visus rotaļās, draiskā dancī. Radošās mājas saimnieces aicināja skolēnus uzburt pasauli no mazām lietām- dzijas, diegiem, klūdziņām, gatavojot saulītes, tinot dziju tītavās, darbojoties ar bezgala interesantām spēlītēm no koka. Katrs pēc savas patikas varēja radoši izpausties. Darbojoties radošajās darbnīcās bija iespēja saprast, cik gan reizēm vienkārši, gan sarežģīti top lietas. Vajadzīga tikai kripatiņa iedvesmas un mazlietiņ pacietības. Pozitīvs ieguvums ir arī tas, ka darbnīciņas vada ļoti sirsnīgi amatu pratēji un tur visu laiku valda gaiša, radoša noskaņa, laikam tāpēc arī šo māju sauc par Radošo.

Sirsnīgs izvērtās bērnu un skolotāju kopīgais pasākums, kur savu padomu sniedza saimniecīte Elga. Viņa ierādīja, kā var izcept veselīgu cienastu no kviešu miltiem, klijām, vārītiem kartupeļiem. Mazie cepēji izcepa smaržīgus kliju pīrāgus ar burkānu pildījumu. Pats patīkamākais – degustācija! Garšoja ļoti labi! Pēc šī procesa daži bērni teica, ka nākotnē būšot pavāri.

Dziedot, dejojot, ejot rotaļās, radoši darbojoties, laiks pagāja spraigi un interesanti. Mājās visi devās gandarīti par jauki pavadīto laiku un apgūtajām jaunajām prasmēm.

Sirsnīgi pateicamies Radošās mājas saimniekiem par sirsnīgo uzņemšanu, iedvesmu atklāt jaunus talantus un iemācīties jaunas lietas.

Sociālo zinību skolotāja Daina Logina

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Šķirojam atkritumus kopā ar Cūkmenu!08.02.2016

3. februāra rīts Kokneses internātpamatskolas pirmsskolas grupiņās iesākās ar Cūkmena apciemojumu, kurš bija ieradies lūgt bērniem palīdzību atkritumu šķirošanā. Izberot lielā atkritumu maisa saturu, ciemiņš bērniem vaicāja, kādus sadzīvē radušos, izlietotos iepakojumus bērni tajā atpazīst, kā arī pastāstīja, kādās grupās tos iedala. Tad Cūkmens aicināja bērnus ķerties pie darba un katru tukšo iepakojumu ievietot tam paredzētajā konteinerā, lai no šiem materiāliem atkal būtu iespējams pagatavot jaunas lietas. Šādi šķirošanas konteineri bija trīs: papīram, stiklam un plastmasai. Bērni čakli darbojās šķirojot, un pēc tam visi kopīgi pārbaudīja, vai uzdevums izpildīts pareizi – gadījās arī pa kādai kļūdiņai. Tomēr Cūkmens ar bērnu paveikto bija ļoti apmierināts un čaklos palīgus paslavēja. Turpinājumā visi kopīgi parādīja rotaļu par mazajiem, čaklajiem pirkstiņiem, un uz atvadām bērni saņēma cienastu - jogurtiņu ar uzdevumu padomāt, kurā konteinerā būs jāliek tukšais jogurta trauciņš. Visbeidzot bērni Cūkmenam apsolīja būt saudzīgi pret apkārtni un vidi, kā arī šķirot atkritumus!

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top