Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_literaturas_nodala/noskaidrots_skalas_lasisanas_sacensibu_finalists
Drukas datums: 15:33:35 27.05.2020

Noskaidrots skaļās lasīšanas sacensību finālists14.03.2019

13. martā Kokneses Tūrisma centra izstāžu zālē jau otro gadu norisinājās Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas sacensības reģionālais fināls. Pļaviņu, Skrīveru, Kokneses, Aizkraukles un Jaunjelgavas pirmās kārtas uzvarētāji cīnījās par iespēju 18. maijā  pārstāvēt mūsu reģionu Vislatvijas Nacionālajā finālā Gaismas pilī.

Katrā novadā pirms tam norisinājās savas atlases, kurās noskaidroja tos trīs dalībniekus, kuri dosies uz reģionālo finālu. Bet pavasaris un brīvlaiks ievieš savas korekcijas, un mainījās ne tikai dalībnieku skaits, bet arī paši skaļie lasītāji. Koknesē skaļi lasīja 13 dalībnieki un  katram no viņiem trīs minūšu laikā bija jāspēj iepazīstināt ar sevi, pastāstīt īsumā par grāmatas izvēli un, ja nepieciešams, arī satura izklāstu, lai ievadītu fragmenta lasījumā. Izvēlētajam fragmentam ir jāspēj aizraut klausītājus un izraisīt interesi par grāmatu.

Pretendentus vērtēja bibliotekāru un skolotāju žūrija no visiem pieciem novadiem –  Ingrīda Grūbe (Koknese), Sandra Trakina (Skrīveri), Antra Galiņa (Pļaviņas), Iveta Zemzariņa ( Aizkraukle) un Ilga Bruņiniece (Jaunjelgava) .

Pēc visu pretendentu uzstāšanās, žūrija lēma, ka uz Rīgu ar visu savu klasi dosies  Aizkraukles vidusskolas skolniece Agnese Rebāne, kura  droši, izteiksmīgi un spilgti nolasīja fragmentu no  Pamelas L. Treversas grāmatas Mērija Popinsa. Līdzjutēju un klausītāju balvu saņēma koknesietis Mārcis Briģis par lasījumu no Deivsa Pilkija grāmatas par  Supervaroni Kapteini Apakšbiksi, Mārcis sacensībā piedalījās Helēnas Vildes vietā. Bet ne mazāk aizraujoši bija arī pārējie dalībnieki  - koknesieši Edvards Mozga un Visvaldis Henriks Kalniņš,  aizkrauklietes Madara Potaše un Viktorija Voroboka, Pļaviņas azartiski pārstāvēja Aleksa Kitajeva, Kate Kondrāte, kā arī skrīverieši Marks Anufrejevs, Ludvigs Bērziņš un jaunjelgavieši Sandija Strautniece, Martins Vilnis un Fanija Skripačkina.  Paldies arī koknesietēm Laurai un Luīzei Vasiļevskām un Asnatei Višķerei par muzikālo baudījumu saksofona, vijoles un čella skaņās, jo pie labām grāmatām un čakliem lasītājiem piestāv lieliska mūzikas.

Paldies skolotājām, mammām, bibliotekārēm un bērniem par ieguldīto darbu un prieks par kopā pavadīto laiku. Turēsim īkšķus par Agnesi, lai viņai izdodas apburt klausītājus un žūriju Rīgā.

Antra Vasiļevska

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre

Nacionālas skaļās lasīšanas Aizkraukles reģiona koordinatore

  Anitas Šmites foto