„Vasara bez asarām” - atgādināsim bērniem par drošību vasarā!

21.05.2014 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Tuvojas vasara – laiks, kad bērni dodas trīs mēnešus garās brīvdienās. Tādēļ svarīgi ir atkārtot un iemācīt bērniem lietas, kas jāzina, lai brīvlaiku varētu pavadīt droši.

21. maijā Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā tika rīkota izglītojoša nodarbība par drošību – uz ūdens, uz ceļa, ar elektrību un citām ar drošību saistītām situācijām, to vadīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektore Egija Kārkliņa. Lai spētu izvairīties no nelaimes gadījumiem un zinātu kā rīkoties, ja pašam vai apkārtējiem draud briesmas, inspektore ar skolēniem pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar atpūtu pie ūdens, kā arī ugunsdrošības un elektrodrošības noteikumu ievērošanu. Svarīgi ir atcerēties, kādos gadījumus un kur meklēt palīdzību – pie pieaugušajiem, vai zvanot uz valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, pa tālruni 112. Katram bērnam, dodoties brīvdienās, svarīgi atcerēties, ka ikvienā situācijā ir jāizvērtē riski un jārīkojas droši.

printēt Lasīt visu ziņu

Meža stādīšana14.05.2014

Meža atjaunošanas pamatuzdevums ir mežsaimniecības prasībām atbilstoša un kvalitatīva meža izaudzēšana, to sējot, stādot, vai veicinot dabisko atjaunošanos, ar augšanas apstākļiem atbilstošām koku sugām.

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs aktīvi turpina iesaistīties projektā „Mammadaba”, līdz ar to viena no projekta aktivitātēm ir meža stādīšana.

Aprīlis ir sulu mēnesis, kā arī mežu stādīšanas laiks. 23. aprīlī skolēni - Normunds Reiznieks, Regnārs Kutjko, Elvis Soloveika, Eduards Sviridovs, Lelde Skudra, Pēteris Belovs, Agris Kozlovskis un skolotājs Aivars Ļaksa, devās uz cirsmu, starp Pļaviņām un Vietalvu, aiz Cigoriņkalna, netālu no Vesetas upes, stādīt mežu. Braucot pa līkumoto un kalnaino ceļu, garām Jučiem, Cigoriņkalnam, gar Mežezera austrumu krastu un Līdacītes ezeru, skolēni priecājās par ainavu un Vidzemes pauguru skaistumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Jaunie amatnieki 201414.05.2014

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs ir bagāta ar tradīcijām un viena no pavasari vēstošajām ir jauno amatnieku tikšanās. Šī pasākuma mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām amatu prasmēm un rosināt izvēlēties sev piemērotāko profesiju turpmākajai dzīvei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Krāso! Sūti! Svini!23.04.2014

Pavasaris ir atnācis ne tikai ar jauku un saulainu laiku, bet arī ar dažādiem interesantiem konkursiem, kas veicina radošo pašizpausmi un aicina turēt godā latviešu tautas tradīcijas. Viens no tādiem ir AS „Balticovo” rīkotais radošo darbu konkurss „Krāso! Sūti! Svini!”, kurš veltīts olu ražotnes 10 gadu jubilejai. Kā katru gadu radošo darbu konkursā piedalās arī Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Lieldienu noskaņas Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā23.04.2014

Klausījos, brīnījos, Kas aiz kalna gavilēja: Lieldieniņa braukšus brauca, Asnus veda vezumā! /L. t.dz./ 17. aprīlī Kokneses internātpamatskolā – attīstības centra skolēni un skolotāji sagaidīja pavasara saulgriežu svētkus.

Lieldienu noskaņu radīja saulainā diena un daudzveidīgās aktivitātes. Šajā dienā veidojām Lieldienu aplikāciju zaķus, gatavojām putnu būrus, izmantojot krāsainas spalvas, krāsojām olas, minējām mīklas un skaitījām tautasdziesmas par Lieldienām, likām Lieldienu puzles, kā arī darījām daudzas citas interesantas lietas. Sagaidot Lieldienas, visi kopā skolas – centra pagalmā, dziedājām dziesmas un gājām jautrās rotaļās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Latvijas dzelzceļa Drošības stunda

26.03.2014 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Dzelzceļš ir viens no drošākajiem transporta veidiem, tomēr cilvēku vieglprātības vai neuzmanīgas rīcības dēļ notiek negadījumi, kuros cieš ne tikai paši negadījuma izraisītāji, bet arī citi cilvēki.

Lai izvairītos no neuzmanības vai vieglprātības izraisītajiem negadījumiem, Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā viesojās Latvijas dzelzceļa pārstāvji, īpašajā Drošības stundā, kurā apmācīja skolēnus kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā. Bērniem bija iespēja ar konkursu un multfilmu palīdzību uzzināt kā pareizi šķērsot dzelzceļu, uzvesties uz perona vai vilcienā, kā arī daudz interesanta par dzelzceļu un vilcieniem.

Paldies Latvijas dzelzceļa pārstāvjiem par interesanto Drošības stundu!

Metodiskais dienests

Siltās smiltis – bērnu labsajūtai un attīstībai26.03.2014

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrā skolēniem būs iespēja darboties siltajā smilšu kastē, kura palīdzēs logopēda, psihologa, atbalsta personāla darbā un paaugstinās tradicionālo metožu efektivitāti.

Ikdienas apkārtējā vide katra cilvēka ķermenim, prātam un emocijām sniedz daudz un dažādu impulsu. Steiga un dzīvās dabas klātesamības trūkums ikdienā veicina neveselīgu paradumu veidošanos. Svaiga gaisa trūkums, blīva sociālā komunikācija, piesātināta informatīvā plūsma, skaņu vides piesārņojums, īpaši bērniem, spēj radīt paaugstinātu stresa fonu un veģetatīvās nervu sistēmas pārslodzi.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top