faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Likteņdārza stāsti un Likteņdārza bibliotēka Kokneses bibliotēkā14.01.2014

Koknese bibliotēkā apskatāmi un izlasāmi 32 "Likteņdārza stāsti"- ļoti smagi, bet piesātināti ar labestību un brīnišķīgu pozitīvu dzīves uztveri! To autori-jaunieši no 19 Latvijas skolām (arī Pļaviņām, Bebru pamatskolas, Kokneses internātpamatskolas-attīstības centra). Stāstījumos aptverts traģiskais laika posms Latvijā 20.gadsimtā-izsūtīšana, piespiedu došanās trimdā... Te atspoguļotas mūsu tautas smagās pieredzes lappuses.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kokneses pagasta un Kokneses bērnu bibliotēku abonētie preses izdevumi 2014.gadam06.01.2014

 1. Una
 2. Ievas Māja
 3. Klubs
 4. Ilustrētā Zinātne
 5. Ilustrētā Pasaules Vēsture
 6. Diena
 7. Ievas Stāsti
 8. Santa
 9. Ieva
 10. Latvijas Avīze
 11. Mājas Viesis
 12. Praktiskais Latvietis
 13. Privātā Dzīve
 14. Staburags
 15. Veselība
 16. Dārza Pasaule
 17. Ievas Virtuve
 18. OK
 19.        Ilustrētā Junioriem
 20.        Astes
 21.        Čaklās Rokas
 22.        Sīrups
 23.        National Geographic Latvija
 24.        Avene
printēt

Sociālā projekta "Likteņdārza stāsti" darbu izstādes atklāšana Kokneses bibliotēkā

03.01.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Šā gada novembrī noslēdzies nodibinājuma „Kokneses fonds” un Valsts Izglītības satura centra veidotais sociālais projekts „Likteņdārza stāsti”. Skolēni no visas Latvijas tika aicināti apkopot savas ģimenes, dzimtas vai gluži vienkārši zināmu cilvēku atmiņu un pieredzes stāstus par traģisko laika posmu Latvijā 20. gadsimtā – izsūtīšanu, piespiedu došanos trimdā un citiem notikumiem.

Projekta laikā Fonds saņēma 32 skolēnu darbus no 19 skolām: Pļaviņu novada ģimnāzijas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Ilūkstes 1. vidusskolas, Rīgas Ostvalda vidusskolas, Bebru pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolas, Inešu pamatskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Bērzgala pamatskolas, Naukšēnu novada vidusskolas, Priekules novada Virgas pamatskolas, Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra, Rīgas 34. vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas, Preiļu 1. pamatskolas un Jaungulbenes profesionālās vidusskolas. Katrs iesūtītais darbs satur lielu vērtību gan kā vēstures liecību apkopojums, gan arī kā skolēnu skatījums uz tām, bieži savos darbos atainojot tādas īpašības, kā izturību, strādīgumu un izpalīdzību, kas liecības autoram ļāvušas pārdzīvot šos smagos notikumus.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Par labu darbu brauciens uz Briseli18.12.2013

Aizkraukles novada kultūras namā 6. decembrī pasākumā „Lielā lasītāju balva 2013” satikās grāmatu draugi, literāti un bibliotekāri. Svinīgo pasākumu tradicionāli vadīja Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) valdes priekšsēdētāja Biruta Eglīte un rakstnieks publicists Ēriks Hānbergs. Šajā gadā lasītākās grāmatas palīdzēja noskaidrot LBAB kopā ar žūriju, kurā darbojās bibliotekāres no dažādiem Latvijas novadiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

Izstāde Kokneses bibliotēkā11.12.2013

Kokneses pagasta bibliotēkā līdz 6.janvārim apskatāmas mākslinieces Elitas Ābeles 4 gleznas. Gleznotāja Elita Ābele beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, savu mākslas izpausmes formu sauc par kristīgi ētisko mākslu, kuras mērķis ir vest cilvēkus pie kristīgi ētiskām vērtībām. Savulaik vadījusi bērnu sakrālās mākslas skolu, tagad nodarbojas gan ar pedagoģisko darbu, gan aizraujas ar fotografēšanu un mākslas terapijas idejām. «Es esmu tikai instruments Dieva rokās, ne es zīmēju, es pielūdzu,» saka māksliniece.

Izmanto iespēju izbaudīt šīs mākslinieces darbu īpašo auru!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lauras Vasiļevskas un Sanda Eduarda Pušķa izstādes atklāšana Kokneses bibliotēkā

07.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Sestdien, 7.decembrī, Kokneses bibliotēkā bija īsta mākslas cienītāju diena! Vislielākais notikums tas, protams, bija Laurai un Sandim, jo viņiem tā bija 1.izstāde un arī 1.izstādes atklāšana. Un tas nemaz nav viegli!

Abi jaunie mākslinieki mācās Alda Dobenberga Mākslas studijā un ar prieku mums atklāja to, kā viņi saskata pasauli mums visapkārt!

Lauras pasaule ir meitenīgi krāsaina, sapņiem un notikumiem bagāta! Savukārt, Sandis savos darbos atklāj savu filozofiju, kurā vieta pūķiem, cīnītājiem…

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Esiet laimīgi, dzīvojiet balti Domās, darbos un mīlestībā!

05.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

„Es šoreiz neparastāk pīšu vainagu, man skuju vietā zelta stīgas būs – tās smalkās, kas mīļas sirdis sien.” Skanot šīm Maijas Stepēnas dzejas rindām un Asnates Višķeres flautas spēlei, 5. decembra vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki - iedegoties pirmajai svecei Adventes vainagā, nokļuvām brīnišķā dzejas pasaulē. Tajā ielūkoties mums ļāva dzejniece, kurai pieder arī vārdi: „Ziemassvētki – man tas ir svētums, Balti sniegi klusuma kupenās, Pāri visam – mīlestība.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top