Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_literaturas_nodala/darbigais_februaris_kokneses_pagasta_bibliotekas_bernu_nodala
Drukas datums: 01:33:50 19.06.2018

Darbīgais februāris Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā06.03.2017

Lai arī februāris ir gada īsākais mēnesis, Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā pasākumu un notikumu saraksts ir gana garš. Februāra sākumā visā pasaulē atzīmēja Drošāka interneta dienu, kad tiek pievērsta pastiprināta uzmanība jautājumiem, kas saistās ar drošību, uzvedību un iespējām virtuālajā vidē. 7.februāri Bērnu nodaļā visas dienas garumā, bija skatāmas Slovākijas Drošāka interneta centra veidotas multiplikācijas filmiņas par drošību un riskiem interneta vidē (ar subtitriem latviešu valodā), bija iespējā piedalīties šīs dienas konkursā "ATRODI INTERNETĀ", kuru rīkoja drossinternets.lv, kā arī spēlēt izglītojošas spēles un uzzināt kā mazināt mobilo ierīču lietošanu ikdienā. Par drošības jautājumiem internetā droši varat mums jautāt un par tiem interesēties jebkurā dienā, jo tos zināt un ievērot vajadzētu katru dienu.

15. februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.- 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro un iesaistās interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienā. Pie mums, iepazīt bibliotekāra darbu, Bērnu nodaļā “ēnot” bija ieradušās trīs ēnas – divas Paulas un Annija no I. Gaiša Kokneses vidusskolas septītajām klasēm. Pēc četru stundu “ēnošanas” bibliotēkā, meitenes atzina, ka bibliotekāra darbs ir interesants un radošs, bet arī sarežģītāks un grūtāks, nekā bija licies pirms tam.

Vispasaules skaļās lasīšanas dienu, kas ir 16. februāris, mēs atzīmējām divas dienas, skaļi lasot tronī ar kroni. Šajās dienās bērni skaļi lasīja viens otram priekšā paša izvēlētu stāstu piecu minūšu garumā. Improvizēto troni un kroni, kurā lasītājam sēdēt, izveidoja šī gada “ēnas”. Līdzīga lasīšanas veicināšanas programma tiek īstenota Nīderlandē, kurā katru gadu tiek noskaidrots labākais skaļais lasītājs valstī.

21. februāris ir Starptautiskā dzimtās valodas diena, kuru jau vairākus gadus atzīmējam arī mēs. Šoreiz uz bibliotekāro stundu bija ieradušies 8.klases puiši ar latviešu valodas skolotāju. Visi kopā diskutējām par dzimtās valodas nozīmi, portālā lingvo.info izpētījām dažādas valodas, uzjautrinājāmies, izrunājot mēles mežģus un meklējot skaidrojumus senvārdiem. Noslēgumā puiši pildīja tiešsaistes testus par latviešu valodas gramatiku un lietojumu, kā izrādās, lielāka daļa ir “normāli latvieši”, kas gramatiku zina un lieto pietiekoši labi.

Pēdējā februāra dienā paspējām vēl noslēgt lasīšanas veicināšanas programmu “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2016”, par kuru lasīt un skatīt varat šeit - http://www.koknese.lv/?o=6952

Antra Vasiļevska

Kokneses pagasta bibliotēka

Bērnu nodaļa