Žūrijas dalībnieki turpina apceļot bibliotēkas26.10.2018

Lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018" Kokneses pagasta bibliotēkas dalībnieki, lai raitāka žūrijas kolekcijas grāmatu lasīšana un vērtēšana, skolēnu brīvlaikā devās izzinošā braucienā uz Aizkraukli. Šī jau bija piektā reize, kad ar žūrijas dalībniekiem dodamies ekskursijā , kur galvenais mērķis ir vietējo un kaimiņu novada bibliotēku apmeklēšana, vietējās dzīves un kultūras izzināšana.

Šoreiz mēs devāmies izzināt vistuvāko novadu un reizē arī pilsētu Aizkraukli.

Dienu sākām ar izzinošu ekskursiju Pļaviņu HES, kas lielākā hidroelektrostacija Latvijā, tad devāmies uz Aizkraukles pagasta bibliotēku, kur mūs mīļi uzņēma bibliotekāre Aija. Turpat Aizkraukles pagasta kultūras nama telpās gida pavadībā izstaigājam un aplūkojām Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja filiāles vēsturisko ekspozīciju "Padomju gadi".  Vecāku žūrijas dalībnieki mazākajiem žūrijas dalībniekiem varēja dalīties iespaidos no savas bērnības.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Aizkraukles pilsētas bibliotēku. Bibliotēkas bērnus ļoti interesē, jo: "… te tak ir savādākas grāmatas nekā pie mums…"  Pēc bibliotēkas izpētes Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāres mūs iepriecināja ar trijām septembra jubilāres Ineses Zanderes grāmatām, klausījāmies autores lasījuma ierakstu, skatījāmies leļļu teātra izrādes..

Pirms došanās mājās iegriezāmies vēl Aizkraukles vēstures un mākslas muzejā "Kalna Ziedi" izspēlēt senās spēles un rotaļas.

Diena paskrējām ļoti ātri, pat sliktie laika apstākļi netraucēja izbaudīt dienu. 

Ir daudz interesantu vietu mums apkārt, vajag tikai doties tās izzināt!

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre

Foto: A. Vasiļevska

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top