Lapas karte
AA+A++
A AAA

Salda balva konkursa "Literatūras garša" uzvarētājiem - Kokneses pagasta bibliotēkas komandai!

28.01.2019

12_1.jpgAr eklēru meistarklasi Rīgā, Gastronomijas Institūtā, 25. janvārī noslēdzās erudīcijas spēles – kulinārijas konkursa "Literatūras garša" aktivitātes. Meistarklasē piedalījās uzvarētāju – Kokneses pagasta bibliotēkas – komanda (3 cilvēku skaitā) kopā ar konkursa eksperti, rakstnieci, "Rakstnieku pavārgrāmatas" autori Gundegu Repši. Kādēļ tieši eklēri? Rakstniecei Gundegai Repšei piedāvājām izvēlēties, un viņa teica-eklēri (jo viņa nešaubījās, ka uzzinās visus to gatavošanas knifiņus)! Meistarklase ilga vairāk kā 3 stundas, bet laiks paskrēja nemanot. 

Konkursu bibliotēkām rīkoja Kultūras informācijas sistēmu centrs un latvisko zinību resurss Letonika.lv, un tajā bibliotekāri un bibliotēku lasītāji tika aicināti gatavot latviešu literatūrā minētus ēdienus. Mēs gatavojām Kokneses jaunās pils barona salātus pie cepeša! Veiksme bija mūsu pusē, mēs uzvarējām, balvā saņemot konkursa atbalstītāja Gastronomijas Institūts meistarklasi. Gastronomijas institūta darbinieces mūs sagaidīja mājīgās telpās, cienāja ar kafiju, saldumiem, visu rūpīgi izskaidroja.

Paldies par saldo piektdienas piedzīvojumu! Eklēri izdevās lieliski! Paldies sirsnīgajai Ilmai no Kultūras informācijas sistēmu centra, paldies brīnišķīgajai Gundegai Repšei, paldies maniem lieliskajiem palīgiem  Asnatei Višķerei un Dominikam Liopam, un arī meistarklases pasniedzējai no Gastronomijas Institūta.

Mājās braucot, secinājām, ka smaržojam pēc pūdercukura, ka dzīve nedaudz par saldu, bet bija vērts piedalīties, iegūt un izmantot balvu! Noteikti centīsimies visu atkārtot arī mājās!  

Ingrīda Grūbe,

 Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top