faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” ir Koknesē!

07.11.2016 - 19.12.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

No 7.novembra līdz 19.decembrim ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” aplūkojama Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā. Izstādi ir veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju "Moomin Characters", izdevniecību "Schildts & Söderström" un Muminu žurnāla izdevēju "Egmont". Somijas institūta Igaunijā darbības mērķis ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Izstāde Latvijā ceļo jau kopš 1994 gada ar Somijas vēstniecības starpniecību un jau bijusi vairākās bibliotēkās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Žūrijas dalībnieki Skrīveros!02.11.2016

Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” Kokneses pagasta bibliotēkas dalībnieki, lai izvēdinātu galvu un uzņemtu spēkus atlikušo grāmatu lasīšanai un vērtēšanai, skolēnu brīvlaikā devās izzinošā braucienā uz Skrīveriem.

Kaimiņu novadā mēs apmeklējām Andreja Upīša memoriālo māju-muzeju, kurā uzzinājām daudz nezināma un nedzirdēta par rakstnieku, viņa dzīvi un darbiem. Zināšanas vēlāk pielietojām risinot krustvārdu mīklu un saliekot citātus. Tuvāk iepazinām, lasījām un klausījāmies patiesīgo stāstu “Sūnu ciema zēni”, kurā aprakstītās vietas joprojām ir atrodamas Skrīveros. Uz vienu no šādām vietām – “Apaļo ezeru” devāmies arī mēs un izstaigājām negaro taku, kas ved uz ezera vidū esošo salu. Viesojāmies arī Skrīveru bērnu un A.Upīša Skrīveru bibliotēkās. Bioloģiskajā lauksaimniecībā “Ragāres” garšojām un uzzinājām, kā aug, kaltējas un top Latvijas Ekoprodukti - tējas un garšvielu maisījumi “Ragāres”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Helovīns bibliotēkā

31.10.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Lieli un mazi Helovīna jeb Visu svēto dienas priekšvakara svinētāji 31. oktobra pēcpusdienā tika aicināti uz Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļu pārbaudīt, trenēt un pat apgūt savas mānīšanās, izlikšanās un novērošanas spējas, spēlējot psiholoģisku lomu spēli “Monstri pilsētā” jeb tautā labāk zināmo detektīvspēli “Mafija”.

Uz spēli saradās lieli un mazi maskoti spēlētāji. Viņi iepazinās ar spēles noteikumiem un divu stundu garumā izspēlēja piecas spraigas partijas, kurās emociju, azarta un smieklu netrūka. Spēle ļoti ātri ieveda azartā, iespējams tas bija tikai Helovīnu vakara ietekmē, bet gandrīz visi spēlētāji gribēja būt maniaki vai mafijas monstri, pat “noslepkavotie” jeb izbalsotie spēlētāji “kapsētā “nevarēja nosēdēt mierīgi un juta līdzi savai komandai. Jāsaka gan ka visās partijās uzvarēja labie jeb mierīgo iedzīvotāju komandas.

Ja nebiji klāt un nespēlēji, tad seko līdzi notikumiem bibliotēkā ( facebook, twitter, Kokneses mājas lapa) un uzzini pirmais, kad nākošreiz spēlēsim šo vai kādu tikpat aizraujošu spēli!

Uz tikšanos bibliotēkā!

Antra Vasiļevska

20.oktobris - pasaku un Lāčplēša diena bibliotēkā

20.10.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

20.oktobris Kokneses bibliotēkā bija tiešām piepildīts ar visdažādākajiem notikumiem! Jau no paša rīta mēs aicinājām viesos Kokneses PII Gundega grupiņas „Kamenīte” zinātkāros bērnus, lai tiktos ar Kokneses Pasaku māmiņu Maiju Stepēnu. Viņa iepazīstināja ar savu jaunizdoto pasaku krājumiņu (apgāds „Jumava”), stāstīja bērniem savu pasaku, atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un priecājās par bērnu zīmējumiem, kuri tapa tepat bibliotēkā. Saruna izvērsās interesanta, tādēļ bērni nolēma, ka tikšanos vajadzētu atkārtot. Par šo priekšlikumu arī Pasaku māmiņa priecājās, jo viņai jau stāstāmā netrūkst! Pasakas top un top! Lai veicas!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

“Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2016”dalībniekiem!10.10.2016

26.oktobrī Kokneses žūrijas eksperti tiek aicināti doties izglītojošā ekskursijā uz Skrīveriem. Apmeklēsim Skrīveru bērnu bibliotēku, rakstnieka A.Upīša memoriālo māju-muzeju un radoši padarbosimies Skrīveru pārtikas kombinātā - vecākajā konfekšu “Gotiņa” fabrikā Ziemeļeiropā. Tātad - ja esi šī gada žūrijas dalībnieks Kokneses pagasta bibliotēkā, tad līdz 22. oktobrim nāc uz bibliotēkas Bērnu nodaļu, piesakies dalībai ekskursijā un skolas rudens brīvlaikā izbaudi dienu Skrīveros!

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

printēt

Bibliotekāres no Talsiem viesojas Koknesē26.05.2016

26. maija drēgnajā rītā viesos uzņēmām Talsu bērnu bibliotēkas kolēģes. Līdzīgi kā mums pagājušajā gadā apvienoja pagasta un bērnu bibliotēkas, tā arī Talsos gaidāma šāda apvienošanās, un kolēģes vēlējās pie mums paviesoties, lai uzzinātu, kā apvienošana notika pie mums un gūt pieredzi, kā pie mums noris darbs ar bērniem.

Lai labāk izzinātu un izjustu mūsu bibliotēku, sadaloties divās komandās, bibliotekāres izspēlēja pie mums tik iemīļoto “Slēpņošanu”, aplūkoja pasākumu bildes, aprakstus, darba lapas, noskatījās mūsu un bērnu veidotos video un ielūkojās arī pieaugušo bibliotēkas notikumos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Sākas “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2016” !24.05.2016

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā sākam jauno “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2016” lasīšanas maratonu.

Par lasīšanas veicināšanas programmu ilggadējie dalībnieki ir ļoti labi informēti, bet ja gribas atsvaidzināt savas zināšanas vai uzzināt, kas tā tāda ir, tad par žūrijas vēsturi, tās norisi vai citu sīkāku informāciju var uzzināt šeit –“Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija” vai jautāt bibliotēkā.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top