faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Koknese eksperti Lielajos Lasīšanas svētkos!05.03.2013

Jau otro gadu Kokneses bērnu bibliotēkas žūrijas eksperti devās uz Lielajiem Lasīšanas svētkiem Ķīpsalā, kur norisinājās Bērnu/Jauniešu un Vecāku žūrijas 2012 noslēguma pasākums.

Pasākuma ieskaņā tika izteikta pateicība Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai, kura savu akciju „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” veiksmīgi noslēdz un uzdāvina Vecāku žūrijai logo. No 2010.-2012. gadam LNB Atbalsta biedrībai izdevās palīdzēt 425 bibliotēkām piedalīties Lasīšanas veicināšanas projektā Bērnu/Jauniešu un Vecāku žūrija, iegādājoties 5178 grāmatas, kopējais devums naudas izteiksmē 54 000 LVL. LNB Atbalsta biedrībai šī misija beidzas, jo žūrijas programmas veidotājiem ir izdevies pārliecināt mūsu valdību un iegūt pietiekamu finansējumu, lai Lasīšanas veicināšanas programma Bērnu/Jauniešu un Vecāku žūrijas varētu patstāvīgi darboties.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Kokneses bērnu bibliotēkā noslēgusies "Bērnu/Jauniešu žūrija 2012"

30.01.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

30.janvāra pēcpusdienā Kokneses bērnu bibliotēkā ar darbīgu pasākumu atzīmējām projekta „Bērnu/Jauniešu žūrijas 2012”noslēgumu. Šoreiz projektu līdz galam izturēja 38 žūrijas eksperti, to skaitā arī 9 pieaugušie eksperti, kuri piedalījās jaunizveidotajā „Vecāku žūrijā”.

Kokneses mazākie eksperti par vislabāko atzina bērnu grāmatiņu „Lizelotei nenāk miegs” Štefensmeijers A., kurā ir jauks stāstiņš par gotiņas Lizelotes cīņu ar miegu un gulēšanu. Bērniem ļoti patika arī I. Zanderes „Dieguburti”, kurā katram alfabēta burtiņam ir savs dzejolītis. Kā viena no trim labākajām bērnu skatījumā ir arī M. Cielēnas stāstu grāmatiņa „Ēžuļa peldriņķis”, kurā pieci meža zvēri meklē atbildes uz dažādiem viņiem svarīgiem jautājumiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)

Abonētie preses izdevumi 2013.gadam07.01.2013

Kokneses bērnu bibliotēkas abonētie preses izdevumi 2013.gadam.

  1. Ilustrētā Junioriem
  2. Spicā
  3. Astes
  4. Sīrups
  5. National Geographic Latvija
printēt

Radošā darbnīca bibliotēkā

08.11.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Sestdien, 8.decembrī, Kokneses bērnu bibliotēkā rosījās mazi un lieli darboties gribētāji. Mēs gatavojām dažāda veida apsveikuma kartītes, aploksnītes un „pārsteiguma” kastītes, lai uz Ziemassvētkiem iepriecinātu savus mīļos.

Liels PALDIES Baibai un Klintai, kuras dalījās ar savām zināšanām, iemaņām un pieredzi. Lai Jums visiem sirsnīgi Ziemassvētki un veiksmīgs Jaunais gads!

Antra Vasiļevska, Kokneses bērnu bibliotēka

Izstādes Bebru bibliotēkā08.10.2012

Divas nedēļas Bebru pagasta bibliotēkā bija apskatāmas izstādes „Krūkas, krūciņas” un foto izstāde „Laika ritums”.

Apmeklētāji varēja apskatīt dažādas mālā krūkas un izprast to pielietojumu. Savus apaļos sānus demonstrēja krūkas no Armēnijas, Gruzijas. Latvijas melnā balzama krūku dažādība un izmērs pārsteidz ne vienu vien apmeklētāju. Simpātijas ieguva krūka ar Z. Mauriņas citātu „Uzdrīkstēties ir skaisti”, patika sunīša formas krūka ar kausiņiem un pati mazākā krūciņa, kura bija tikai trīs centimetrus augsta. Daudzus pārsteidza koknesietes, Aizkraukles mākslas skolas skolotājas Zandas Grigānes pelēkā māla krūka.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Kokneses „Bērnu/ Jauniešu žūrijas 2012” eksperti viesojas Bebros!

04.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Klāt rudens un kā ik gadu Kokneses bērnu bibliotēka saviem Bērnu un Jauniešu žūrijas ekspertiem organizē „uzlādēšanās” pasākumus, lai vairotu prieku un apņēmību lasīt un novērtēt šā gada žūrijas grāmatas.

Šogad, lai „uzlādētos”,4. oktobra pēcpusdienā, apbruņojušies ar ziediem, zīmējumiem, dāvanām un gardumiem, devāmies apciemot Bebru pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas ekspertus! Bebru bibliotēkas vadītāja Ausma Rode sagaidīja mūs ļoti sirsnīgi, izrādīja bibliotēku un aicināja doties viņas sarūpētajā ekskursijā uz tuvējo Bišu muzeju, kur par bitēm var redzēt un uzzināt visu. Muzejā žūrijas eksperti atklāja, ka arī viņi ir čakli kā bitītes, jo čakli lasa grāmatas un krāj zināšanas - tāpat kā bitītes medu. Pēc ekskursijas degustētais medus daudziem likās saldāks un gardāks nekā mājās, varbūt arī tāpēc, ka tagad bērni labāk zina, kā tieši medus nonāk līdz burciņai. Paldies Anitai Svokai par aizraujošo stāstījumu, iepazīstinot ar bišu ikdienu un dzīvi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top