Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses pagasta bibliotēka

1905. gada iela 7, Koknese, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5113
56.644623 25.432297

Neiepazītā pasaule

10.10.2020 12:00

mcb_1672.jpgIk pa laikam plašsaziņas līdzekļos pavīd tēma: "Mūžīgie bērni". Dažkārt, noskatoties video intervijas ar šādu bērnu vecākiem, rodas pat tāda kā bezcerības un nolemtības sajūta. Kas ir šie "mūžīgie bērni"? Kā rit viņu ikdiena un vai ir jelkāda iespēja uzlabot viņu dzīves kvalitāti?  Nupat 4. oktobrī savu 30 gadu jubileju nosvinēja koknesietis Aldis Vikšers, bet nedēļu vēlāk – 10. oktobrī Kokneses pagasta bibliotēka tika atklāta viņa radošo darbu izstāde "Mana pasaule".

"Mēs vienmēr priecājamies par mūsu novadnieku radošo veikumu. Paldies Aldim un viņa mammai Anitai par iespēju mums ielūkoties neiepazītā, bet ļoti krāsainā un smalkā pasaulē," izstādes atklāšanā sacīja  Kokneses pagasta bibliotēkas vadītāja Inta Poiša. 

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izstāde par pasta vēsturi un attīstību!

06.08.2020 - 06.10.2020

_tikai_no_tevis_nav_vestules_.jpgNo 6.augustā Kokneses pagasta bibliotēkas telpas uz diviem mēnešiem greznos jauna izstāde “Tikai no tevis nav vēstules”.

 Izstāde ir par Latvijas Pasta vēsturi un attīstību, kuras pamatā ir Daudzeses novadpētnieka Edvarda Lavrinoviča privātkolekcija. E. Lavrinoviča kungs gan uzsver, ka nav vēsturnieks un kolekcionārs, bet pēc profesijas ir ķīmiķis, kurš markas sācis krāt jau puikas gados, bet izstādes izveidei pievērsies pensijas gados, kad tam atlika vairāk laika.  Izstādē atzīmēti dažādi notikumi Latvijas Pasta vēsturē, kas saistās ar pārmaiņām Latvijas valsts dzīvē, kuras ieviesa kari, krīzēs un neatkarīgas Latvijas uzplaukums. Skatāmas arī  pasta kļūdas, viltojumi un unikāli sūtījumi.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Aizkraukles Vēstures un Mākslas muzeju “Kalna ziediem” .

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Krustdūriena tehnikā izšūto gleznu izstāde

01.06.2020 - 30.07.2020

afisa_jpg.jpgKokneses pagasta bibliotēkā skatāma jauna izstāde, kurā sešas autores atklāj savu talantu! Aicinām aplūkot 31 glezniņu krustdūriena tehnikā. Katra autore ir īpaša, katrai gleznai savs stāsts! Nāciet ciemos, lai visus pacietības piepildītos darbiņus varētu aplūkot klātienē!

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Tikšanās ar fotogrāfu Gunti Grandānu

25.02.2020 16:00

img_1461.jpg25.februārī plkst. 16:00 tiksimies ar fotoizstādes "Ziemeļblāzmu meklējot" autoru Gunti Grandānu! Visi laipni aicināti, lai uzzinātu visus interesējošos jautājumus klātienē!

Lasīt visu ziņu

Lasītāju klubiņa tikšanās bibliotēkā

25.02.2020 14:30

Kokneses pagasta bibliotēkā 25. februārī pulksten 14:30 notiks kārtēja lasītāju klubiņa tikšanās.

  • Runāsim par mūsdienu valodu, jauniešu valodu (iespējams piedalīsies arī eksperts no jauniešu vidus) 
  • Iepriecināsim sevi, pārlapojot un izvēloties jaunās grāmatas.
  • Mācīsimies rakstīt gotu rakstu.
  • Sarunas par ziemeļblāzmu - tikšanās ar Gunti Grandānu pulksten 16.
Lasīt visu ziņu

Evitas Gūtmanes grāmatas atvēršanas svētki

15.02.2020 13:00

img_20200215_121851.jpg15.februārī, vēl dzīvojot Valentīna dienas noskaņās, Kokneses pagasta bibliotēkā savu dzejas grāmatiņu  "Sapņi manā kabatā" apmeklētājiem atvēra Evita Gūtmane. Viņa pie mums jau bija viesojusies iepriekš, izstādot savus keramikas darbus un piedaloties dzejas kopgrāmatiņas pasākumā ar vairākām citām autorēm. Sestdien visa mūsu uzmanība bija pievērsta tikai Evitai! Savukārt mēs pārpārēm izbaudījām Evitas šarmu! Bibliotēkas telpas piepildīja viņas sievišķība, miers, harmonija, sirsnība un tāds īpašs acu skatiens, kurā deg viss, ko viņa dara! 

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Initas Briģes svečturu kolekcija Kokneses pagasta bibliotēkā

10.12.2019 - 08.02.2020 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

svect_1.jpgKokneses pagasta bibliotēkā līdz 8. februārim apskatāma koknesietes Initas Briģes svečturu kolekcija.

Kolekcija nav veidota ļoti apzināti, tā ir dzīves laikā izveidojusies, jo Inita ir dzimusi Ziemassvētku gaidīšanas laikā, un arī vārda dienu viņa svin tūlīt pēc Ziemassvētkiem. Plašajā kolekcijā pirmo svečturi viņai uzdāvināja draudzene 18. dzimšanas dienā. Daudzi svečturi ir dāvināti, atvesti no ceļojumiem. Paši vecākie eksponāti ir no Ukrainas un Somijas antikvariātiem. 42 Initas svečturi apskatāmi bibliotēkā, bet viens - par godu gaidāmajam Žurkas gadam palika mājās ! Tagad mēs zinām, kā iepriecināt un ko dāvināt Initai svētkos! Protams, svečturi! 

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Latgales dvēseliskais siltums dzejā

07.12.2019 12:00

img_20191207_132210.jpgAr dzeju latviski, latgaliski un poliski, ar jautrām un smeldzīgām dziesmām, ar kustīgu deju un mīļiem apsveikumiem 7. decembrī tika pieskandināta Kokneses bibliotēka. Latgales dvēselisko siltumu Koknesē ienesa Meldra Gailāne ar savu izjusto dzeju latgaļu valodā, sešgadīgā Irbīte, jeb Irbe Bārbala Kārkliņa, ar kokli, vijoli, stabuli, zvārguli, tautiskām dziesmām un pasaku Latvijai  priecēja klausītājus.  Savukārt sešpadsmitgadīgā Ieva Puzirevska ne tikai deklamēja savus dzejoļus latviešu un latgaļu valodā, bet arī deklamēja poļu rakstnieka dzejoli poļu valodā. Ieva nākošajā dienā pēc viesošanās Koknesē devās uz Polijas daiļrunātāju konkursu, lai padalītos tā finālā. Mūsu pašu "Aizezeres muzikanti" Inese un Monta visu šo papildināja ar latgaļu dziesmām, kuras pamudināja pat griezties jautrā deju solī.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Kokneses pagasta bibliotēkā top lasītāju klubiņš

29.10.2019 17:00 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

klubins.jpgNora Ikstena teic: "Patiesi izlasīta grāmata ir kā īsts draugs, kā mīlestība, kā tuvs cilvēks. Satikt savu grāmatu, tas ir kā satikt tuvu cilvēku – tu kādu laiku dzīvo ar to."

Kokneses pagasta bibliotēkā top lasītāju klubiņš. Bet ievadam, lai "gaidīšanas svētki" tiešām sāktos - saruna ar Noru Ikstenu:

https://nra.lv/video/6895-nora...

Pirmā tikšanās reize 29. oktobrī pulksten 17.

Lasītāju klubiņa mērķis ir rast iespēju satikties un apspriest visdažādākos interesējošos tematus, izteikt savas domas un spriedumus par izlasīto, darīt tiešām to, kas pašiem šķitīs aktuāls un interesants. Šobrīd plānots, ka lasītāju klubiņa biedri varētu tikties reizi mēnesī.

Lasīt visu ziņu

Irēnas Andrejevas gleznu izstāde Koknesē

15.10.2019 - 06.12.2019
gleznas.jpgKokneses pagasta bibliotēkā līdz 6. decembrim būs skatāma Irēnas Andrejevas (Briedes) gleznu izstāde "Tikšanās Koknesē".
Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kokneses pagasta bibliotēkā "Stāsts par alveju"

27.09.2019 13:00 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Lailas Krūmiņas gleznu personālizstāde

05.07.2019 - 02.09.2019

kopija_1.jpgKokneses bibliotēkā turpina ziedēt gleznas un arī smaržot pēc kūkām! Tiešām, kūkas gleznās pie mums ir pirmo reizi! Savu pirmo gleznu izstādi pie mums ir atklājusi skrīveriete Laila Krūmiņa! Sveicam viņu par uzdrošināšanos!

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Ģimenes atbalsta dienas centra radošo darbu izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

15.05.2019 - 30.06.2019 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

kokneses_gimenes_atbalsta_dienas_centra_radoso_darbu_izstade.jpgNo 2018.gada sākuma Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā norit sociālās rehabilitācijas programma senioriem un personām ar invaliditāti. Programmas galvenie mērķi bija sniegt psiholoģisku atbalstu, atzināties savus iekšējos resursus; apgūt jaunas un uzlabot jau esošās prasmes un iemaņas; personas adaptācija un maksimāla iekļaušanās sabiedrībā; runas centru, sīkās motorikas, fiziskā attīstība un stāvokļa uzlabošana; pašvērtējuma, motivācijas un garīgās stabilitātes uzlabošana.

 Nodarbības tika sadalītas 2 ciklos – pavasara un rudens periodos un sākotnējais nodarbību skaits tika paredzēts 26 nedēļu garumā, ar noslēgumu 2018.gada novembra beigās. Tomēr grupa bija ļoti atsaucīga, draudzīga un darboties griboša, ka pēdējo nodarbību mēs aizvadījām tikai marta beigās.

Lasīt visu ziņu

Kokneses pagasta bibliotēkā jauna izstāde!

03.05.2019 - 01.07.2019 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

lauma_afisa.jpgKokneses pagasta bibliotēkā jauna izstāde! Un mums brīnišķīga tās autore - Lauma Āre! Daudzi apmeklētāji netic, ka tie tiešām ir krustdūrienā veikti darbi! Lai par to pārliecinātos un izmēģinātu savu roku, Lauma mums ir atļāvusi ieskatīties darbu otrā pusē un atstājusi paraudziņu kopīgai šūšanai! Pamēģināsim? 

    Cik glezniņu? 32 pie mums, bet dzīvē, protams, vairāk! Ticiet man, ka katrai gleznai ir savs stāsts - visu izstāstīšu, kad atnāksiet ciemos! Gaidām! Izstāde būs apskatāma 2 mēnešus (līdz jūlija sākumam).

Lasīt visu ziņu galerija (8)

"Atvērtās plaukstās" - Ineses Krūmiņas dzejas grāmatas atvēršanas svētki

27.04.2019 14:00

      atvertas_plaukstas__inese_krum_6.jpg27.aprīļa darbīgajā sestdienā, kad cilvēku prātus nodarbina pavasaris, zemes darbi, talkošana, citi interesanti notikumi, Inese nolēma neatteikties no ieceres un ļaut ieskatīties savas otrās autorgrāmatiņas lappusēs, aicinot visus uz Kokneses pagasta bibliotēku!

     Par muzikālo noskaņu rūpējās Asnate Višķere. Viņai šī ir pirmā pieredze, kad čella spēlei bija jāpapildina dzeja. Klausītājuprāt, sadarbība izdevās! Asnate un Inese, viena otrā ieklausoties, atklāja jaunā dzejas krājuma sievišķību, dzīves krāsainību, pasaules redzējumu un ikdienas vērojumus. Grāmata nu ir arī bibliotēkā, visi laipni gaidīti to lasīt!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Marutas Vītoliņas darbi zied bibliotēkā!

29.03.2019 - 29.04.2019

kopija.jpgMarutas Vītoliņas darbi zied bibliotēkā! Tikai vakar Marutas darbi iedzīvojās bibliotēkā - 30 brīnišķīgas gleznas un 5 apgleznotas šalles! Jau pats darbu izlikšanas process mums sagādāja milzu prieku - viss tik ziedošs, skaists un harmonisks! Un tie rāmji, kā teica kāda mūsu apmeklētāja, nolemdama vecos koka dēļus vēl ārā nemest! Izstāde pie mums būs tikai mēnesi! Visi laipni gaidīti!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Mīlas vārdi pavasara noskaņā

02.03.2019 14:00

sile_1.jpg2. martā pulksten 14 Kokneses pagasta bibliotēkā pasākums "Mīlas vārdi pavasara noskaņā". Piedalīsies Ilga Sīle un dzejnieku grupa. Visi mīļi gaidīti!

Lasīt visu ziņu

PII "Gundega" praktisko darbu izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

15.01.2019 - 14.03.2019 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

2_6.jpgKokneses pagasta bibliotēkā atklāta jauna izstāde. Izstādes autori: Kokneses pirmsskolas izglītības iestādes "Gundega" darbīgais kolektīvs. Bibliotēkas apmeklētāji teic, ka mums ir vistalantīgākie bērni un visradošākās skolotājas! Izstāde apskatāma līdz 14. martam.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ar smaidu pa dzīvi

15.12.2018 14:00

mcb_4675.jpgVisa šī gada garumā biedrība "Mazā taka" vairākos pasākumos bija aicinājusi dzejas cienītājus iepazīt savu autoru radošo veikumu. Sagaidot trešo adventi, 15. decembrī, Kokneses pagasta bibliotēkā piepildīto šī gada pūru vaļā vēra "Mazās takas" vadītāja un iedvesmotāja Maija Stepēna. Šogad ceļu pie lasītājiem sākusi viņas dzejas grāmata "Uz kāpnēm paliks kristāla kurpīte.." un stāstu krājums "Gandrīz vai memuāri".

Tikšanās reizē Maija Stepēna mūs pa atmiņu takām aizveda savā bērnībā, kad viņa, Kurzemes meitene, mācoties Lutriņu pamatskolā, uzrakstīja savu pirmo dzejoli un lēnām atvēra durvis uz pasauli, kurā dzīvo no sirds pasacīti vārdi. Lēnām, uzburot atmiņu ainas, viņa klausītājiem aicināja ieklausīties gan pirms piecdesmit gadiem uzrakstītos dzejoļos (runājot tos no galvas!), gan atklājot savu gaišo dzīves redzējumu.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Tikšanās ar Maiju Stepēnu

15.12.2018 14:00

15. decembrī pulksten 14 Kokneses pagasta bibliotēkā tikšanās ar vairāku dzejas un pasaku grāmatu autori Maiju Stepēnu.

Lasīt visu ziņu

Kā sadzīvot ar savu glaudāmo telefonu?

03.11.2018 10:00 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

t1.jpg3. novembrī Kokneses pagasta bibliotēkā bija iespējams uzzināt visu nezināmo par viedtālruņu lietošanu, tā priekšrocībām, raksturu un arī niķiem.

 Interesantākais bija tas, ka skolotāju lomā bija 2 jaunieši-Asnate un Dominiks, bet skolnieces-Birutas un Sofijas kundzes. Jau sākumā vienojāmies, ka drīkst jautāt visus jautājumus, jo tas, kas jauniešiem ir pašsaprotams, tas senioriem var būt mīkla!

 Paldies abām kundzēm par ieinteresētību un vēlmi sekot līdzi laikam. Asnate ar Dominiku savukārt ir priecīgi par pieredzi un sarunām. Viņi atzīst, ka viņiem paveicies ar ļoti labām skolniecēm. Sarunu tēmas bija visdažādākās-sociālie tīkli, datu apjoms, kur veidojas un paliek fotogrāfijas, kā fotografēt, kā regulēt skaļumu, saprast, kad ir un kad nav brīva pieeja internetam, par parolēm un uzstādījumiem.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kā ar kājām un sirdi apiet apkārt Latvijai?

03.11.2018 - 03.01.2019

      3_2.jpgKoknesieti Modrīti Spilbergu uzklausījām jau Ceļotāju sestdienā bibliotēkā, kad viņa mums ļoti iedvesmojoši stāstīja par savu ceļu uz Kilimandžaro - no sapņa rāmītī uz galda līdz pat tā realizācijai! Jau tad mēs vienojāmies, ka tiksimies vēl! Modrīte ir ceļotāja no matu galiņiem līdz papēžiem!

     3.novembra sestdienā šī tikšanās arī notika, un mēs varējām būt liecinieki tam, kā ar kājām un sirdi noiet nepilnus 500 kilometrus 17 pārgājienos apkārt Latvijai. Modrīte nolēma šo savu ieceri realizēt un veltīt Latvijas 100-gadei!  Mēs, visi bibliotēkas apmeklētāji, savukārt radījām dāvanu Modrītei - kopgleznu, kurā maza meitenīte sēž šūpolēs un skatās plašajā pasaulē!

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Literārais ēdiens Kokneses pagasta bibliotēkā ir tapis!

28.10.2018 12:00 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

 3_1.jpgKad izlasīju, ka ir iespējams piedalīties kulinārijas konkursā, pagatavojot kādu latviešu literatūrā aprakstītu ēdienu, pat nešaubījos, ka Kokneses bibliotēkai tas tiešām der - tas reizē  ir īsts izaicinājums paveikt kaut ko tādu, par ko pašiem prieks, un aiz laba prāta mēs to, iespējams, pat neizdarītu.

 Ēdienu recepšu grāmatās ir tiešām daudz! Ko tad īsti izvēlēties? Sākumā domāju, ka tās varētu būt Pindacīšas pankūkas - jā, gardas, ticu… tad aizdomājos par mazo putriņu, pie kuras Pindacīša netika!...bet tomēr gribējās kaut ko īpašu, vienreizīgu, tikai Koknesei raksturīgu! Protams, tas ir mūsu mīļais R. Blaumanis, kura radītie tēli (Kristīne, Edgars), manuprāt, vēl šobrīd dzīvo Kokneses muižas mūros!

     Domāts, darīts - gatavosim to, ko Kokneses muižā – Jaunajā pilī pasniedza pašam Baronam! Konkrētāk - salātus pie cepeša! Meklējam plauktā lugu "Ugunī", meklējam recepti A. Kuzinas "Blaumaņa pavārgrāmatā". Ir! Darīts!

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Trešā krustvārdu mīklu minētāju tikšanās bibliotēkā

20.10.2018 13:00

min3_1.jpg20. oktobrī Kokneses pagasta bibliotēkā tikās krustvārdu mīklu minētāji. Šāds pasākums bibliotēkā ir jau trešo reizi. Šoreiz piedalījās 7 dalībnieki - 3 no viņiem spēkus iemēģināja pirmo reizi!

 Lai darbs veiktos raitāk, sākumā nedaudz ievingrinājām acis, rokas, plecus un kājas. Jo zinām, ka sportiskās aktivitātes sēdošajiem ir nepieciešamas, noņem satraukumu  un veicina domāšanu.

Stundas laikā šoreiz vajadzēja izrisināt krustvārdu mīklu ar 40 jautājumiem. Tā kā iepriekšējās reizēs daudziem bija grūti atminēt bilžu mīklu ar multfilmu varoņiem, nolēmu sagādāt pārsteigumu un piedāvāt atpazīt savējos pēc fotoattēla-koknesiešus, uzrakstot precīzu vārdu un uzvārdu. Izrādās, ka tas nemaz nav tik viegli - zinām uzvārdu, bet vārdus - nē! Par šo uzdevumu varēja iegūt 10 punktus. Vislielākās neskaidrības radās, atpazīstot basketbolistu Andreju Gražuli, hokejistu, vārtsargu Kristeru Gudļevski un  Kokneses pagasta Zemnieku saimniecības Sietiņi īpašnieku Jāni Kirovānu un Guntu Kirovāni.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Ieklausies brīvajā kritienā

13.10.2018 14:00

img_20181013_wa0011.jpg"...brīvajā kritienā uz kļavu lapu paklāja ar kastaņu krellēm. Tu sadzirdēji mani, es sadzirdēju tevi "(Inese Krūmiņa (Apsāne)). Kokneses pagasta bibliotēkā 13.oktobra pēcpusdienā pulcējās tie, kuri bija gatavi ļauties brīvajam kritienam kopā ar Evitu Gūtmani no Birzgales (viņa mūs jau ir lutinājusi ar saviem savdabīgajiem keramikas darbiem), Laimrotu Krastiņu no Madonas (viņa strādā bērnudārzā, tādēļ viņas dzejā ieskanas šis motīvs!) Inesi Krūmiņu (Apsāni) no Kokneses un Alisi Kļaviņu no Jēkabpils.

     Skanēja pārdomas, dzeja, dziesmas ģitāras pavadījumā, tika notrausta kāda emociju un dvēseles pārdzīvojuma asara. Mīļās meitenes, jūs bijāt tik atvērtas un dāsnas! Paldies un noteikti tiksimies vēl kādā Dzīves kopīgajā mirklī! Iespējams, ka tas varētu būt Alises grupas rokkoncertā! Ziniet, bibliotēkā noraudātā asara ir visskaistākā - tā nāk no sirds!  Paldies Laimrotai un Evitai par grāmatiņām - nu tās iepriecinās arī mūsu lasītājus! Paldies Inesei par tikšanās ieceri!

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Vilijas Čunčules darināto apsveikumu izstāde

01.10.2018 - 31.10.2018

apsveikumi.jpgVai jūs rakstiet ar roku apsveikumus? Kad beidzamo reizi to esiet darījuši? Vēl sirsnīgāk ir saņemt ar roku rakstītu un paša veidotu apsveikumu! Gūstiet ierosmi no mūsu lasītājas Vilijas Čunčules veikuma! Viņa ir brīnišķīga rokdarbniece, bet acis vairs neklausot! 48 visdažādākajā tehnikā un krāsu gammā veidoti apsveikumi apskatāmi bibliotēkā! Vilijas kundzei kompliments no mums par pacietību un izdomu! Iespējams, ka šī izstāde rosinās radīt prieku citiem ar savām rokām!

Lasīt visu ziņu

Evitas Gūtmanes izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

31.07.2018 - 30.09.2018 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

mala_izstades_afisa.jpgKokneses pagasta bibliotēkā atklāta Evitas Gūtmanes no māla radītu darbu izstāde. Māksliniece dzīvo un strādā Ķeguma novada Birzgalē. Par sevi Evita Gūtmane teic: "Reizēm dzīve piespēlē negaidītus pavērsienus, un viens no tiem ir noticis pēdējos četros gados, strādājot un izprotot mālu. Neesmu profesionāle, viss apgūts pašmācības ceļā. Darbošanās rezultātā tapušas vairākas izstādes: Birzgalē, Skrīveru pansionātā, Rīgā un tagad arī Koknesē. Manā dzīvē ļoti svarīgu lomu ieņem ziedi, daba - tas arī atspoguļojas darbos. Strādāt ar mālu ir aizraujoši un interesanti, tas dod iekšējo mieru, harmonizējot pašam sevi un arī veicot dažādus dziednieciskos procesus. Daļa darbu – saktas ir no izstādes "Iz pūra", kura ir veltījums Latvijai. Būs patīkami, ja arī jums patiks šie darbiņi! Vērojiet nesteidzīgi, jo tikai tā var ieraudzīt lietu patieso būtību."

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Vakarvējā sapņi dzimst

02.06.2018 12:00

1_2.jpgMēdz teikt, ka acis ir dvēseles spogulis! Manuprāt, tas ir tas redzamais citiem spogulis! Bet neredzamais dvēseles spogulis noteikti ir sapņi! Par to mēs pārliecinājāmies 2.jūnija karstajā pēcpusdienā, kad Kokneses pagasta bibliotēkā savu pirmo autorgrāmatiņu  "Vakarvējā sapņi dzimst" plašajā pasaulē palaida Inese Apsāne.

Inese jau iepriekš iepriecināja mūsu lasītājus ar dāvanām - dažādu autoru kopkrājumiem, kuros ir arī viņas vārsmas, pārdomas dzejā. Prieks, ka ciemos kuplā pulkā bija ieradušies koknesieši un arī tālāki Ineses domubiedri un sveicēji - visiem paldies, bet īpašu pārsteigumu Inesei sagatavoja Gunita Sergunta savā video sveicienā no Īrijas. Gunita uzsvēra, ka Inese ir īpaša un arī viņas grāmata tapa lēnām un īpaši. Paldies  izdevniecībai "Domu Pērles", Jānim Geseltiņam par vāka noformējumu, Elgai Svilo par zīmējumiem. Un, protams, daudziem citiem, kuri palīdzējuši tapt šai Ineses īpašajai grāmatiņai.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Erasmus + darbu izstāde bibliotēkā

01.06.2018 - 31.07.2018

img_20180601_wa0004.jpgSākot no 1.jūnija, Kokneses pagasta bibliotēkā ir apskatāmas 7 gleznas, kuru autori-projekta Erasmus+ dalībnieki : Bente no Nīderlandes, Marta no Spānijas, Sofija no Zviedrijas, Alise no Itālijas un koknesieši - Asnate, Laura, Dominiks. Projekta dalībniece Asnate stāsta, ka Erasmus+ nedēļā bija dažādas darba grupas - viena no tām bija "Ainava". Kā jau parasti, katrai valstij ir jāsagatavo mājasdarbi - bija jāizveido prezentācija, kurā bija iekļauti attēli par vietām viņu pilsētās - kā tās izskatījās agrāk, kā tās izskatās tagad. Mērķis bija uzgleznot kādu no Kokneses ainavām, jo visa projekta nedēļa notika Koknesē. Lai labāk iepazītu Kokneses parka teritoriju un Daugavas skatus, mēs devāmies braucienā ar kuģīti, kas visiem patika, jo varēja apskatīt vēl neizzinātas vietas. Katrs varēja nofotografēt ainavu, kuru gleznos un tad to parādīt savā interpretācijā - gleznojām Kokneses pilsdrupas, Kokneses luterāņu baznīcu, Daugavu un Pērsi. 

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Fotokluba "Kokneses kadrs" izstāde

21.05.2018 - 20.07.2018 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Paturēsim sirdīs vietiņu mazu, kur pirmajiem vizbuļiem uzziedēt

05.05.2018 12:00

svetina.jpgMaigām bērza lapiņām smaržojot, gaišā pasaule 1948. gada 5. maijā sveica dzejnieces Anitas Svētiņas piedzimšanu. Saviem klasesbiedriem Saulemājās un Krievkalnā viņa vienmēr būs balto bērzu meitene. Arī mums, viņas dzejas cienītājiem, atverot 1993. gadā izdoto dzejas grāmatiņu "Ne aiziet, ne pasakā palikt" pretī raudzīsies dzejniece līdzās vienam no Daugavkrastā šalcošajiem bērziem. "Es ticu tam saules staram, kas tevi šai pasaulē tur", šķiet, šos vārdus teic viņas siltais acu skatiens. Paldies koknesiešiem, kuri 5. maijā, Anitas Svētiņas dzimšanas dienā, Kokneses pagasta bibliotēkā bija kopā ar viņas ģimeni sirsnīgā tikšanās brīdī, kad skanēja dzeja, Pētera Draguna dziedātās dziesmas ģitāras pavadījumā un tikpat gaiši vijās mazi atmiņu pavedieni. 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kokneses pagasta bibliotēkā Lietuvas mākslinieču izstāde

19.03.2018 - 19.05.2018 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

lelles.jpgNo 19. marta līdz 19. maijam Kokneses pagasta bibliotēkā lietuviešu mākslinieču Godas Balbieriūtes zīmējumi un Vitas Kiseliūnienes savdabīgā keramika un lelles.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

1.ceļotāju sestdiena bibliotēkā ir notikusi!

27.01.2018 12:00 - 15:00

c_modrite.jpgAr pārliecību varu teikt, ka 27.janvāris bija viena no interesantākajām sestdienām bibliotēkā, pateicoties 5 brīnišķīgiem ceļotājiem, kuri laipni piekrita dalīties ar saviem ceļojumu iespaidiem ar mūsu klausītājiem!

Kopā ar Dainu Liepiņu ieelpojām kolorīto Indijas gaisu, kopā ar Vili Folkmani ceļojām pa Izraēlu un klausījāmies viņa muzicēšanu ar interesantu mūzikas instrumentu, Modrīte Spilberga mums pierādīja, ka vajag tikai gribēt, tad arī Kilimandžaro top sasniedzams, Lonija Broka mūs vienmēr pārsteidz ar saviem sievišķīgajiem klipiem, šoreiz- iespaidi par Maltu, bet kā deserts sekoja Allas Svečikovas stāstījums par krāsainajiem ziedu svētkiem Holandē! 

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Jauna izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

20.01.2018 13:00 - 16.03.2018 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

20180120_130441.jpgSirsnīgā gaisotnē 20. janvārī Kokneses pagasta bibliotēkā noritēja Māras Mārtiņjānes-Kašes gleznu izstādes „Turp un atpakaļ jeb 30 gadi Koknesē” atklāšana. Māksliniece klātesošajiem pastāstīja par savu ceļu mākslā un saistību ar Koknesi. Bibliotekāre Ingrīda Grūbe teic: „Jaunā izstāde ir sievišķīga, rāma un silta.”

Līdz 16. martam ikviens laipni aicināts iepazīt Māras Mārtiņjānes-Kašes krāsaino un pārdomām rosinošo vēstījumu!

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Tikšanās ar rakstnieci Dainu Grūbi

23.11.2017 16:00

img_20171123_160506.jpgKokneses pagasta bibliotēkā viens no šī gada lasītākajiem latviešu autoru darbiem ir Dainas Grūbes biogrāfiskais romāns DUCIS CARA RUBĻU JEB NO SVĒTDIENAS LĪDZ SVĒTDIENAI. Bibliotekāre Ingrīda Grūbe jau pavasarī lasītājiem bija apsolījusi tikšanos ar iemīļotās grāmatas autori – tulkotāju, redaktori, dzejnieci un rakstnieci Dainu Grūbi. 23. novembra pēcpusdienā viesmīlīgajās bibliotēkas telpās ilgi gaidītais brīdis bija klāt, lai klātienē ar rakstnieci raisītos saruna par dzimtas sakņu apzināšanos, par to, ko mums katram nozīmē mājas un ģimene. Daina Grūbe bija patīkami pārsteigta, ka gandrīz visi klātesošie ir viņas grāmatu izlasījuši, viena kundze pat divas reizes.

„Ja ir talants, ar to jāšķiežas kā miljonāram!” –  sacīja pasākuma rosinātāja Ingrīda Grūbe. Mēs par to pārliecinājāmies gan ieklausoties Lauras Vasiļevskas saksofona spēlē, gan šarmantajā viešņā, kura dalījās savā radīt priekā.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ksenijas Šapolovskas gleznu izstāde bibliotēkā ir atklāta!

20.11.2017 - 20.01.2018

k5.jpg21.novembrī bibliotēkā apmeklētājiem bija sagādāts pārsteigums, jo sienas jau nevar stāvēt tukšas - dienu iepriekš mūsu telpās tika izlikta jauna jaunas mākslinieces no Aizkraukles izstāde.

Bet vēl lielāki ieguvēji bija tie, kuri atnāca uz izstādes atklāšanu un varēja izbaudīt Ksenijas Šapolovskas  īpašo šarmu, darbaspējas, dzīves un nākotnes filozofiju,  pārdomas. Mēs daudz runājām par to, kas ir talants, kā ar to sadzīvot un palikām vienprātīgi pie domas, ka ar talantu-Dieva dāvanu - ir jāšķiežas dāsni, jo to jau nebaltām dienām nevar uzkrāt! Un šī izstāde tam ir apliecinājums! Ksenijai šī ir ceturtā izstāde. Viņa mācās Aizkraukles novada vidusskolā, gleznošanu ar eļlu apgūst pašmācības ceļā. Savu gleznošanas stilu joprojām meklē, pagaidām koncentrējas uz portretiem, sirreālismu un ekspresionismu. Visi izstādē tapušie darbi gleznoti ar eļļas un akrila krāsām uz audekla, stikla un kartona.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Lomu spēle "Mafija"

25.10.2017 12:00 - 15:00

mafijas_spele2017.jpgSkolēnu brīvlaikā jeb nedēļu pirms Helovīna

25. oktobrī no pulksten 1200 - 1500

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā

lieli un mazi azarta cienītāji aicināti pārbaudīt savas mānīšanās, izlikšanās, novērošanas un loģikas prasmes aizraujošā lomu spēlē "Mafija".

Ieeja spēlē - ar sejas masku!

* Psiholoģiska lomu spēle ar detektīvsižetu.

Lasīt visu ziņu

Vācu valodas dienas Latvijā 2017

17.10.2017 09:00 - 19.10.2017

vacija_2017_kb.jpgOktobrī Latvijā pirmo reizi norisināsies Vācu valodas dienas. Virkne notikumu un pasākumu visā Latvijā pulcēs cilvēkus, kas vēlas aktīvi iesaistīties un parādīt savu interesi par vācu valodu.

 Par norisēm Latvijā skati te:https://www.goethe.de/ins/lv/lv/index.html

Esi gaidīts arī Kokneses bibliotēkā!


Lasīt visu ziņu

Evitas Dardzānes gleznu izstāde

26.09.2017 09:00 - 21.11.2017

evita.jpgNo 26. septembra līdz 21. novembrim Kokneses pagasta bibliotēkā ir izlikta un apskatāma jauna izstāde. Darbu autore - Evita Dardzāne.

        Evita ir dzimusi 1976.gadā Līvānos. Dzīvojusi Krustpils novadā, pirmās skolas gaitas sākusi Pļaviņu vidusskolā. Pēc 9.klases  Valsts Vecbebru tehnikumā apguva biškopes profesiju, bet tajā strādāt gan nav sanācis, jo dzīve ievirzījusi citā darbā.
       No 2005.gada strādā Kokneses pagastā Z/S Sietiņi par gaļas izgriezēju.
        Evita gleznot sākusi pirms 5 gadiem pavisam nejauši. Uz to pamudināja meitas Laines vizuālās mākslas stundas Kokneses vidusskolā, kas viņai radīja grūtības, bet Evitai tīri labi patika. 

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Fotoizstāde

20.07.2017 - 20.09.2017

Izstāde "Rokas nost" Kokneses pagasta bibliotēkā

15.05.2017 - 17.07.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Domu vējos Kokneses bibliotēkā

29.04.2017

31sin_1.jpg29.aprīļa pēcpusdienā Kokneses pagasta bibliotēkā gaidīja jau nesen iepazītus viesus - Inesi Apsāni no Kokneses, Ingrīdu Zepu no Gulbenes un Kasparu Krastiņu no Rīgas. Bet īpaša viešņa bija brīnišķīgā Gunita Sergunta no Īrijas. Īrijā Gunita ir nodzīvojusi 9 gadus, nu viesojas Latvijā un pēc pasākuma pie mums atkal posās atceļā uz Īriju, tādēļ šī dzejiskā pēcpusdiena pie mums bija viņai ceļamaize - piepildīta ar mīlestību, rūpēm, sapņiem. Gunitas dzejas krājumiņā „Domu vējos” mums ieklausīties palīdzēja Inese Apsāne, viņa arī vadīja tikšanos. Paldies!

Ar Ingrīdas Zepas dzeju koknesieši jau ir pazīstami. Priecājamies, ka viņai nu ir sava grāmatiņa „Dzejas rozes dvēselei”- sievišķīga un izjusta. No apmeklētājām viņa saņēma komplimentus par grāmatas vizuālo noformējumu. Tā autors - Ingrīdas brālēns.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Kokneses pagasta bibliotēkai 94.dzimšanas diena!

20.04.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

bi2_1.jpgSvētku svecītes nopūstas un kliņģeris apēsts! Protams, paliek atmiņas! Paldies visiem, kuri sveica mūs bibliotēkas dzimšanas dienā-tālākām un tuvākām kolēģēm, draugiem un apmeklētājiem. Paldies par labajiem vārdiem, novēlējumiem, ziediem un pašgatavotajām dāvaniņām! Turam visus pie vārda, ka noteikti gaidīsim ciemos nākamgad, kad bibliotēkai būs tikai 95!

Bibliotēkas dzimšanas dienā atcerējāmies arī savus pirmos iespaidus par bibliotekārēm, pieredzi bibliotēkā, atklājām dažādus kuriozus notikumus, runājām par lasīšanu, ne-lasīšanu, šodienas un nākotnes bibliotēku. Jā, ar mums ir noticis daudz interesanta! Nolēmām, ka visus stāstus sāksim pierakstīt, lai veidojas sava grāmatiņa! (Tāda jau ir tapusi Preiļu bibliotēkā-izlasāma pie mums!)

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Maijas Stepēnas jaunā dzejas grāmata – sveiciens pavasara svētkos

04.04.2017

s19_1.jpgTā noteikti nav nejaušība, ka dzejnieces Maijas Stepēnas izdevniecībā „Jumava” izdotās dzejas grāmatas „Kā vaļā palaists rīta vējš” atvēršana notika pirmajā pavasara mēnesī tuvojoties vissievišķīgākajiem marta svētkiem. Kokneses pagasta bibliotēkā 4. marta pēcpusdienā bija tikpat saulaina sajūta kā saules apmirdzētajā dienā, jo bija satikušies savējie – viņas tuvie cilvēki, draugi, domubiedri no biedrības „Mazā taka”, Jaunjelgavas literātu apvienības „Daugavas Dardedze” pārstāves un daudzi citi koknesieši, kuriem tuva Maijas Stepēnas dzejas pasaule. Pasākuma noskaņā lieliski iederējās Velgas Gredzenas spēlētā kokle un visu kopīgi dziedātās dziesmas.

Šī nebija pirmā reize, kad Kokneses pagasta bibliotēkā atvēršanas svētkus svin kāda no Maijas Stepēnas grāmatām. Bibliotekāre Ingrīda Grūbe lasītāju iemīļoto autori salīdzināja ar Imanta Ziedoņa reiz sacīto, ka dzejnieks ir kā sēņotājs. „Maijas kundze ir čakla sēņotāja, par ko esam lepni un priecīgi. Tas sēņu groziņš ir piepildīts ar viņas pasaku grāmatām un dzeju, kurā atrodama liela dzīves pieredze un mīlestība uz Koknesi,” sacīja Ingrīda Grūbe.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Foto izstāde KUSTOŅI

07.03.2017 - 07.05.2017

koknese_bb_kustoni_1.jpg

7. marta pēcpusdienā bibliotēkā „ieradās” 20 kustoņi, pateicoties jaunajai fotogrāfei Agitai Blauai! Agita mācās I.Gaiša Kokneses vidusskolas 12.klasē un ar fotografēšanu aizraujas jau sen. Ar interesantajiem Agitas darbiem iepazināmies mūsu bibliotēkā jau pirms gada. Pa šo laiku viņa ir bijusi aktīva māksliniece, uzkrājusi izstāžu izlikšanas pieredzi dažādās vietās un, par laimi, nav zaudējusi fotografēšanas prieku!

Katra fotogrāfija Agitai un viņas ģimenei saistās ar kādu stāstu, notikumu, gandrīz visi fotogrāfiju varoņi ir viņu mājdzīvnieki - mīļoti un loloti! Viena no atraktīvajām fotodīvām piedalījās arī izstādes izlikšanas un atklāšanas jampadracī.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zied salvešu ziedi!

03.03.2017

zieds2_1.jpgKokneses pagasta bibliotēkā 3.martā bija iespēja iemācīties locīt salvešu ziedus! Tie, kas ļoti vēlējās to izdarīt, skatījās un priecājās, bet tie, kas ļoti, ļoti, ļoti to vēlējās iemācīties, 3 stundu laikā to arī izdarīja! Vislielākais paldies Dzintrai Liepiņai par pacietību un vēlmi dalīties ar savām prasmēm! Viņa bija brīnišķīga skolotāja, kurai ideju netrūkst nekad!

Dzintras kundze mūs bieži pārsteidz ar saviem rokdarbiem un dāvinājumiem bibliotēkai! Paldies arī uzmanīgajām skolniecēm! Rezultāts ir taustāms, dāvināms un pārsteidzoši skaists! Prieks arī par kopā pavadīto laiku un sarunām! Cilvēki tiešām ir mūsu brīnišķīgākās grāmatas!

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ēnu diena-2017 Kokneses pagasta bibliotēkā

15.02.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

dana7_1.jpgJau piekto gadu bibliotēka piedalās Ēnu dienas projektā, kurš notiek visā Latvijā. Ar interesi gaidīju arī šā gada 15.februāri, kad mani ēnot bija pieteikusies Dana Šiballo. Viņa mācās I. Gaiša Kokneses vidusskolas 5.klasē. Ar Danu esam ļoti, ļoti, ļoti pazīstamas, jo esam radinieces, tādēļ daudzās dzīves situācijās esam bijušas kopā, bet darba attiecībās gan pirmo reizi!

Ko iemācījās Dana? Vispirms viņa piereģistrēja jaunos preses izdevumus, uzzināja, ko nozīmē svītru kods, kā tas veidojas, iepazinās ar bibliotēku sistēmu Alise, iemācījās izsniegt, saņemt grāmatas, apkalpot apmeklētājus, uzzināja par bibliotēkas statistikas datiem, plāniem, pasākumu aprakstiem, izmēģināja spēkus skenēšanā, kopēšanā, printēšanā, iemācījās sakārtot grāmatas plauktos, orientēties alfabētā, ietvītot…! Jā, darāmā netrūkst!

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Pavasara gaidīšana bibliotēkā

11.02.2017

putnia_1.jpgLai ātrāk sagaidītu pavasari, derētu bibliotēkā sapulcināt putnus! To varam darīt kopā 11.februārī! Visi laipni gaidīti! Visi nepieciešamie materiāli būs!

Ingrīda Grūbe,

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Lasīt visu ziņu

Tikšanās krustvārdu mīklu minētājiem

04.02.2017

koncas_1.jpg

4.februāra pēcpusdienā bibliotēkā tikās 16 drosmīgi un erudīti cilvēki, lai mērotos spēkiem krustvārdu mīklu minēšanā. Uzdevums nemaz nebija tik viegls, jo stundas laikā vajadzēja atminēt klasisko krustvārdu mīklu, atrast režģī 20 putnu nosaukumus un tikt galā ar bilžu mīklu! Jāņem vērā, ka jāpaļaujas bija tikai uz saviem spēkiem, bez papildus palīdzības. Jau sākumā vienojāmies, ka šis ir pirmais šāda veida pasākums, tādēļ svarīgi saprast, kā tas notiek un baudīt kopā būšanu!

Apkopojot rezultātus un saskaitot punktus, izdalījām tikai pirmo trīs vietu ieguvējus, jo īstenībā jau uzvarētāji ir visi! Tātad, par līderi kļuva Jānis Šmits, viņam seko Zigrīda Garkakle un Dace Bārda. Ja kādam no dalībniekiem interesē mīklu pareizās atbildes, savi un visi rezultāti, tad tie apskatāmi bibliotēkā!

Lasīt visu ziņu galerija (7)

135 minūtes ar Vinniju Pūku

18.01.2017 14:00

135-min-ar-vp-2017_1.jpg

Aizvadīts darbīgs janvāris Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā! Jau janvāra sākumā uz bibliotēku atceļoja Ingunas Radziņas lelles, kuras ir apskatāmas vēl visu februāri, bet pēc tām krāšņā leļļu izstāde dosies uz Bebru pagasta bibliotēku. Lelles skatīt nāk gan lieli, gan mazi, izstādi apskatījušas arī gandrīz visas PII ”Gundega” grupiņas. Bibliotekārajās stundās ir paviesojušās dažas Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas klases, lai lelles iepazītu tuvāk caur grāmatām un fantāziju.

18. janvārī 135 minūtes bija Vinnija Pūka laiks, jo šajā dienā Pūka autoram A.A. Milnam atzīmēja 135 gadu jubileju. Svinētāji zīmēja un krāsoja Pūku un viņa draugus, pārbaudīja savas zināšanas testā par autoru, meklēja spilgtākos citātus un skatījās multfilmas.

Lasīt visu ziņu galerija (28)

Kokneses pagasta bibliotēkā PII "Gundega" praktisko darbu izstāde!

16.01.2017 - 28.02.2017 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

gundega_1.jpg Kokneses PII „Gundega” ir mūsu kaimiņiene - tieši aiz bibliotēkas loga katru dienu mēs dzirdam bērnu balsis, reizēm netieši „piedalāmies” arī ārā notiekošajos pasākumos! Mums prieks par atsaucību un sadarbību daudzu gadu garumā - šīs iestādes audzēkņi ar audzinātājām ir bieži mūsu viesi - atvērti un zinātkāri, ieinteresēti un grāmatas mīloši! Arī šajās dienās viņi plāno pie mums nākt, lai apskatītu leļļu izstādi.

„Gundegas” praktisko darbu izstādei bibliotēkā ir brīnišķīgs iemesls, jo 22.janvārī tā sagaidīs savu 50.dzimšanas dienu! Sirsnīgi sveicam visus-lielus un mazus, bet visus interesentus aicinām izbaudīt krāsu, izdomas, radošuma kokteili 2 mēnešu garumā. Izstādes autoru kolektīva vecums tiešām ir ļoti dažāds – bērni no 1gada līdz 7 gadu vecumam, viņu vecāki, vecvecāki, audzinātāju un dažādu grupu darbi!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Tikšanās ar grāmatas "Dvēseles pieskāriens" autorēm

14.01.2017

koknese-dveseels-pieskariens_1.jpg

14. janvāra pēcpusdienā Kokneses pagasta bibliotēkā ar dzejas cienītājiem tikās grāmatas „Dvēseles pieskāriens” autores – koknesiete Inese Apsāne, gulbeniete Ingrīda Zepa, Aija Balode-Šilde no Valmieras. Ar muzikālo pavadījumu priecēja dziedātājs, komponists un dzejnieks Kaspars Krastiņš no Rīgas.

Jaunā grāmata „Dvēseles pieskāriens” tapusi izdevniecībā „Domu pērles” Varakļānos. Tā piedāvā iespēju vairākiem autoriem apvienoties kopīgos krājumos. Bibliotekāre Ingrīda Grūbe, aicinot baudīt satikšanos dzejā un mūzikā, sacīja: „Rūdolfs Blaumanis, par šo saulaino ziemas dienu varētu sacīt: „Ak, Dieva pasaule, cik skaista tu esi!”, bet viņš noteikti teiktu, ka pasaules skaistums nāk no cilvēkiem, kuri spēj radīt un dalīties ar citiem savā radīt priekā.”

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Disnejam - 115

05.12.2016 - 09.12.2016

Aicinājums uz sarunu par veselību

24.11.2016

rasmane_1.jpg

24.novembra rītā bibliotēkā pulcējās tie, kurus interesēja saruna ar bioloģi, nutricioloģi-suplementoloģi, biorezonanses veselības pārbaudes kabineta vadītāju Ritu Ašmani. Ritas kundze dalījās savā pieredzē, izskaidroja daudzas aktuālas ar veselību vai slimību saistītas tēmas. Vēlreiz pārliecinājāmies, cik svarīgi ir daudz dzert ūdeni un arī zināt to, kādu ūdeni mēs ikdienā lietojam? Tas nāk no krāna, akas, ir pildīts pudelēs vai Vendenes traukos? (bija iespēja arī testēt līdzpaņemto ūdeni).

Interesanti bija vērot, kā praktiski notiek biorezonanses veselības stāvokļa izmeklējums, ko veica mūsu viešņa Rita Ašmane.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Rokdarbnieces tiksies izstādē

14.11.2016 15:00

rokdarbnieces-tiekas_1.jpg

14. novembra pēcpusdiena bibliotēkā piederēja visām tām kundzēm, kuras rada, ada, pieprot visdažādākos rokdarbus un arī tām, kuras prot to novērtēt!! Protams, bija liels prieks tikties ar pašām rokdarbniecēm, jautāt viņām, apbrīnot viņu izdomu, čaklumu, pacietību, veikumu un saņemt vērtīgus padomums un ieteikumus! Paldies par šo izstādi Allai Svečikovai, Annai Bangai, Annai Lullei, Dzintrai Liepiņai, Vilijai Čunčulei, Olgai Noreikai, Aijai Oknovai, Spodrai un Aijai Briedēm, Maijai Birzniecei, Ņinai Rušmanei. Prieks, ka viesu vidū bija mūsu skaistās izšūto gleznu izstādes autore Elvīra Sirmā.

Izstāde ir brīnišķīga-to atzīst visi apmeklētāji, tādēl prieks, ka rokdarbniecēm ir nākotnes plāni, idejas un ieceres!

Lasīt visu ziņu galerija (11)

20.oktobris - pasaku un Lāčplēša diena bibliotēkā

20.10.2016

4jumav_1.jpg20.oktobris Kokneses bibliotēkā bija tiešām piepildīts ar visdažādākajiem notikumiem! Jau no paša rīta mēs aicinājām viesos Kokneses PII Gundega grupiņas „Kamenīte” zinātkāros bērnus, lai tiktos ar Kokneses Pasaku māmiņu Maiju Stepēnu. Viņa iepazīstināja ar savu jaunizdoto pasaku krājumiņu (apgāds „Jumava”), stāstīja bērniem savu pasaku, atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un priecājās par bērnu zīmējumiem, kuri tapa tepat bibliotēkā. Saruna izvērsās interesanta, tādēļ bērni nolēma, ka tikšanos vajadzētu atkārtot. Par šo priekšlikumu arī Pasaku māmiņa priecājās, jo viņai jau stāstāmā netrūkst! Pasakas top un top! Lai veicas!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Mākslas darbi uz putuplasta pārsteidz!

12.07.2016 - 12.09.2016

bbl_4_1.jpgNo 12. jūlija līdz 12. septembrim Kokneses pagasta bibliotēkā apskatāma Ērika Vilaus mākslas darbu izstāde. Interesantākais ir tas, ka zīmējumi tapuši uz putuplasta. Daudzi darbi ir grebti, veidojot interesantas ēnu spēles. Autors stāsta, ka tas ir ļoti pateicīgs materiāls, jo viegli zīmēt, viegli labot un dzēst. Tā tiešām ir “visvieglākā izstāde”, kāda tikusi izvietota bibliotēkā!

Autors ir 68 gadus jauns, ar humoru apveltīts kungs, Koknesē dzīvo apmēram 4 gadus, nācis no Jelgavas puses. Zīmēt paticis jau no bērnības, bet ar īpašu prieku autors atceras laiku, kad 11 gadus strādājis Indrā par dekoratoru teātrī. Lielformāta darbos varot tā īsti izvērsties!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Balto rokdarbu izstāde

10.05.2016

g_1.jpgKokneses pagasta bibliotēka sagaidīja Baltā galdauta svētkus, atklājot Balto rokdarbu izstādi. Tā ir tapusi no Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja fondiem – apskatāmi 28 priekšmeti 18 planšetēs no Neretas, Aizkraukles, Klintaines, Zalves, Seces un Kokneses.

Izstāde apskatāma maijā un jūnijā!

Uz tikšanos!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Bibliotēku nedēļa Latvijā

18.04.2016 - 24.04.2016

bibl-nedela2016_1.jpg

Jau 93.gadu Kokneses pagasta bibliotēka ver durvis saviem apmeklētājiem-katra diena mums kopā tiešām ir īpaša! Tādēļ par šīs nedēļas moto izvēlējos viedā un pasaulē slavenākā Lāča vārdus! Vinnijs Pūks Sivēnam jautāja: “Kas šodien ir par dienu?” Sivēns atbildēja: “Šodiena” Vinnijs nopriecājās: “Šodiena ir mana mīļākā diena!”

Sagaidot Kokneses pagasta bibliotēkas 93. dzimšanas dienu, (tā ir 18.aprīlī) rakstīsim vēstules! Lai top vēstule bibliotēkai, grāmatai, kādam rakstniekam, grāmatas varonim vai arī bibliotekārei. Īpašos svētku vēstuļpapīrus vari saņemt bibliotēkā. Vēstuli vari uzrakstīt, arī esot bibliotēkā! Visas uzrakstītās vēstules varēsi iemest bibliotēkā īpašajā pastkastītē! Protams, priecāsimies arī par vēstulēm, kuras sūtīsi elektroniski, izmantojot mūsu

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ieejas biļete bibliotēkā

23.03.2016 - 30.03.2016

lild_bibl_16_1.jpgLieldienu Zaķis saka paldies par ieejas biļetēm - Lieldienu olām - bibliotēkā! Izvērtēt 21 mākslas darbu nemaz nebija viegli, tādēļ tika pieaicināti 6 neatkarīgie eksperti. Izvēlēties vienu favorītolu nebija iespējams, tādēļ titulējām veselas trīs! Paldies to autorēm: Olitai Upmalei, Ingai Liopai, Zigrīdai Garkaklei! Lieldienu Zaķa simpātijas tika arī Vilijas Čunčules tamborētajām olu cepurītēm! Nu Lieldienu Zaķis rūpēs balvas un sazināsies ar skaisto olu darinātājām! Jāpiebilst, ka ārpus konkurences palika anonīmā sūtītāja Lieldienu dzejolis un Pūres oliņas! Paldies visiem atsaucīgajiem! Lai skaists uz saulains Zaļā gaidīšanas laiks! Lieldienu Zaķa vārdā - Ingrīda Grūbe, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Krāsas ienāk bibliotēkā

08.03.2016

izst_1_1.jpgAr prieku paziņojam, ka lietainā un pelēkā, bet ļoti sievišķīgā 8.marta pēcpusdienā Kokneses pagasta bibliotēkā ienāca krāsas-tika atklāta I. Gaiša Kokneses vidusskolas 11.klases skolnieces Agitas Blauas fotogrāfiju izstāde. Ar šo izstādi Agita jau ir viesojusies arī Aizkraukles mūzikas skolā.

