Kokneses pamatskolas - attīstības centra skolēni piedalās konkursā "Valodiņa 2020"21.02.2020

2020. gada 14. februārī Aizputes novada Padures pamatskolā jau astoņpadsmito reizi notika Latvijas speciālo skolu izteiksmīgas runas konkurss „Valodiņa 2020”. Mūsu skolas skolēni bijuši uzcītīgi konkursa dalībnieki visus šos ilgos gadus. Arī šogad uz runas konkursu devās Valodas un mākslas MK rīkotā izteiksmīgas runas konkursa laureāti.

Izbraucām agrā rīta stundā, jo mūsu skolas dalībniekiem jāmēro visgarākais ceļš līdz konkursa norises vietai. Kurzeme mūs sagaidīja ar neierasti ziemīgiem laika apstākļiem. Neskatoties uz to, mums bija iespēja redzēt, kā uz lauka, kas atrodas netālu no autoceļa, barojas ziemeļu gulbji. Padures pamatskola atrodas baronu fon Osten – Sakenu pilī. Kā allaž uz terases mūs mīļi sagaidīja pats pils saimnieks – mācību iestādes direktors Linards Tiļugs. Bija Valentīndiena un varēja sajust, ka viss kolektīvs patiešām priecājas un rūpējas par katru skolas viesi. Izteiksmīgas runas konkurss tika atklāts ar Imanta Ozola atraktīvo uzrunu un noslēpumaino viesu atklāšanu. Šogad žūrijā skolēnu sniegumus ar sirsniņām un komentāriem vērtēja un ar muzikālu koncertu priecēja Pop, folk, hipster, swinger roka grupas pārstāvji Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis un Artūrs Uškāns jeb grupa Ducele.

Savukārt, konkursa dalībnieki vērtēja, vai muzikālie viesi sekmīgi nokārtojuši Padures pamatskolas kolektīva sarūpēto “muzikālo eksāmenu”. Izteiksmīgas runas konkursa „Valodiņa 2020” turpinājumā 56 skolēni no visas Latvijas deklamēja dzejoļus un pasakas.

1. – 4. klašu grupā piedalījās 26 dalībnieki. Mūsu skolas 3. klases skolnieka M. D. Rušmaņa sniegums tika novērtēts ar 8 punktiem, bet 4. klases skolniece S. Jātniece žūrijas vērtējumā saņēma 11 punktus un augstu vērtējumu.

5. – 9. klašu grupā, mūsu skolas pārstāvja M. Bērziņa sniegums tika novērtēts ar 10 punktiem.

Arodklašu grupā skolu jau otro gadu pēc kārtas pārstāvēja N. Reiznieks. Būdams jau ar pieredzi, Normunds saņēma visaugstāko punktu skaitu – 13 un bija viens no 10 dalībniekiem, kurš saņēma latviešu ekoloģiskās grupas Ducele specbalvu – kompaktdisku „Tā viš i...”.

Par izdošanos liecināja žūrijas vērtējums un teiktie pateicības vārdi. Pasākuma dalībnieki dāvanās saņēma uzslavas rakstus, vērtīgas un interesantas grāmatas, grupas Ducele pastkartes, kā arī saldumus. Paldies šiem mūsu skolas izteiksmīgas runas konkursa dalībniekiem par viņu ieguldīto darbu, gatavojoties dalībai konkursā, un atzinības vērtiem sasniegumiem. Paldies jums, skolēni, ka liekat skanēt mūsu skolas vārdam arī citos Latvijas novados.

Paldies pedagogiem par nesavtīgi ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā dalībai konkursā, skolēnu pašapziņas celšanā, ieinteresējot skolēnus uzdrošināties darīt, sasparoties un gūt fantastisku pieredzi.

Pateicos skolas administrācijai par iespēju piedalīties konkursā, par sniegto atbalstu un uzmundrinājuma vārdiem, kas deva gandarījuma sajūtu gan audzēkņiem, gan pedagogiem.

 

J. Rotkāja

Valodas un mākslas MK vadītāja

Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top