Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pamatskola_attistibas_centrs/jekabpils_vestures_muzeja_ziepju_darbnica
Drukas datums: 08:47:11 23.06.2021

Jēkabpils vēstures muzeja ziepju darbnīca

18.03.2020

20200311_103853_krustpils_11032020.jpg

wFyQdAgjUFKagAAAABJRU5ErkJggg==


Kokneses pamatskolas – attīstības centra 1. – 4. klases skolēni projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros 2020.gada 11.martā devās ekskursijā uz Jēkabpils pusi, lai iepazītu Latvijas kultūras vērtību – seno Krustpils pili, kura kopš 13.gadsimta uzticīgi pārrauga Daugavas krastus.
Jēkabpils vēstures muzeja gide skolēnus iepazīstināja ar Jēkabpils vēstures muzeja krājumos savāktajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, kas tiek saudzētas un glabātas kā kultūras mantojums. Dažu brīdi pārņēma sajūta, ka plašajos pils gaiteņos un pagrabos dzirdami pils Brūnās dāmas noslēpumainie smiekli un soļi.
No pils darbiniekiem saņēmām piedāvājumu muzejā uzkavēties ilgāk un piedalīties radošajā ziepju darbnīcā, lai iemācītos izgatavot dabīgas, aromātiskas ziepes. Meistare iepazīstināja ar savu pieredzi un aicināja skolēnus pašus izgatavot aromātiskas ziepes, izmantojot Latvijā augošos augus. Iepazinušies ar darba noteikumiem, liekot lietā savu radošo izdomu, skolēni izgatavoja visdažādākās ziepes.
Skolēni atzina, ka ekskursija ir izdevusies un gūta jauna pieredze, zināšanas, iespaidi par tuvākās apkārtnes vēstures objektiem un amatu prasmēm.

E.Māliņa, M. Zeilāne, K. Skrūzmane
skolotājas
Kokneses pamatskola - attīstības centrs