Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība 204.10.2018

Lai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku Latvijas Nacionālā bibliotēka līdztekus "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija" jau otro gadu organizē aktivitāti  - Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība. 

 Ar Nīderlandes lasīšanas fonda atļauju šai sacensībai tiek izmantota metodika (pieejama bibliotēkā) no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu aizraujošā lasīšanas sacensībā.

Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasīt prieku.

Sacensībā aicināti piedalīties 11 – 12 gadus veci skolēni, kuri izvēlās un izlasa kādu grāmatu, atrod piemērotu  fragmentu, kuru skaļi nolasīt priekša citiem, lai raisītu interesi par šo grāmatu un aizrautu ar savu lasītprasmi skaļi. Dalībniekam 3 minūšu laikā īsi un kodolīgi ir jāiepazīstina ar sevi, jāpaskaidro savas grāmatas izvēli un jānolasa izvēlētās grāmatas spilgts  fragments.

Sacensība notiek trijās kārtās.

            1.kārta (oktobris – janvāris) – norisinās skolā/bibliotēkā un šajā kārtā piedalās visi lasīt gribētāji. Tiesneši izvērtēs, kuri divi dosies tālāk uz otro kārtu.

            2.kārta (marts) – reģiona fināls  - Aizkraukles startēs trīs  labākie lasītāji no katra novada un tiesneši izlems, kurš viens dosies un Rīgu pārstāvēt mūsu reģionu. Tāpat kā pagājušā gadā 2.kārta norisināsies Koknesē.

            3.kārta (2019.gada 19. maijs, sestdiena) – Nacionālais fināls (Latvijas Nacionālā bibliotēkā), kad satiekas visu reģionu labākie skaļie lasītāji un cīnās par Lasīšanas čempiona titulu un kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru.

Ja arī tu esi 11 vai 12 gadus jauns un gribi piedalīties, tad dodies pie savas latviešu valodas skolotājas vai nāc uz bibliotēku un kļūst par sacensības dalībnieku!

 Antra Vasiļevska

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa

Foto: no pagājuša gada sacensības  

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top