Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_biblioteka/randins_sporta_halle_jeb_enu_diena_2016_kokneses_pagasta_biblioteka
Drukas datums: 01:53:07 18.07.2018

„Randiņš” sporta hallē jeb Ēnu diena -2016 Kokneses pagasta bibliotēkā02.07.2017

Šā gada Ēnu diena vēlreiz pierādīja, ka viss notiek tieši tā, kā tam ir jānotiek! Īstajās vietās un laikos satiekas īstie cilvēki, un viss notiek! Mēs ar Andi Benuševicu satikāmies Kokneses sporta hallē (es viņu labi pazīstu kā bibliotēkas apmeklētāju, kurš vienmēr ir redzīgs, atsaucīgs, kad man kas smagāks nesams, pārceļams…) Man ļoti simpatizēja viņa redzīgums, tādēļ, ieraugot viņu hallē, nolēmu aicināt uz Ēnu dienu! Andis piekrita uzreiz ar lakonisku „jā”!

10. februārī Andis bija visvairāk gaidītais vīrietis bibliotēkā! Andis atnāca ļoti labi sagatavojies un atvērts visam jaunajam! Sākoties darbam, pārrunājām bibliotekāra darba ētiskās puses (datu aizsardzības nepieciešamība, to, ka pie mums nav pareizu vai nepareizu jautājumu, ka galvenais ir apmeklētājs…). Andis uzzināja visu par bibliotēku sistēmu Alise, redzēja, kā veidojas svītru kodi, iemācījās pārzināt un sakārtot bibliotēkas grāmatas, preses izdevumus, meklēt informāciju datu bāzēs (arī Kokneses mājas lapā) , apkalpot lasītājus, apguva biroja tehniku (skenēšana, printēšana…), izveidoja Starptautiskajai Dzimtās valodas dienai veltītu afišu. Mēs daudz runājām par dzīvi, bibliotēkas vēsturi, notikumiem, cilvēkiem, saskarsmes īpatnībām! Ar prieku sagaidījām arī pagājušā gada ”ēnu” Jūliju, kura jau profesionāli notestēja Anda apgūtās prasmes!

Atbildot uz jautājumu, kas Andi pārsteidz bibliotēkā visvairāk, viņš teica, ka ir grūti, bet VIŅŠ ir mācējis tikt ar visu galā!

Noslēgumā Andis saņēma termokrūzi un pildspalvu ar bibliotēkas logo, grāmatu par Koknesi, našķus un, protams, oficiālu Ēnu dienas apliecinājumu! Ja arī Andis nolems izvēlēties citu karjeras ceļu, tad viņš būs ļoti zinošs bibliotēkas apmeklētājs! Man prieks, ka manām iepriekšējo gadu Ēnu dienas kolēģītēm Danai, Alisei, Jūlijai, Esterei un Viktorijai ir pievienojies arī vīriešu dzimtes bibliotekārs. Ja jau vislabākie pavāri mēdzot būt vīrieši, kādēļ gan tā nevarētu būt arī bibliotēkā!!??

Ingrīda Grūbe,

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre