Jēkabpils vēstures muzeja ziepju darbnīca18.03.2020


Kokneses pamatskolas – attīstības centra 1. – 4. klases skolēni projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 2020.gada 11.martā devās ekskursijā uz Jēkabpils pusi, lai iepazītu Latvijas kultūras vērtību – seno Krustpils pili, kura kopš 13.gadsimta uzticīgi pārrauga Daugavas krastus.
Jēkabpils vēstures muzeja gide skolēnus iepazīstināja ar Jēkabpils vēstures muzeja krājumos savāktajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, kas tiek saudzētas un glabātas kā kultūras mantojums. Dažu brīdi pārņēma sajūta, ka plašajos pils gaiteņos un pagrabos dzirdami pils Brūnās dāmas noslēpumainie smiekli un soļi.
No pils darbiniekiem saņēmām piedāvājumu muzejā uzkavēties ilgāk un piedalīties radošajā ziepju darbnīcā, lai iemācītos izgatavot dabīgas, aromātiskas ziepes. Meistare iepazīstināja ar savu pieredzi un aicināja skolēnus pašus izgatavot aromātiskas ziepes, izmantojot Latvijā augošos augus. Iepazinušies ar darba noteikumiem, liekot lietā savu radošo izdomu, skolēni izgatavoja visdažādākās ziepes.
Skolēni atzina, ka ekskursija ir izdevusies un gūta jauna pieredze, zināšanas, iespaidi par tuvākās apkārtnes vēstures objektiem un amatu prasmēm.

E.Māliņa, M. Zeilāne, K. Skrūzmane
skolotājas
Kokneses pamatskola - attīstības centrs

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ekskursija uz Jersikas čipsu ražotni18.03.2020

Kokneses pamatskolas – attīstības centra 1. – 4. klases skolēni 2020.gada 11. martā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākuma “Darba devējs Latvijā” – 11 ietvaros devās mācību ekskursijā uz Jersikas čipsu ražotni, lai klātienē iepazītos ar Jersikas čipsu saimnieka Arta Paegļa radīto produktu, kas iecienīts Latvijā un pazīstams arī ārpus Latvijas robežām.

Iebraucot Līvānu novada Jersikas pagastā, skaistā lauku nomalē ieraudzījām jaunizveidoto uzņēmumu. Eksursantus laipni sagaidīja Jersikas čipsu ražotnes galvenā pārtikas tehnoloģe un uzaicināja iepazīties ar ražošanas procesu, kurā no kartupeļu un rīsu granulām top gatavais produkts – Jersikas čipsi. Gide pastāstīja, ka gatavojot čipsus, produktam netiek pievienotas ķīmiskas vielas. Vienkārši ņem un sarīvē kartupeļus, tā kā mājās cepot kartupeļu pankūkas, tad tos izžāvē un granulē. Gala rezultātā, čipsi ir tik kraukšķīgi un viegli gaisīgi, jo pagatavoti pēc īpašas receptes un nav cepti eļļā.

Saistoša un aizraujoša bija čipsu degustācija. Skolēni nodegustēja 11 Jersikas čipsu veidus. Favorīti izrādījās klasiskie krējuma – sīpolu un siera čipsi.

Skolēni atzina, ka ekskursija bija vērtīga, jo ieguva informāciju par uzņēmējdarbību un tās attīstības iespējām Latgalē. Ikvienu no ekskursantiem iedvesmoja ražotnes saimnieka sacītais, ka, lai īstenotu savu ieceri, svarīgākais vienmēr ir ticība tam, ko dari! Ir jātic savai idejai – jātic, jātic un vēlreiz jātic!

Pateicamies Jersikas čipsu ražotnes darbiniekiem par tik jauku stāstījumu un uzņemšanu!

Iesakām arī citiem, ja sirds kāro pēc kā garda, tad jābrauc nobaudīt Jersikas čipsi!

  E.Māliņa, M. Zeilāne, K. Skrūzmane

skolotājas

Kokneses pamatskola - attīstības centrs

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

​Kokneses pamatskola - attīstības centrs aicina darbā pārtikas noliktavas pārzini 13.03.2020

Kokneses pamatskola - attīstības centrs aicina darbā pārtikas noliktavas pārzini uz 1 slodzi.

Darba laiks katru darba dienu no plkst. 7.00 līdz plkst. 15.30

Darba samaksa - 500.00 euro (bruto)

Darbā nepieciešamās prasmes un iemaņas:

  • labas datorprasmes;
  • strādāt ar ZZ dats izstrādāto lietotājprogrammu - visvaris;
  • labas komunkācijas prasmes;
  • augsta atbildība un pienākuma apziņa.
printēt Lasīt visu ziņu

Ieskatāmies pagātnē! 10.03.2020

Šogad, 4. martā, Kokneses pamatskolas 9. klases un arodklases skolēni kopā ar audzinātāju brauca mācību ekskursijā uz Rīgu projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros. Ekskursijas mērķis bija vēstures notikumu izzināšana. Bērni kopā ar skolotāju apmeklēja kino Splandid Palace, lai noskatītos Latvijas vēsturisko filmu „Piļsāta pi upis”, kas vēsta par Otrā pasaules kara laiku, kad viena vara nomaina otru, bet pa vidu ir cilvēks, kuram ir jāizdzīvo. Pirms filmas skatīšanās skolēniem bija iespēja uzklausīt filmas producenta Gunta Trektera un mākslinieces Ievas Jurjānes stāstījumu par filmas tapšanas procesu, kas papildināja skolēnu zināšanu redzesloku.

printēt Lasīt visu ziņu

Lielie lasīšanas svētki09.03.2020

2020. gada 7. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcējās lasīšanas eksperti no “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019”. Mūsu skolas bibliotēkas ekspertus šajā pasākumā pārstāvēja Beāte Avotiņa un Signe Kanča. Pavisam lasītveicināšanas programmā šajā gadā bija iesaistījušies 17200 lasītāji, tas ir tikpat liels skaits, cik iepriekšējā gadā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Valentīndienas popiela05.03.2020

Sagaidot Valentīndienu, Kokneses pamatskolā - attīstības centrā 2020.gada 12.februārī norisinājās pasākums “Popiela”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Izglītojošā ceturtdiena03.03.2020

Attēlu rezultāti vaicājumam “latv ijas skolas soma logo”

2020. gada 20. februārī sešpadsmit Kokneses pamatskolas – attīstības centra izglītojamie “Latvijas skolas somas”  projekta ietvaros devās uz  Latvijas galvaspilsētu Rīgu, lai kinoteātrī “Splendind Palace” noskatītos latviešu režisora Viestura Kairiša  filmu “Pilsēta pie upes”. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top