Izstādē ir apskatāmi apmēram 2-3 gadu laikā tapuši darbi, bet Agitai fotogrāfiju ir tik daudz, ka pietiktu matriāla arī vairākām tematiskām izstādēm! (Par to mēs ar Agitu vienosimies jau nākamgad!) Viena no mīļākajām tēmām ir dzīvnieki. Sarunā pārliecinājāmies, ka par Blauu ģimenes četrkājainajiem mīluļiem viņiem tiešām ir daudz stāstāmā!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

E-prasmju nedēļa Kokneses pagasta bibliotēkā

07.03.2016 - 11.03.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

swed_bibl_1.jpge_prasmes_1.jpg

E-prasmju nedēļas pasākumi tika veidoti tā, lai katrs apmeklētājs atrastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem! Ņēmu vērā tās problēmas, ar kurām mēs saskaramies katru dienu, konsultējot bibliotēkas apmeklētājus!

Apmeklētāji apstiprināja savu dalību E-prasmju nedēļā, izpildot digitālo skaitītāju-aptauju! Visi labprāt piedalījās aptaujā par Latvijas gada monētu 2015 (bibliotēkas apmeklētāju favorītmonēta ir krāšņā „Rainis un Aspazija”).

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Hennas zīmējumi

20.02.2016

henna_1.jpg

20. februārī pasākumā "Hennojam-neguļam"  bibliotēkā bija paredzēts dzert piparmētru tēju un filozofiski runāt par mākslu un rādot, kā top hennas zīmējums! Tomēr jauniešu interese un atsaucība bija tik liela, ka tējai laika nepietika, bet radošums un māksla tiešām visu dienu valdīja bibliotēkā! Asnate, rādot savu hobiju, iepriecināja apmēram 40 interesentus ar hennas zīmējumiem - katram pēc vēlmēm un sajūtām tika savs!

Lai darbošanās būtu vēl interesantāka, pasākuma apmeklētāji iepazinās ar hennas vēsturi, tās īpašībām un izplatību, paši meklēja zīmējumus, iemācījās tos atrst internetā, izvēlēties, atlasīt un izdrukāt (šīs iemaņas noder vienmēr!).

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Puzles diena

29.01.2016

puzles_1.jpg

29. janvāris ir nacionālā Puzles diena, to atzīmē saliekot kādu puzli. Šajā dienā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā tika saliktas ļoti daudzas puzles.

Visas dienas garumā, lai tiktu pie datora bija jāsaliek vismaz viena puzle, bet lai tiktu pie saldumiņa - trīs dažādu grūtību puzles. Vairums bibliotēkas apmeklētāju salika trīs un vairāk puzles, kā rezultātā šī nodarbe izkonkurēja darbošanos pie datora.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Rokdarbu izstāde

01.12.2015 - 15.12.2015

rokdarbi_1.jpg

Kokneses pagasta bibliotēkā līdz 15. decembrim skatāma Kokneses čaklo rokdarbnieču sarūpēta izstāde. Visdažādākie adījumi, tamborējumi, tapoti lakati un citi smalki roku darbi atraduši savu vietu grāmatu krātuvē.

1.decembris bija kā radīts šīs izstādes atklāšanai - aiz loga lēni krita sniega pārslas, bet dziesmas „Uzsniga sniedziņš balts” noskaņa rosināja domāt par gādīgu roku izlolotu siltumu. „Katrs otrais Koknesē ir ne tikai dzejnieks, bet arī rokdarbnieks! Esam radoši un adoši!” – sveicot izstādes veidotājus un pasākuma apmeklētājus, secināja bibliotekāre Ingrīda Grūbe.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Aklais randiņš ar grāmatu Kokneses pagasta bibliotēkā

13.11.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

aklais2_1.jpgAicinām bibliotēkas apmeklētājiem piedalīties Aklajā randiņā ar grāmatu! Ko tas nozīmē? Piektdien, 13.novembrī, pēc nejaušības principa bibliotēkā tika atlasītas 13 grāmatas. Tās tika apvākotas un iesaiņotas, tādēļ lasītājs tajās nevar ieskatīties, bet var vadīties pēc norādēm, kuras uzlīmētas uz grāmatu vākiem, tā ir kāda frāze, atsauksme, zīmīgs attēls…

Lasītājs, vadoties tikai pēc norādēm, izvēlas grāmatu, izlasa un uzraksta, viņaprāt, kādu zīmīgu norādi par grāmatu nākamajiem tās lasītājiem!

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Andra Svilāna un Ņikitas Romanova gleznas izstādē

06.11.2015

izstade_2.jpg6.novembrī Kokneses pagasta bibliotēkā tika atklāta Alda Dobenberga audzēkņu Andra Svilāna un Ņikitas Romanova gleznu izstāde. Jaunie mākslinieki ir 13 gadus jauni - katram savs raksturs, rokraksts, sapņi un ieceres, bet droši viņi var teikt, ka iegūtais Mākslas studijā ir liels ieguldījums viņu nākotnē! Izstādē ir 13 darbi, tie būs apskatāmi 2 mēnešus. Visi laipni gaidīti! Liels paldies Andrim par dāvanu bibliotēkai-viņa "Ziemeļblāzma" jau iepriecina apmeklētājus.

Ingrīda Grūbe,

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

Lasīt visu ziņu

Izstādē krūzes un tases

28.10.2015

biblkru_1.jpg

Šobrīd bibliotēkas apmeklētājus iepriecina rokdarbu izstāde, bet visu novembri pie mums „viesojās” 70 dažādas kafijas krūzes un tējas tasītes. Katrai savs stāsts un skaistums - braukušas no tālām zemēm, mīļu cilvēku dāvinātas, dažādu notikumu liecinieces, no pūra lādēm izceltas….

Nu skaistās izstādes dalībnieces dodas mājup! Solījām, ka visas tiks piepildītas. Ar ko? Protams ar apmeklētāju uzmanību un interesi! Un ar nelielu dāvaniņu no mums! Izstādi aplūkoja lieli un mazi bibliotēkas apmeklētāji, interesi izrādīja arī stiprā dzimuma pārstāvji.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Labo darbu nedēļa

05.10.2015 - 17.10.2015

labo-darbu-ned_1.jpg

Piekrītu, ka labajiem darbiem būtu jānotiek katru dienu! Bet, ja ir iespējams kaut kam pievērst uzmanību kādā īpašā projektā, tad mēs to arī ar prieku izmantojam! Jau 3.gadu bibliotēkas apmeklētāji iesaistījās Labo darbu nedēļā. Svētdien visu sarūpēto nogādājām Jēkabpilī dzīvnieku patversmes iemītniekiem!

Paldies dzīvnieku kopējam par stāstīto-katram dzīvniekam tiešām ir savs raksturs, dzīvesstāsts. Mēs samīļojām gandrīz visus, bet veidojās arī īpašas simpātijas-suņu puika Cēzars, persiešu kaķenīte Peisi, pavisam mazie kaķēni, kuri neatšķīrās no tiem, kurus redzam uz žurnālu vākiem-īstas zvaigznes! Kopējs stāsta, ka cilvēki ir kļuvuši nedaudz atbildīgāki, arī zinošāki un daudzi dzīvnieki no patversmes atrod sev jaunas mājas un saimniekus! Par visu un visiem vairāk skati te:http://www.jekabpilspatversme.lv/! Iespējams, ka kāda fotogrāfija rosinās paņemt sev četrkājaino draugu tieši no Zvaigžņu ielas!

Paldies, paldies, paldies visiem, kuri atlicināja laiku, labus vārdus un līdzekļus: Jānim Vēverim, Sofijai Tipainei, Janīnai Zunei, Rutai Viļumsonei, Birutai Miķelsonei, Lanai Savelei, Dacei Kupšānei, Elzai Jakovelei, Rasmai Māliņai, Asnatei Višķerei.

