Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pamatskola_attistibas_centrs/esi_dross
Drukas datums: 07:11:20 25.09.2020

Esi drošs!01.10.2019

Sākoties jaunajam mācību gadam, Kokneses pamatskolā – attīstības centrā no 23. līdz 27. septembrim tika organizēta drošības nedēļa, lai sniegtu skolēniem zināšanas par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem, kā arī sekmētu izpratni savas un citu veselības un dzīvības saglabāšanu.

25. septembrī skolā viesojās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore S. Zīmele, lai pirmsskolas un 1. – 6. klašu skolēnus informētu par aktuālām ar bērnu drošību saistītām tēmām – ceļu satiksmes drošību, bērnu bezvēsts pazušanu, savstarpējām attiecībām izglītības iestādē, atbildību par vardarbīgu uzvedību savstarpējās attiecībās. 

Inspektore stāstīja  par atkarību izraisošo vielu lietošanas sekām un atbildību, ugunsdrošības jautājumiem, drošību ūdenstilpju tuvumā un esot vienam pašam mājās. Policiste skolēniem atgādināja par to, cik bīstami ir ievietot privātu informāciju  sociālo tīklu vietnēs. Par uzmanīgu klausīšanos un jautājumu uzdošanu nodarbības noslēgumā katra  klase saņēma materiālus, no kuriem iespējams pagatavot jaunākās policijas automašīnas modeli. 

Drošības nedēļas ietvaros, 26. septembrī vecāko klašu skolēniem nodarbību vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles daļas komandieris G. Laukazīle, kurš pastāstīja par to kā var kļūt par glābēju, kādai jābūt fiziskajai sagatavotībai, lai darītu šo darbu, kā arī pastāstīja par notikumiem un situācijām, kādās glābējiem jāstrādā. Vislielāko interesi skolēnos izraisīja iespēja aplūkot un pielaikot ugunsdzēsēja tērpu, kuram ir  daudz sastāvdaļu un tas sver ap 20 kg. G. Laukazīle aicināja skolēnus būt uzmanīgiem un ievērot drošību ikdienā, kā arī doties ekskursijā uz VUGD daļu Aizkrauklē, lai iepazītos ar glābšanas dienesta tehniku un aprīkojumu.

 M.Sokolovska,

Kokneses pamatskola – attīstības centrs