faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Priecīgie akmeņi

02.03.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Sestdien, 2.martā, Kokneses bibliotēkā no plkst.11.00-13.00 atkal varēja darboties praktiski un radoši! Šoreiz apzīmējām, aplīmējām, appērļojām skumjos akmeņus un gliemežvākus! Izrādās, ka katrā akmenī snauž kāds tēls, kurus atdzīvināt palīdzēja Alise, Agnese, Asnate, Dana, Klinta, divas Lauras un Sabīne.

Paldies meitenēm par darbošanos un jaukajām sarunām! Šo divu stundu laikā mēs daudz uzzinājām viena par otru, jo sarunas tēma izvērsās pavisam negaidīta–cilvēku vārdi, to izcelšanās, vēsture, dažādība, savu vārdu patikšana un nepatikšana. Katra meitene varēja arī uzzināt, ko nozīmē viņas vārds.

printēt Lasīt visu ziņu

Dzimtās valodas diena Kokneses bibliotēkās

21.02.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

21. februārī pasaulē atzīmē Dzimtās valodas dienu. Pirmo reizi pēc UNESCO aicinājuma to atzīmēja 2000. gadā, pieminot 1952. gada 21. februārī nogalinātos bengāļu studentus, kas aizstāvēja savu valodu.

Šī diena arī Kokneses bibliotēkās ir īpaša! Savus lasītājus sagaidījām ar vārdiem –apsveicam Dzimtās valodas dienā!

Ja pagājušajā gadā mēs darbojāmies ar bērniem, tad šogad nolēmām šo dienu vairāk veltīt pieaugušajiem bibliotēkas apmeklētājiem. Viņi tika iepazīstināti ar Letonika.lv, kura bibliotēkā ir pieejama par velti visu gadu! Izrādās, ka ir interesanti un noderīgi ieskatīties vārdnīcās, dažādās enciklopēdijās, apgūt tulkošanas iemaņas, skatīties runājošās pasakas…! Ar mums kopā Letonikā ieskatījās apmēram 30 apmeklētāji, un viņi secināja, ka paši to nemaz nebūtu iedomājušies! Šī informācija viņiem tiešām noderēs!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)

Ēnu diena -2013 Kokneses bibliotēkā14.02.2013

Kokneses bibliotēka 13.februārī ar prieku sagaidīja savu ēnu - 12gadīgo Danu Grundu. Dana reizēm iegriezās bibliotēkā, bet tikai pēc Ēnu dienas viņa sapratusi, ka ir ļoti virspusēji redzējusi, kāda ir bibliotekāra darba ikdiena un pienākumi. Izrādās, ka jādara ir daudz un reizē, jāmāk gan apkalpot lasītāji, jādomā par izstādēm, pasākumiem, telpu noformējumu, uzziņām, jākopē, jākārto, jāsarunājas ar cilvēkiem, jāiesaka, jāpačivina Twitterī, jāpārzina jaunumi presē, jānoformē grāmatas... Mums prieks, ka Danai pie mums patika, tādēļ nolēmām tikties biežāk un darīt kopā dažādus darbiņus!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Kā tapa mūsu restorāns putniem!03.01.2013

Bibliotēkā 29.decembrī, aizvadot gada pēdējo darbadienu, skanēja pavasarīgas putnu dziesmas. Tās mums atgādināja, ka tieši mēs varam palīdzēt pārziemot mazajiem draugiem - putniem! Cienājoties ar piparkūkām, runājām par putnu ēdienkarti, ziemas režīmu, uzvedību un arī par savu atbildību, pieradinot viņus. Apmēram 2 stundu laikā tapa putnu restorāni - barotavas, kuras veidojām no tukšām sulu un piena pakām! Katrs savu barotavu izrotāja - lai prieks mums un pārējiem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Svētku eglīte Kokneses bibliotēkā17.12.2012

Šajā pirmssvētku laikā rotājam mājas un ēkas, savos svētku tērpos greznotas eglītes. Arī Kokneses bibliotēkā ir iedegusies oriģināla, bibliotekāriska Ziemassvētku eglīte.

printēt

Eņģeļi bibliotēkā13.12.2012

Decembra sākumā mēs aicinājām lasītājus veidot izstādi kopā, nesot uz bibliotēku visdažādākos eņģeļus! Šodien mēs saviem apmeklētājiem jautājam, cik mums to ir ? Izrādās, ka visīstākais eņģeļu salidojums-kopā 110-visdažādākās figūriņas, adīti, pērļoti, svečturi, salvetes, krūzītes, zvaniņi...Liels paldies Līgai Kļaviņai, Līgai Žildei, Vilijai Čunčulei, Dienas centram un Līvai, Gintai Donikai, Santai Miderei, Klintai Apīnei, Agrai Stučkai. Starp Jūsu atnestajiem eņģeļiem mums tiešām ir gaišs Ziemassvētku gaidīšanas laiks! Ja kāds eņģelis vēl garlaikojas viens, nes droši uz bibliotēku!

Ingrīda Višķere, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Cik sver mūsu mazo lasītāju somas ???

25.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Cik sver mūsu mazo lasītāju somas? Un ko stāsta mūsu somas par mums? To noskaidrojām Kokneses bibliotēkā 25.oktobrī, kad visi bibliotēkas mazie apmeklētāji varēja uzzināt, vai viņu somas svars atbilst viņu vecumam! Bieži izskatās, ka mazo lasītāju uz bibliotēku ir atnesusi soma, nevis otrādi!

Jāatzīst, ka lielākajai daļai bērnu somas nav par smagām, bet papildus gan vēl jāpierēķina sporta somu un mūzikas skolas somu svars! Bērni saka, ka ceturtdiena ir tāda „vieglā” diena, bet citas dienas somas ir daudz smagākas! Visi gan apgalvo, ka viņi esot stipri un trenēti un neko lieku līdzi nenēsājot!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top