Kokneses internātpamatskolas - attīstības centra komanda ''Zaļās jostas'' reģionālajā skatē08.04.2019

Pavasaris – tīrības un labo darbu laiks! Martā Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra skolas audzēkņi  piedalījās organizācijas "Zaļā josta" rīkotajā bērnu un jauniešu konkursā "Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai". Dalībnieku uzdevums bija aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Ideju ģeneratori bija paši skolēni, maisiņi tapa no dažādiem materiāliem – džinsa biksēm, plastmasas, linu auklām, T krekliem, vecmodīgiem svārkiem un citiem apģērba gabaliem. Pašizgatavotu maisiņu unikalitāte - tie var būt dažādi, interesanti un draudzīgi videi.

 Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs jau 7 gadus ir EKO skola. Šajā laika posmā skolas - centra skolēni, viņu vecāki, skolotāji un darbinieki ir spējuši būt radoši un piedalīties dažādās vides aktivitātēs, skolas apkārtnes uzlabošanā, veicinot “zaļo domāšanu” un radot sakoptu vidi sev apkārt.  Dalība "Zaļas jostas" rīkotajā konkursā mudinās skolēnus atteikties no lieka plastmasas iepakojuma, ievērojami samazināt radīto atkritumu apjomu, taupīt resursus un pasargāt daudzu dzīvnieku un jūras iemītnieku dzīvības.

 2019.gadā 2. aprīlī skolas – attīstības centra komanda "Dabasmīļi", devās uz Rēzekni, kur  norisinājās konkursa "Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!" reģionālās kārtas pasākums. "Dabasmīļi" ieguva  "Žūrijas simpātijas" balvu. Skolas -  centra skolēnu mākslinieciskos darbus – iepirkuma maisiņus varēs aplūkot arī  klātienē Modes un Izklaides centrā "Rīga Plaza".

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra skolēni aicina: "Rīkosimies, mainīsim sevi, lai mazinātu klimata pārmaiņas!"

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra

skolotāja Malda Sokolovska

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top