Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/kokneses_pagasta_biblioteka/milas_vardi_pavasara_noskanas_biblioteka
Drukas datums: 21:06:24 14.08.2020

Mīlas vārdi pavasara noskaņās bibliotēkā05.03.2019

Sestdien, 2.martā, mēs nedaudz pasteidzāmies priekšā notikumiem (jo 8.marts jau vēl tikai būs), domājot par sievietes būtību un sūtību, mīlestību, sievišķību, viņas kaprīzēm, pasaules redzējumu! Pat nešaubāmies, ka sievietes visos laikos, datumos un gadalaikos ir un būs īpašas.

Tikšanās iniciatore bija Ilga Sīle, kura bibliotēkas klausītājus jau iepriekš lutinājusi ar savu īpašo šarmu un prasmi runāt savu un dažādu autoru dzeju, miniatūras tik ļoti izjusti, ka veidojas īpašs stāsts.  Viņa mums atgādināja 8.marta vēsturisko izcelsmi. Protams, sievietēm svētku nekad nav par daudz, un mēs gandrīz vienbalsīgi nobalsojām, ka šī diena varētu būt skaista un pavasarīga brīvdiena.

Ar savu sievišķību, skandējot dzejas rindas, mūs iepriecināja mīlas vārdu paudējas: Sarmīte Rode, Olga Kļaviņa - paldies viņai par dāvanām - dzejoļiem vārda dienās, Dzidra Čumakeviča, kuru atbalstīja Inese Krūmiņa. Paldies viņām!

Muzikālās sieviešu kaprīzes piepildīja Jānis Dzenis. Ir tik jauki dziedāt kopā! Lai gan pasākumā bija tikai 4 vīrieši, svētku noskaņa un mīlestība noteikti virmoja visā bibliotēkā.

 Noslēgumā - Olgas Kļaviņas dzejolis ar novēlējumu, lai katrai mums būtu tā laime bieži dzirdēt maģiskos vārdus "Es Tevi Mīlu"!        

Laime ir mūsos ....

Kad no pakalnu galiem saule lien

Tevi mīlu es.

Rīts tik brīnumains iesācies sen,

Tevi mīlu es.

Dažbrīd lietus, mākoņi klejo, saule spīd,

tā dabā ir iekārtots,

ne jau mums būs to izmainīt.

Tad, kad pērkons pie debesīm rūc

Tevi mīlu es.

Tuvāk pieglaužos apskauju maigi,

tā ir drošāk man būt.

Tavas rokas kā magnēts pievelk,

sirds jūtu īpašu siltumu dod.

Secinu to, ka laime ir mūsos,

to vienmēr sirds jūt.

Sajūtu Tevi, Tu mani pie krūtīm,

tā mums būs būt!

 Ingrīda Grūbe, 

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre