Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pamatskola_attistibas_centrs/c_klasu_skolenu_viesosanas_biedribas_baltaine_radosaja_maja_koknese
Drukas datums: 20:12:50 03.04.2020

C klašu skolēnu viesošanās biedrības ,,Baltaine” Radošajā mājā Koknesē05.05.2016

Pavasara noskaņās c klašu skolēni kopā ar saviem mācību priekšmetu skolotājiem apmeklēja Radošo māju Koknesē.

Mūs sagaidīja jautri muzikanti, iesaistot visus rotaļās, draiskā dancī. Radošās mājas saimnieces aicināja skolēnus uzburt pasauli no mazām lietām- dzijas, diegiem, klūdziņām, gatavojot saulītes, tinot dziju tītavās, darbojoties ar bezgala interesantām spēlītēm no koka. Katrs pēc savas patikas varēja radoši izpausties. Darbojoties radošajās darbnīcās bija iespēja saprast, cik gan reizēm vienkārši, gan sarežģīti top lietas. Vajadzīga tikai kripatiņa iedvesmas un mazlietiņ pacietības. Pozitīvs ieguvums ir arī tas, ka darbnīciņas vada ļoti sirsnīgi amatu pratēji un tur visu laiku valda gaiša, radoša noskaņa, laikam tāpēc arī šo māju sauc par Radošo.

Sirsnīgs izvērtās bērnu un skolotāju kopīgais pasākums, kur savu padomu sniedza saimniecīte Elga. Viņa ierādīja, kā var izcept veselīgu cienastu no kviešu miltiem, klijām, vārītiem kartupeļiem. Mazie cepēji izcepa smaržīgus kliju pīrāgus ar burkānu pildījumu. Pats patīkamākais – degustācija! Garšoja ļoti labi! Pēc šī procesa daži bērni teica, ka nākotnē būšot pavāri.

Dziedot, dejojot, ejot rotaļās, radoši darbojoties, laiks pagāja spraigi un interesanti. Mājās visi devās gandarīti par jauki pavadīto laiku un apgūtajām jaunajām prasmēm.

Sirsnīgi pateicamies Radošās mājas saimniekiem par sirsnīgo uzņemšanu, iedvesmu atklāt jaunus talantus un iemācīties jaunas lietas.

Sociālo zinību skolotāja Daina Logina