Dzimtās valodas diena Kokneses pagasta bibliotēkā

25.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

25. februārī, jau pavisam pavasarīgā pēcpusdienā, bibliotēkā viesojās I.Gaiša Kokneses vidusskolas 7.a klases jaunieši ar savu audzinātāju Agitu Mežielu. Sarunas tēma - personvārdi, to nozīme, izplatība, ietekme uz cilvēka raksturu.

Izspēlējot dažādas improvizācijas spēles, bija iespēja saskatīt savu vietu citu vidū - jo vienmēr ir kādas lietas, kuras mūs vieno un arī atšķir, neatkarīgi no mūsu vēlmēm. Uzzinājām, ko nozīmē sarežģītais ezoteriskais termins „egregors”, izsekojām vārdu modei, netradicionāliem personvārdiem (Batja, Ampadists, Tofiks, Steidzīte).

printēt Lasīt visu ziņu

Ēnu diena-2014 Kokneses pagasta bibliotēkā

12.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Šajā interesantajā projektā piedalāmies jau 2.gadu, tādēļ biju priecīga, ka šogad tiku pie vēl vienas ēnas-9 gadus jaunās Alises Krūmiņas. Ar pagājušā gada ēnu Danu Grundu tiekamies bieži-viņa ir aktīva, darbīga un labprāt mums palīdz dažādos pasākumos! Prieks par to, ka esam viņu ieinteresējušas!

Jaunā ēna Alise nemaz nav iesācēja bibliotēkas dzīvē -daudz zina par to, jo bieži piedalās bibliotēkas rīkotajos pasākumos, lasa Bērnu žūrijā. Tieši tādēļ mēs centāmies, lai Alise te atklāj ko jaunu. Un domāju, ka mums izdevās!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Valentīna dienas nedēļā viss par mīlestību!

11.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Nedēļā, kad svinam mīlestības svētkus – Svētā Valentīna dienu, Kokneses pagasta bibliotēkā 11. februāra vakarā uz šiem svētkiem veltītu pasākumu varēja nokļūt ar ieejas biļeti - mīlestības dzejoli. Visu pasākuma apmeklētāju vārdā paldies par viesmīlīgo sagaidīšanu Kokneses bibliotēku darbiniecēm! Sirsnīgā noskaņā, smaržojot tējai un kafijai, baudot gardu kūku, klātesošās dāmas uzrunāja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolnieces Dana Grunda un Asnate Višķere. Meitenes asprātīgā dialogā, izmantojot klasiķu un mūsdienu dižgaru atziņas, un enciklopēdijās paustās definīcijas, centās noskaidrot, kas ir mīlestība. Atbildi viņas varēja rast, ieklausoties arī pasākuma apmeklētāju runātājos dzejoļos. Ar savu sacerēto dzeju vai iemīļotu autoru dzejas rindām tika paustas jūtas, bez kurām pasaule zaudētu krāsas un smaržu. Izskanot dzejoļiem, tika nonākts pie atziņas, ka visskaistākā mīlas dzeja ir tā, kurā vārds mīlestība netiek nosaukts vārdā, bet tikai ļauts nojaust tās klātbūtni.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Kokneses pagasta bibliotēkas plānotie pasākumi februārī, kuros vari piedalīties arī tu!10.02.2014

* 10.02.-16.02. piedalāmies starptautiskā projektā Bibliotēkas diena dzīvē( Library Day in the Life=LibDay). Šis projekts Latvijā būs jau 4. reizi. Tā ietvaros dalāmies ar dienas, nedēļas notikumiem, izmantojot sociālos mēdijus! Jau šodien viss notiek! Seko līdzi!

Kā projekts noritēja pagājušajā gadā, skati te: http://storify.com/lbbjss/libdaylv.

11.02.-Vispasaules Drošāka interneta diena. Tēma –Vai tu zini, kas ir kulturāls datorlietotājs. Datorlietotājiem-acu vingrinājumi! Vingro viens, kopā ar blakussēdētāju un….kopā ar bibliotekāri!

printēt Lasīt visu ziņu

Neaizmirstamu emociju mirkļi-Kokneses bibliotēku bibliotekāres Grāmatu draugu ķēdē20.01.2014

Sestdien, 18. janvārī, bijām liecinieces vienam no centrālajiem Rīgas kā Eiropas galvaspilsētas atklāšanas notikumiem. Piedalījāmies akcijā Grāmatu draugu ķēde, kad simboliski no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno Gaismas pili tika padotas vairāk nekā 2000 grāmatas. Akcija sākās plkst.12.00, bet 13.16 pirmā grāmata, 1825.gadā latviešu valodā izdota Lambsdorfu dzimtas Bībele, sasniedza Gaismas pili. Mēs šo izdevumu sagaidījām Gaismas pilī pie paša Tautas grāmatu plaukta, kurā arī ir mūsu devums- paldies Sofijai Šmitei, Dacei Svētiņai par atbalstu un grāmatām! Mēs šajā plauktā ielikām dzejas grāmatiņu „Gaismas pieskāriens Koknesei.” Jutāmies lepnas, ka savos krekliņos „Koknese-Latvijas sirds” atrodamies pašā Rīgas sirdī!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Kokneses pagasta un bērnu bibliotēkas gaidīs savas "ēnas"!14.01.2014

12.februārī visā Latvijā notiek Ēnu diena. Jau pagājušajā gadā Kokneses bibliotēka sekmīgi piedalījās šādā projektā un ieguva sev brīnišķīgu pieredzi un arī "ēnu"- Danu Grundu, ar kuru turpinās radoša sadarbība visu šo gadu! Paldies viņai par palīdzību un atbalstu!

Šogad skolēnu pieteikšanās Ēnu dienas vakancēm būs no 22.-31.janvārim. Ja tu esi 1.-12.klases skolēns, tad droši reģistrējies enudiena.lv. Tur tu atradīsi arī visu nepieciešamo informāciju! Ja tev nepieciešama kāda palīdzība, kā noorientēties šajā projektā, tad meklē mūs-mēs palīdzēsim!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Likteņdārza stāsti un Likteņdārza bibliotēka Kokneses bibliotēkā14.01.2014

Koknese bibliotēkā apskatāmi un izlasāmi 32 "Likteņdārza stāsti"- ļoti smagi, bet piesātināti ar labestību un brīnišķīgu pozitīvu dzīves uztveri! To autori-jaunieši no 19 Latvijas skolām (arī Pļaviņām, Bebru pamatskolas, Kokneses internātpamatskolas-attīstības centra). Stāstījumos aptverts traģiskais laika posms Latvijā 20.gadsimtā-izsūtīšana, piespiedu došanās trimdā... Te atspoguļotas mūsu tautas smagās pieredzes lappuses.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top