Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_literaturas_nodala/ziemelvalstu_literaturas_nedela_biblioteka1
Drukas datums: 08:06:14 27.05.2020

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa bibliotēkā03.12.2018

"Varoņi Ziemeļos" tāda bija šā gada tēma Ziemeļvalstu literatūras nedēļai, kura norisinājās novembrī.  Kā jau ierasts šādā nosaukuma projekts bibliotēkā norisinās jau vairākus gadus un pēdējos gados no nedēļas pārtop par mēnesi, kad kopā lasām un iepazīstam Ziemeļvalstu autoru darbus.

Jautājums ir: kādas īpašības raksturo varoni? Un ko īsti dara visu apjūsmots varonis un  ko īsts ļaundaris? Vārdnīcās ir minēti varoņi, kurus mēs apjūsmojam to izrādītās drosmes un godprātīgās rīcības dēļ. Lai gan literārie tēli var būs visdažādākie, pozitīvos varoņus mūsdienās var redzēt arī reālajā dzīvē.  

 Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros šogad lasījām fragmentu no Ēvreosa Hokonsa grāmatas "Brūne”.  "Pa dienu Rūne ir Rūne, bet naktī Rūne ir Brūne - supervaronis, kam ne no kā nav bail. Ar otu un brūno krāsu viņš lavās ārā no mājas. Un vai tad Rūne vainīgs, ka, būdams supervaronis, Brūne ir nokrāsojis lielāko zēnu velosipēdus?" Grāmata ir par draudzību, drosmi un pretošanos. No norvēģu valodas tulkojusi Mudīte Treimane. Šī grāmata ir arī  "Jauniešu žūrijas 2018" kolekcijā.

Paši mazākie savukārt iepazina Juja Vīslandere grāmatu "Mūmamma lasa". No zviedru valodas tulkojusi Mudīte Treimane. Mūmamma ir neparasta govs, kura nebaidās izzināt pasauli un uzdrīkstas darīt lietas, kuras parasta govs nedarītu.  

Bērni radīja, krāsoja un raksturoja  paši savus izdomātos Supervaroņus vai Varoņus, kuri ir mums apkārt un dara īstus, redzamus varoņdarbus. Mēs katrs varam būt Varonis, ir tikai jāgrib!  

    Antra Vasiļevska,            

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa