faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Disnejam - 115

05.12.2016 - 09.12.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Nākotne Ziemeļos28.11.2016

Novembra otrajā nedēļa jau vairākus gadus atzīmējamZiemeļvalstu Bibliotēku nedēļu. Šis ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 20. reizi, Latvijā - 19. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums bija Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notika lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citi pasākumi. Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa bija viena no 2158 Ziemeļvalstu bibliotēkām , kas piedalījās projektā. Šajā nedēļā tika iedegtas sveces un lasītas kopīgi izvēlētas grāmatas kādā noteiktā tēmā - šogad tā bija Nākotne Ziemeļos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” ir Koknesē!

07.11.2016 - 19.12.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

No 7.novembra līdz 19.decembrim ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” aplūkojama Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā. Izstādi ir veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju "Moomin Characters", izdevniecību "Schildts & Söderström" un Muminu žurnāla izdevēju "Egmont". Somijas institūta Igaunijā darbības mērķis ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Izstāde Latvijā ceļo jau kopš 1994 gada ar Somijas vēstniecības starpniecību un jau bijusi vairākās bibliotēkās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Žūrijas dalībnieki Skrīveros!02.11.2016

Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” Kokneses pagasta bibliotēkas dalībnieki, lai izvēdinātu galvu un uzņemtu spēkus atlikušo grāmatu lasīšanai un vērtēšanai, skolēnu brīvlaikā devās izzinošā braucienā uz Skrīveriem.

Kaimiņu novadā mēs apmeklējām Andreja Upīša memoriālo māju-muzeju, kurā uzzinājām daudz nezināma un nedzirdēta par rakstnieku, viņa dzīvi un darbiem. Zināšanas vēlāk pielietojām risinot krustvārdu mīklu un saliekot citātus. Tuvāk iepazinām, lasījām un klausījāmies patiesīgo stāstu “Sūnu ciema zēni”, kurā aprakstītās vietas joprojām ir atrodamas Skrīveros. Uz vienu no šādām vietām – “Apaļo ezeru” devāmies arī mēs un izstaigājām negaro taku, kas ved uz ezera vidū esošo salu. Viesojāmies arī Skrīveru bērnu un A.Upīša Skrīveru bibliotēkās. Bioloģiskajā lauksaimniecībā “Ragāres” garšojām un uzzinājām, kā aug, kaltējas un top Latvijas Ekoprodukti - tējas un garšvielu maisījumi “Ragāres”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Helovīns bibliotēkā

31.10.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Lieli un mazi Helovīna jeb Visu svēto dienas priekšvakara svinētāji 31. oktobra pēcpusdienā tika aicināti uz Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļu pārbaudīt, trenēt un pat apgūt savas mānīšanās, izlikšanās un novērošanas spējas, spēlējot psiholoģisku lomu spēli “Monstri pilsētā” jeb tautā labāk zināmo detektīvspēli “Mafija”.

Uz spēli saradās lieli un mazi maskoti spēlētāji. Viņi iepazinās ar spēles noteikumiem un divu stundu garumā izspēlēja piecas spraigas partijas, kurās emociju, azarta un smieklu netrūka. Spēle ļoti ātri ieveda azartā, iespējams tas bija tikai Helovīnu vakara ietekmē, bet gandrīz visi spēlētāji gribēja būt maniaki vai mafijas monstri, pat “noslepkavotie” jeb izbalsotie spēlētāji “kapsētā “nevarēja nosēdēt mierīgi un juta līdzi savai komandai. Jāsaka gan ka visās partijās uzvarēja labie jeb mierīgo iedzīvotāju komandas.

Ja nebiji klāt un nespēlēji, tad seko līdzi notikumiem bibliotēkā ( facebook, twitter, Kokneses mājas lapa) un uzzini pirmais, kad nākošreiz spēlēsim šo vai kādu tikpat aizraujošu spēli!

Uz tikšanos bibliotēkā!

Antra Vasiļevska

20.oktobris - pasaku un Lāčplēša diena bibliotēkā

20.10.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

20.oktobris Kokneses bibliotēkā bija tiešām piepildīts ar visdažādākajiem notikumiem! Jau no paša rīta mēs aicinājām viesos Kokneses PII Gundega grupiņas „Kamenīte” zinātkāros bērnus, lai tiktos ar Kokneses Pasaku māmiņu Maiju Stepēnu. Viņa iepazīstināja ar savu jaunizdoto pasaku krājumiņu (apgāds „Jumava”), stāstīja bērniem savu pasaku, atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un priecājās par bērnu zīmējumiem, kuri tapa tepat bibliotēkā. Saruna izvērsās interesanta, tādēļ bērni nolēma, ka tikšanos vajadzētu atkārtot. Par šo priekšlikumu arī Pasaku māmiņa priecājās, jo viņai jau stāstāmā netrūkst! Pasakas top un top! Lai veicas!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top