faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

„Mīļums ir tas, kā šobrīd bērnu grāmatās pietrūkst visvairāk un ko es vēlētos sniegt” /M.Stāraste - Bordevīka/07.03.2014

Atzīmējot un pieminot autores un ilustratores 100 gadu jubileju, Kokneses bērnu bibliotēkā bija apskatāma autorei veltīta izstāde un vairāk kā mēnesi bibliotekāro stundu laikā iepazinām un apbrīnojām Margaritas Stārastes – Bordevīka daiļradi.

Kokneses bērni vecumā no 4 – 9 gadiem klausījās un paši lasīja autores darbus, apbrīnoja un krāsoja skaistās un mīļās ilustrācijas. Salīdzināja sevi ar Knipuci - rūķi, kurš bija saslimis ar Lielo slinkumu, bet tika no tā vaļā. Uzzināja, cik čakli ir sniegavīri un kurp dodas, kad pavasaris tuvojas; kas dzīvo Pintiķu ciemā un Mežmalā, kādus notikumus piedzīvoja Zīļuks un Sārtulis, kā arī daudz ko, kas norisinās grāmatu lappusēs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Starptautiskā dzimtās valodas diena bērnu bibliotēkā

21.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

1999. gada novembrī UNESCO izveidoja dzimtās valodas piemiņas dienu, kuru katru gadu atzīmē 21. februārī. Tās izveidošanas mērķis - veicināt valodu un kultūru daudzveidību un daudzvalodību, jo aptuveni puse no valodām ir apdraudētas, un vairums no tām stāv uz izmiršanas sliekšņa.

21.februārī Kokneses bērnu bibliotēkā ar 5. b. klases skolēniem un skolotāju Evitu Užuli diskutējām, kas ir dzimtā valoda un kāda tā ir mums. Tāpat noskaidrojām, kā valodas cēlās, kas tās apdraud, kas sargā utt. Dziedājām visiem zināmo mūsu alfabēta populārāko dziesmu – Joka pēc alfabēts. Neizmantojot skaidrojošās vārdnīcas, skolēni minēja skaidrojumus ikdienā maz lietojamiem vārdiem, tādiem kā naģe, nēzdogs, lāma; modernajiem vārdiem - parole, mēdijs, mēstule, baneris. Savus minējumus pēc tam salīdzināja ar vārdnīcu skaidrojumu un nemaz tik līdzīgi tie nebija. Jaunvārds „baneris” vairāk asociējas ar baņķieris, nevis reklāmas laukums web lapās vai senvārds „lāma” tika raksturots kā lamāšanās, nevis peļķe.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Bērnu/jauniešu/vecāku žūrijas 2013 noslēgums

13.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

13.februārī Kokneses bērnu bibliotēkā ar sirsnīgu pasākumu noslēdzām lasīšanas veicināšanas programmu „Bērnu un Jauniešu žūrija 2013”.

Šogad žūrijas dalībniekiem bija jālasa un jāvērtē sešas grāmatas no 29 grāmatu kolekcijas, kuras bija sadalītas atbilstoši vecuma posmiem.

Koknesē grāmatas vērtēja 42 dalībnieki, 10 no tiem bija vecāki, kuri piedalījās Vecāku žūrijā. Vecāku žūrija ir šī gada jaunums, kura pievienojās Bērnu un Jauniešu žūrijas pulkam. Šogad sevišķi tika aicināti lasīt arī tēti.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Kokneses pagasta un Kokneses bērnu bibliotēku abonētie preses izdevumi 2014.gadam06.01.2014

 1. Una
 2. Ievas Māja
 3. Klubs
 4. Ilustrētā Zinātne
 5. Ilustrētā Pasaules Vēsture
 6. Diena
 7. Ievas Stāsti
 8. Santa
 9. Ieva
 10. Latvijas Avīze
 11. Mājas Viesis
 12. Praktiskais Latvietis
 13. Privātā Dzīve
 14. Staburags
 15. Veselība
 16. Dārza Pasaule
 17. Ievas Virtuve
 18. OK
 19.        Ilustrētā Junioriem
 20.        Astes
 21.        Čaklās Rokas
 22.        Sīrups
 23.        National Geographic Latvija
 24.        Avene
printēt

Apsveikums svētkos19.12.2013

Kokneses bibliotēkas darbinieku un Ziemassvētku kartiņu darbnīcas'13 dalībnieku video apsveikums svētkos. 

printēt

Nāc un izveido savu Ziemassvētku kartiņu

14.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Sestdien Kokneses pagasta bērnu bibliotēkā notika Ziemassvētku kartiņu gatavošanas darbnīca. Kokneses pagasta bērnu bibliotēkas bibliotekāre Antra Vasiļevska saka paldies Baibai Tālmanei par idejām un radošumu. Radošās darbnīcas norises procesu skatiet fotogalerijā.

Fotoattēli no Kokneses bibliotēku arhīva.

Kāpēc tādas ziemas vajag?15.11.2013

Kokneses pagasta bērnu bibliotēka no 11. – 17. novembrim piedalījās projektā - Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa, - ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisinājās jau 17. reizi, Latvijā - 16. reizi un Koknesē - 7.reizi.

Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi šajā nedēļa tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata vai tās fragments. Katru gadu tiek izvēlēta tēma un šogad tā bija Ziema ziemeļos.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top