faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Aklais randiņš ar grāmatu Kokneses pagasta bibliotēkā

13.11.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Aicinām bibliotēkas apmeklētājiem piedalīties Aklajā randiņā ar grāmatu! Ko tas nozīmē? Piektdien, 13.novembrī, pēc nejaušības principa bibliotēkā tika atlasītas 13 grāmatas. Tās tika apvākotas un iesaiņotas, tādēļ lasītājs tajās nevar ieskatīties, bet var vadīties pēc norādēm, kuras uzlīmētas uz grāmatu vākiem, tā ir kāda frāze, atsauksme, zīmīgs attēls…

Lasītājs, vadoties tikai pēc norādēm, izvēlas grāmatu, izlasa un uzraksta, viņaprāt, kādu zīmīgu norādi par grāmatu nākamajiem tās lasītājiem!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Andra Svilāna un Ņikitas Romanova gleznas izstādē

06.11.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

6.novembrī Kokneses pagasta bibliotēkā tika atklāta Alda Dobenberga audzēkņu Andra Svilāna un Ņikitas Romanova gleznu izstāde. Jaunie mākslinieki ir 13 gadus jauni - katram savs raksturs, rokraksts, sapņi un ieceres, bet droši viņi var teikt, ka iegūtais Mākslas studijā ir liels ieguldījums viņu nākotnē! Izstādē ir 13 darbi, tie būs apskatāmi 2 mēnešus. Visi laipni gaidīti! Liels paldies Andrim par dāvanu bibliotēkai-viņa "Ziemeļblāzma" jau iepriecina apmeklētājus.

Ingrīda Grūbe,

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Izstādē krūzes un tases

28.10.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Šobrīd bibliotēkas apmeklētājus iepriecina rokdarbu izstāde, bet visu novembri pie mums „viesojās” 70 dažādas kafijas krūzes un tējas tasītes. Katrai savs stāsts un skaistums - braukušas no tālām zemēm, mīļu cilvēku dāvinātas, dažādu notikumu liecinieces, no pūra lādēm izceltas….

Nu skaistās izstādes dalībnieces dodas mājup! Solījām, ka visas tiks piepildītas. Ar ko? Protams ar apmeklētāju uzmanību un interesi! Un ar nelielu dāvaniņu no mums! Izstādi aplūkoja lieli un mazi bibliotēkas apmeklētāji, interesi izrādīja arī stiprā dzimuma pārstāvji.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kokneses bibliotēka Ideju tirgū!15.10.2015

Latvijas bibliotekāru 17. konferenci “Dinamiskas bibliotēkas: piekļuve, attīstība un pārmaiņas” Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā 2015.gada 13.oktobrī ievadīja bibliotēku Ideju tirgus, kurā bibliotēkas no visiem Latvijas reģioniem prezentēja, dalījās pieredzē un lepojās ar saviem projektiem, izstādēm, veiksmes stāstiem un citām lepnuma cienīgām lietām. Arī mēs!

Šāds Ideju tirgus notika pirmo reizi! Saviem kolēģiem stāstījām par to, kā atzīmējām Kokneses pagasta bibliotēkas 91.dzimšanas dienu ar apmeklētāju sirdsdāvanu bibliotēkai - viņu bērnības fotogrāfijām, no kurām uzzinājām daudz stāstu par saviem cilvēkiem, notikumiem, vietām un Koknesi! Cilvēki ir mūsu vērtīgākās grāmatas! Lepojāmies arī ar Kokneses dzejas grāmatiņu, kuras pamatā ir bibliotēkā izsludinātais dzejas konkurss. Demonstrējām uz stāstijām arī par 2013. gadā bērnu bibliotēkā izveidoto multfilmu „ Kā radās Kokneses pils”, kuru kopā ar bērniem veidojām novada svētku nedēļā. Lai tirgus apmeklētājiem būtu vizuāls priekšstats, kā tapa šī multfilma, uz vietas piedāvājām iesaistīties un palīdzēt izveidot filmiņu par “Ideju tirgu”. Rezultāts bija tik labs, ka konferences noslēgumā mūsu filmiņa piedzīvoja pirmizrādi uz lielā ekrāna. Filmiņa apskatāma šeit - https://youtu.be/bExlBETNbE4

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Labo darbu nedēļa

05.10.2015 - 17.10.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Piekrītu, ka labajiem darbiem būtu jānotiek katru dienu! Bet, ja ir iespējams kaut kam pievērst uzmanību kādā īpašā projektā, tad mēs to arī ar prieku izmantojam! Jau 3.gadu bibliotēkas apmeklētāji iesaistījās Labo darbu nedēļā. Svētdien visu sarūpēto nogādājām Jēkabpilī dzīvnieku patversmes iemītniekiem!

Paldies dzīvnieku kopējam par stāstīto-katram dzīvniekam tiešām ir savs raksturs, dzīvesstāsts. Mēs samīļojām gandrīz visus, bet veidojās arī īpašas simpātijas-suņu puika Cēzars, persiešu kaķenīte Peisi, pavisam mazie kaķēni, kuri neatšķīrās no tiem, kurus redzam uz žurnālu vākiem-īstas zvaigznes! Kopējs stāsta, ka cilvēki ir kļuvuši nedaudz atbildīgāki, arī zinošāki un daudzi dzīvnieki no patversmes atrod sev jaunas mājas un saimniekus! Par visu un visiem vairāk skati te:http://www.jekabpilspatversme.lv/! Iespējams, ka kāda fotogrāfija rosinās paņemt sev četrkājaino draugu tieši no Zvaigžņu ielas!

Paldies, paldies, paldies visiem, kuri atlicināja laiku, labus vārdus un līdzekļus: Jānim Vēverim, Sofijai Tipainei, Janīnai Zunei, Rutai Viļumsonei, Birutai Miķelsonei, Lanai Savelei, Dacei Kupšānei, Elzai Jakovelei, Rasmai Māliņai, Asnatei Višķerei.

Ingrīda Grūbe, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre.

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top