Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_literaturas_nodala/skalas_lasisanas_sacensibas_2019_2020_regionalais_finals_norisinajas_attalinati
Drukas datums: 04:18:20 24.10.2020

Skaļās lasīšanas sacensības 2019/2020 reģionālais fināls norisinājās attālināti07.07.2020

17. martā Skrīveru bērnu bibliotēkas atjaunotajās telpās bija plānots trešais Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls. Pļaviņu, Skrīveru, Kokneses, Aizkraukles un Jaunjelgavas pirmās kārtas uzvarētāji būtu cīnījušies par iespēju maijā  pārstāvēt mūsu reģionu Vislatvijas Nacionālajā finālā Gaismas pilī. Bet Covid-19 izsludinātās ārkārtas situācija dēļ, pasākumu klātienē nācās atcelt. Visā Latvijā daudzus reģionālos fināli klātienē nenotika, tādēļ radās ideja reģiona finālistus noskaidrot attālināti.

Novadu finālistiem tika lūgts izveidot trīs minūšu garu video ar savu uzstāšanos. Video saturam bija jābūt tādam kā klātienē – iepazīstināšana ar sevi, sevis izvēlēto grāmatu un pats lasījums. Video tika apkopoti vienkopus vienā mākoņfailā un tad darbu varēja sākt žūrija.

Žūrijas locekļi bija tie paši, kuri būtu vērtējuši klātienē, un tie bija -  Skrīveru Mākslas skolas direktore, Skrīveru novada izpilddirektors, Aizkraukles pilsētas, Pļaviņu, Kokneses un Jaunjelgavas bērnu bibliotēku bibliotekāres. Ņemot vērā darba formas maiņu, arī vērtēšanas sistēma tika izveidota citādāka. Katrs vērtētājs 15 dalībniekiem sadalīja punktus no 15 līdz 1 , kur 15 ir augstākais vērtējums. Vērtēt šoreiz varēja arī paši dalībnieki, viņiem pie sava video bija jāpieliek strīpiņa un jāvērtē no 15 – 2, šis vērtējums tika pievienots žūrijas pamata vērtējumam.

Saskaitot dalībniekiem saliktos punktus, arī tika noskaidrots Aizkraukles reģiona finālists, kurš rudenī dosies uz Vislatvijas finālu. Šogad tā ir Pļaviņu novada lasītāja Amanda Rudzīte, kura ar dažu punktu vairākumu apsteidza savu novadnieci Laimu Silasproģi.

Dalībnieku apbalvošana arī notika neierasti, Skrīveru bērnu bibliotēkas sarūpētās dāvanas saņēma katrs dalībnieks, bet to nodošana tika uzticēta novadu bibliotekāriem savās telpās. Īpašās piemiņas plāksnes saņēma trīs finālisti un viena no tām ir mūsu koknesiete Kristija Rotkāja, kura ierindojās trešā pēc punktu skaita. Arī Aleksis Krūmiņš un Paula Vītoliņa daudz neatpalika no pirmā trijnieka, par ko man liels prieks un gandarījums. Paldies skolotājām Leldei Ārei un Evitai Užulei par savu audzēkņu sagatavošanu un iedrošināšanu.

Liels paldies mammām, bibliotekārēm un pašiem dalībniekiem par uzdrīkstēšanos darīt citādāk. Paldies visiem par ieguldīto darbu gan veidojot video, gan vērtējot visus 15 dalībniekus, jo uzdevums bija ļoti grūts, tikai no video noprast, kurš būtu labākais skaļais lasītājs šajā sezonā.

Turēsim īkšķus par Amandu, lai viņai izdodas apburt arī klātienē gan klausītājus, gan Rīgas žūriju. 

Video - uzvarētājas prieks par uzvaru!


Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre

Skaļās lasīšanas sacensības Aizkraukles reģiona kuratore