Novembris - dvēseļu laiks

12.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Vēlais rudens – novembris – pats tumšākais laiks. Arī pārdomu laiks. Biežāk gribas aizdegt sveces – mūžīgos enerģijas avotus. Lai cik maza liesmiņa, bet izstaro siltu gaismu. Tās gaisma nes mieru sirdij, piesaista labas domas, aizvilina atmiņās un palīdz noticēt jaunu cerību piepildījumam.

Novembris – dvēseļu laiks, kad dedzam svecītes tuvinieku atdusas vietās un sveču gaismas logos ir 11. un 18. novembra vakaros. Tur atspīd mūsu brīvība, neatkarība, patstāvība un cerība nākotnei! Arī mūsu skolas – centra pagalmā 12. novembra vakarā tika iedegtas skolēnu un darbinieku sarkani baltās svecītes piemiņai varoņiem, kas cīnījās par Latvijas brīvību un saņemot Lāčplēša kara ordeni ar lepnumu teica – „Gods kalpot Latvijai” .

Iededzot sveces mēs novēlējam arī gaišumu savai dzīvei, skumjas un bezcerīgas domas raidot projām. Vajag ticēt, cerēt un vienkārši – mīlēt dzīvi un šo zemi Latviju!

Kokneses speciālās internātpamatskolas –

attīstības centra vēstures skolotāja

Dace Ūdre

Mēs esam daļa no Latvijas!

14.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā šonedēļ tika svinēti Latvijas valsts svētki. Tika degtas sveces, pateikts „silts ” vārds un izdziedāta skanīga dziesma. 14. novembrī mēs svinējām Latvijas Republikas 94. gadadienu. Šī diena skolā – centrā bija īpaša. Katrs skolas darbinieks un skolēns sev pie krūtīm piesprauda sarkanbaltsarkano lentīti, kas apliecināja viņa piederību Latvijas valstij, tas visu mūsu saimi satuvināja vēl tuvāk. Skolas – centra foajē iededzām sarkanbaltsarkanās sveces. Svētku koncertu atklājām ar Valts himnu un skolas – centra himnu. Šo mirkli mēs piepildījām ar skaistiem vārdiem un mūzikas skaņām. Bija iespēja noskatīties izveidotu īsfilmu „Mēs esam Latvija”, kura ļāva mums atcerēties, ko esam kopīgi paveikuši šajos trīs mēnešos. Ar skaistu ziedu teicām PALDIES skolotājiem un skolas – centra darbiniekiem par ieguldīto darbu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ražas svētki Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

08.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kad dzelteno lapu paklājs sedz zemi, koku zari paliek kailāki, dārzeņi sagūluši noliktavās, ābelēs vējš šūpo kādu palikušo ābolu, tad mūsu skolā svin „Ražas svētkus”.

Skolas foajē varēja aplūkot augļu un dārzeņu izstādi, kurā varēja redzēt kartupeļu spēkavīru, adatainos ežus, ķirbju un ābolu rūķīšus, kabaču saimnieci, airētājus kabaču laivā, tārpiņus no ķirbjiem, burkānu un kastaņu krelles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Lasi un brauc ekskursijā!08.11.2012

Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra bibliotēkā septembra mēnesī tika uzskaitītas bērnu izlasītās grāmatas. Apkopojot iegūto informāciju, seši čaklākie bibliotēkas lasītāji 25. oktobrī devās ekskursijā uz Rīgu. Audzēkņi ciemojās Bērnu literatūras centrā, kur tika iepazīstināti ar Latvijā izdotajām interesantākajām grāmatām. Vislielāko interesi izraisīja grāmata ar rotaļu traktoru un „runājošās” grāmatas. Audzēkņi no koka klučiem cēla Gaismas pils maketu, uzzināja, kas kurā stāvā atradīsies, kādas krāsas paredzētas katram topošās bibliotēkas stāvam. Pēc Gaismas pils maketa izveides audzēkņi topošo bibliotēku apskatīja dabā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kursi Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

31.10.2012 - 02.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā no 2102. gada 31. oktobra līdz 2. novembrim notika kursi „Jaunākās tendences logopēdiskās korekcijas darbā”, kurus vadīja lektores no Krievijas Federācijas - medicīnas zinātņu kandidāte, ārste – psihiatre Svetlana Beņilova un docente, pedagoģijas zinātņu kandidāte, logopēde Natālija Košeļeva.

Kursos tika aicināti piedalīties logopēdi, pedagoģiski medicīnisko komisiju speciālisti un citi interesenti, lai papildinātu zināšanas par jaunākajiem pētījumiem un tendencēm logopēdiskās korekcijas organizēšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Nordplus projekta aktivitātes Igaunijā25.10.2012

Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra pedagogi no 2012. gada 15. oktobra līdz 21. oktobrim devās uz Jaagu pamatskolu Viljandi, Igaunijā, lai piedalītos Nordplus Jau¬niešu programmas projekta „Skolotāju starptautiskā sadarbība un pieredzes apmaiņa” aktivitātēs.

Kokneses pedagogiem bija iespēja iepazīties ar Igaunijas kolēģu darbu un labās prakses piemēriem, gūt jaunu pieredzi kvalitatīva un radoša izglītības procesa organizēšanā, uzlabot svešvalodu prasmes, kā arī iepazīties ar igauņu kultūru un kultūrvēsturiskajiem objektiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Ekskursija uz Tērveti16.10.2012

Pienācis rudens. Rudens ir kā sētnieks, kurš ar savām vēju slotām noslauka pēdējos vasaras krāšņumus, bet septembris mēnesis, kad vasara atblāzmojas pēdējos saules staros, pirmajās rudens peļķēs, lietū un krāsainajās koku lapās.

Aizvien biežāk satumst debesis, gaudo vējš, griežot dejā krāšņās koku lapas. Rudens ekskursiju laiks! 27. septembra rītā, pie Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra, pieripo jauns, skaists autobuss un 28 „c” līmeņa skolēni, skolotāju un vecāku pavadībā dodas ceļā uz Tērveti – brīnumaino meža salu grezno, plašo Zemgales līdzenumu vidū. Mēs visi ļoti vēlamies ātrāk nonākt Tērvetes dabas parkā, kur mūs gaida „Meža mātes taka,” kas māca mūs labāk pazīt mežu, kokus, akmeņus, augus, sēnes, ogas, arī dzīvniekus, dabas parādības un vairāk kā 100 pasaku tēlu koka skulptūras.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top