Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_literaturas_nodala/enu_diena_kokneses_biblioteka
Drukas datums: 00:01:44 20.10.2020

Ēnu diena Kokneses bibliotēkā14.02.2020

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā šogad ēnoja visjaunākā ēna, kāda Bērnu literatūras nodaļā bijusi, 1.klases skolniece Karlīna. Manai mazajai ēnai šī bija dubultnozīmīga diena  - pirmā darba pieredze un vārdadiena.

Ēna bija ļoti zinātkāra un radoša. Karlīna bija sagatavojusi vairākus jautājumus, uz kuriem kopīgi meklējām atbildes. Piemēram, kā mēs zinām, cik bibliotēkā ir grāmatu, kā var atrast grāmatu, kuru lasītājs prasa, kā grāmatas plauktos sakārtojas, ar ko atšķiras bērnu literatūras nodaļa un pieaugušo nodaļa, ko vēl bez grāmatu saņemšanas  bibliotēkā cilvēki var darīt  un daudzus citus jautājumus.

Karlīnai bija patstāvīgs uzdevums – izveidot Valentīndienai veltītu literatūras izstādi. Izstāde izdevās lieliska - ar dažādam bērnu grāmatām par mīlestību, baloniem, sirsniņām un pat konfektēm, kuras Karlīna bija sarūpējusi kā cienastu savā vārdadienā. Apmeklētājiem patstāvīgi izsniegt grāmatas bija liels gandarījums un izaicinājums, tāpat ar interesi 'tika izspēlēta Vaifija spēle, lai nostiprinātu savas zināšanas par drošību un uzvedību internetā, jo bibliotekāriem ir jāpārzina arī interneta pasaule un medijpratība. 

Pēc trīs stundu darbadienas Karlīna atzina, ka bibliotekāra darbs nav viegls, ļoti daudz jāzina, jāprot, jāatceras, bet darbs esot  interesants un vislabākais esot tas, ka var palīdzēt cilvēkiem un visu laiku ir ko darīt.

 Man ir liels prieks par zinātkāriem bērniem, kuri ar neviltotu interesi izzina sev interesējošās lietas un prieks, ka šim nolūkam izmanto Ēnu dienu. Karlīna viennozīmīgi ir zinātkāra un vēlu, lai šo īpašību nepazaudē un turpina izzināt un jautāt. 

Foto un teksts:

Antra Vasiļevska,

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa