Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_literaturas_nodala/noskaidroti_tris_labakie_skalie_lasitaji_koknese
Drukas datums: 13:21:31 21.10.2020

Noskaidroti trīs labākie "skaļie lasītāji" Koknesē09.03.2020

Februārī un martā 46 Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas piekto un sesto klašu skolēni piedalījās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības  (SkaLa) pirmajā kārtā.

Skolēniem bija jāizvēlas kāda sev tīkama grāmata, par kuru viņi pastāsta klausītājiem un skaļi nolasa paša izvēlētu fragmentu no šīs grāmatas, kā arī iepazīstina ar sevi. Lasītājam tiek dotas trīs minūtes, kurās tas viss jāizdara.

Sākotnēji dalībnieki lasīja pa klasēm, kur klausītāji un vērtētāji bija  klasesbiedri, latviešu valodas skolotāja un bibliotekāre. No katras klases atlasījās labākie, kopskaitā desmit, kuri 9.marta rītā sacentās par pirmajām trim vietām, lai dotos pārstāvēt Kokneses novadu Skaļās lasīšanas sacensības Aizkraukles reģiona finālā, kurš šogad norisināsies 17.martā Skrīveros.

No mūsu desmit lasītājiem pirmdienas rītā vislabāk veicās Kristijai Rotkājai, Paulai Vītoliņai un Aleksim Krūmiņam, kuri izcīnīja iespēju sacensties ar Aizkraukles, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Skrīveru labākajiem skaļajiem lasītājiem.

Divus gadus reģionālais fināls norisinājās Koknesē un to organizēja Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa, bet šogad to rīkot ir uzņēmusies Skrīveru bērnu bibliotēka.  Skrīveros arī uzzināsim, kurš viens no 15 Aizkraukles reģiona lasītājiem pārstāvēs mūsu reģionu  9.maijā Rīgā, kad norisināsies SkaLa sacensības nacionālais fināls, kurā piedalīsies 30 "skaļie lasītāji" no visas Latvijas.

Liels paldies skolotājām Leldei Ārei un Evitai Užulei, kuras atbalstīja un iedrošināja savus audzēkņus piedalīties un  palīdzēja notikt SkaLa sacensības pirmajai kārtai Koknesē. Paldies arī bibliotekārei Ingrīdai Grūbei, kura jau trešo gadu piedalās vērtēšanas procesā un šogad vērtēja 10 mūsu skaļos lasītājus.

Turēsim īkšķus par mūsu Paulu, Kristīju un Aleksi 17.martā.

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre,

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Aizkraukles reģiona kurators

Foto: A. Vasiļevska, L. Āre.