Jaunie amatnieki 201605.05.2016

Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra metodiskās komisijas ,,Cilvēks un sabiedrība” mācību priekšmetu aktivitāšu mēnesis noslēdzās ar skaistu, jaunajiem amatniekiem veltītu pasākumu "Jaunie amatnieki 2016", kas gadu gaitā kļuvis par skolas tradīciju. Tā mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām amatu prasmēm un rosināt izvēlēties sev piemērotāko profesiju turpmākajai dzīvei. Jaunie amatnieki, gatavojoties tradicionālajam pasākumam, izveidojuši un skolas zālē izkārtojuši savu radošo darbu izstādi "Es savai skolai".

Aplūkojot jauno amatnieku darbus - adījumus, tamborējumus, izšuvumus, dažādus izstrādājumus no koka, var teikt, ka mūsu skolas skolēniem ir ar ko lepoties un tas ir tiešs pierādījums, ka mājturību un tehnoloģiju mācību stundās, gan fakultatīvajās nodarbībās top krāšņi brīnumi. Pasākumā jaunie amatnieki tikās ar viesmīlības pakalpojumu speciālisti Martu Iubuli, siera meistari Ievu Midegu no siera ražotnes "Ievas siers" un Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātnātvidusskolas programmas "Ēdināšanas servisa speciālists" 2. kursa audzēknēm Ilviju Bormani un Aiju Cāni. Tikšanās ar šo profesiju pārstāvjiem izvēlēta apzināti, jo mūsu skola šajā mācību gadā iesaistījusies Starptautiskajā projektā "Ēdam atbildīgi", kuras mērķis izzināt pārtikas tēmu. Viesi iepazīstināja ar sava aroda noslēpumiem, demonstrēja savas amata prasmes, prezentēja produkciju, piedāvājot degustēt veselīgus kokteiļus un smūtijus, dažādas siera šķirnes, iesaistīja jaunos amatniekus mazos konkursiņos.

Apsveicami, ka pasākumi viesi, vēl jauni cilvēki būdami, atzina, ka savu turpmāko dzīvi un labas karjeras iespējas redz šeit, Latvijā, tikai jābūt aktīviem, mērķtiecīgiem un nav jābaidās no neveiksmēm. Jaunieši aicināja skolēnus izmantot ikvienu iespēju apgūt profesiju, jo amats ir dzīves pamats, tas ir vienīgais ceļš, kā sākt savu dzīves un darba karjeru, veiksmes ķīla ir paša cilvēka centība, savas misijas un mērķu apzināšanās, turklāt jābūt gatavam intensīvi mācīties un pilnveidoties visu mūžu.

Visa pasākuma gaitā bija vērojamas video projekcijas – dažādi video un foto par jauno amatnieku ārpusskolas tikšanos ar dažādiem amatu pratējiem, darbošanos radošajās darbnīciņās, kā arī viesu prezentāciju video. Svētku noskaņu rosināja Pop grupa "Sērkociņi", saksafonists Reinis Šiballo ar saviem atraktīvajiem priekšnesumiem. Pirmo reizi skolas vēsturē iedibināta nominācija "Jaunais amatnieks". Nomināciju "Jaunais amatnieks 2016" ieguva 6. klases skolēns Regnāts Grigorjevs.

Pasākums "Jaunie amatnieki 2016", kā vērtēja paši jaunie amatnieki, sniedza lielu emocionālo gandarījumu, pozitīvas emocijas. Pasākuma organizatori ļoti cer, ka šīs tikšanās ar jauniešiem būs iedvesmojošas un izglītojošas mūsu skolas jaunos amatniekus, pēc kurām viņi varēs izdarīt secinājumus par savu nākotnes profesijas izvēli. Lielu paldies sakām Skolas – centra direktorei Dagmārai Isajevai, programmas ,"Ekoskola" koordinatorei Anitai Šķerbinskai, Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātnātvidusskolai par sniegto atbalstu pasākuma organizēšanā.

Daina Logina, metodiskās komisijas "Cilvēks un sabiedrība" vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top