Ingrīda Grūbe, Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Bibliotēku nedēļa - 2015 Kokneses pagasta bibliotēkā

28.04.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

13_2.jpgBibliotēku nedēļa ir lieliska iespēja parādīt bibliotēku darbību nedaudz citā veidā! Tieši tādēļ izvēlējos Imanta Ziedoņa Krāsainās pasakas, lai katra diena būtu īpaša un daudzkrāsaina. Manuprāt, lieliski izdevās iekustināt pieaugušos bibliotēkas apmeklētājus uz radošu darbošanos, pārsteigt ar negaidītiem uzdevumiem un arī iepriecināt!

Mēs kopā, gaidot Valsts valodas dienu, centāmies pārspēt pašu Juri Alunānu, domājot savus jaunvārdus.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

E-prasmju nedēļa -2015 Kokneses pagasta bibliotēkā

23.03.2015 - 27.03.2015 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

e-skills-2015_1.jpgE-prasmju nedēļa Latvijā norisinājās jau sesto gadu. Ņemot vērā apmeklētāju intereses, arī mūsu bibliotēkā šajā nedēļā varēja apgūt jaunas iemaņas, saņemt jaunu informāciju, nostiprināt esošās prasmes, darbojoties e-vidē.

Apmeklētāji izteica viedokli, balsojot par sev tīkamo 2014.gada monētu. Jāteic, ka mūsu bibliotēkas favorītmonētas bija-Baltā grāmata, Gadskārtu monēta, Kurzemes baroks. Tagad ar intetesi gaidīsim 28.aprīli, kad tiks apkopoti balsojuma rezultāti visā Latvijā.

Ar faktu, informācijas, attēlu bagātību apmeklētājus pārsteidza iepazītie portāli www.upes.lv, www.letonika.lv. Pārlūkojām arī internetbanku, iepirkšanās portālu priekšrocības, noderīgas informācijas meklēšanu www.koknese.lv . Atgādinājām apmeklētājiem, ka strādājot koplietošanas interneta vidē un ievadot savus datus, protams, jāievēro drošība. Lielu uzmanību pievērsām arī tam, kā tieši mūsu bibliotēka var palīdzēt atrisināt dažādas ikdienas situācijas, izmantojot skeneri, faksu, kopētāju.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izstāde Ā… tRoFeJaS !

06.03.2015

gl1_1.jpgSākot ar 6.martu, Kokneses pagasta bibliotēkā ir apskatāma dažādu autoru gleznu izstāde. Darbi ir bibliotēkas kolekcija, tie nonākuši pie mums tad, kad autori tos mums uzdāvinājuši pēc savām izstādēm, kuras notikušas bibliotēkā. Tātad, tie ir dāvinājumi!

Ilgi nespēju izdomāt, kāds varētu būt izstādes nosaukums. Te man palīdzēja bibliotēkas apmeklētājs, kurš, redzot, kā izvietoju izstādi, izsaucās: Ā… trofejas!

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ieklausieties, kā skan „Mūzika tumšzilā naktī”

23.01.2015

img_0942_1.jpg23. janvārī Kokneses pagasta bibliotēkā sirsnīgā gaisotnē notika koknesietes Maijas Stepēnas apgādā „Jumava” izdotās jaunās dzejas grāmatas „Mūzika tumšzilā naktī” atvēršana. Pasākumā piedalījās apgāda „Jumava” prezidents Juris Visockis, grāmatas vāka noformētāja Maijas kundzes mazmeita Linda Stepēna, pārstāvji no Kokneses novada domes, domubiedri no radošās apvienības „Mazā taka” un senioru klubiņa „Pīlādzītis”, daudzi citi Maijas Stepēnas dzejas mīļotāji. Apgāds „Jumava” pasākuma dalībniekiem piedāvāja iegādāties gan jauno dzejas krājumu, gan citus jaunākos izdevumus – latviešu un ārzemju autoru darbus, bērnu grāmatas un praktisko literatūru. Apgādā „Jumava” jau iznākušas vairākas Maijas Stepēnas grāmatas, tostarp sirsnīgas pasakas bērniem - „Rūķīši pret raganām” un „Trīs dejas ar kaziņu”.

Lasīt visu ziņu galerija (30)

Alises un Esteres gleznu izstādes atklāšana Kokneses pagasta bibliotēkā

13.12.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

dsc09705.jpg13.decembrī Kokneses pagasta bibliotēkā atklājām brīnišķīgu gleznu izstādi! Darbu autores ir 10 gadus jaunas mākslinieces - Alise Krūmiņa un Estere Vingre. Abas meitenes jau 4 gadus mācās gleznošanas prasmes pie skolotāja Alda Dobenberga. Mums prieks, ka meitenes bija neatlaidīgas un ļoti vēlējās parādīt savus darbus. Jau mēnesi iepriekš tika veidota izstādes afiša! Paldies meitenēm par uzdrošināšanos!

Zīmīgi, ka izstādi atklājām tieši Lūcijas dienā - tā simbolizē cerību, gaismu un labestību. Droši varu teikt, ka šī izstāde jau nesusi pozitīvas emocijas apmeklētājiem! Pirmās atsauksmes par jauno izstādi: skaisti, suppper, bāc, ….un arī delfīns, ziedi, ziema-vienreizēji!

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Mēs dzīvosim vēlreiz to dzīvi, Kas pagāja mulsumā īsā. /Jānis Blese/

29.11.2014

ipf-6610.jpg29. novembrī Kokneses pagasta bibliotēkā mieru un gaišumu dāvāja sveču liesmas, lai atmiņu ceļos mēs satiktu viņus, kuru dvēseles, tur augšā aiz zvaigznēm, bet viņu gājuma pēdu nospiedumi Kokneses pusē redzīgajiem un dzirdīgajiem sajūtami vēl šodien – tie iemīti Laikā.

Radošās apvienības „Mazā taka” domubiedri: Maija Stepēna, Anita Liepiņa, Juris Siliņš, Dzidra Čumakeviča, Olga Kļaviņa, Ārija Āre un šo rindu autore aicināja atmiņu stāstos un dzejas vārsmās atcerēties mūsu novadniekus – Anitu Svētiņu, Jāni Blesi, Andreju Laucenieku un Zigfrīdu Putniņu. Sirsnīgi gaidīti šajā atmiņu pēcpusdienā bija viņu tuvinieki un draugi.

Marijas Vildes uz vijoles spēlētās melodijas ļāva atmiņām atnākt tik viegli kā pirmajam sniegam, atverot sirds durvis gan mazliet smeldzei, gan gaišam priekam, jo mūsu atmiņu varoņi alkaini mīlēja dzīvi.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Akcijas „Iepazīsti Kokneses novada bibliotēkas” noslēgums

20.11.2014

img_6413_1.jpg20.novembrī pārliecinājāmies, ka var daudz izdarīt, ja mēs paši to ļoti vēlamies! Piedalīties mūsu akcijā sākumā gribēja daudzi, bet šo ieceri īstenoja un visus noteikumus izpildīja tikai 2 dalībnieki- Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 7.klase- audzinātāja Daiga Andersone un Iršu bibliotēkas Bērnu un jauniešu žūrijas eksperti kopā ar bibliotekāri Daci Greli.

Pateicoties bibliotekāres Antras veiksmīgajai rokai, izlozē par mūsu pārsteiguma groza īpašniekiekiem kļuva Vecbebru bērni! Lai viņiem salds svētku gaidīšanas laiks! Mierinājuma balva jau ir atdota arī brašajiem akcijas dalībniekiem no Iršiem. Mums bija prieks tikties ar jums un ceram, ka mūsu bibliotēkās bija daudz interesanta!

Lasīt visu ziņu

Labo darbu nedēļas noslēgums kopā ar Alisi un Danu

25.10.2014

dscn7323.jpgEsmu bagāta bibliotekāre - man, pateicoties Ēnu dienas projektam, ir 2 darbīgas un zinātkāras ēnas - Dana un Alise, ar kurām pēc Ēnu dienas apliecinājuma saņemšanas esam vienojušās, ka tiksimies un daudzus darbus arī turpmāk veiksim kopā. Meitenes aicināju, lai 25.oktobrī viņas palīdzētu nogādāt visu sarūpēto uz Jēkabpils dzīvnieku patversmi (Kokneses pagasta bibliotēka jau otro gadu piedalās Labo darbu nedēļā). Liels paldies Alisei, Danai un visiem bibliotēkas apmeklētājiem par atsaucību! Paldies R.Viļumsonei, I.Burmistrei, T.Kļaviņai, L.Vasiļevskai, S.Tipainei, R.Kraulim, A.Briģim, B.Miķelsonei!

Pēc sirsnīgas un pārdomām bagātas viesošanās patversmē devāmies uz Jēkabpils Tautas namu, kurā apskatījām mākslinieka Ata Jakša gleznu izstādi abstrakti simbolistiskā reālisma žanrā. Interesanti darbi, rāmji, paraksti sentenču formā. Meitenes piedalījās arī konkursā par konkrētas gleznas nosaukumu.

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Izstāde Kokneses bibliotēkā

21.10.2014 - 09.11.2014

f8_1.jpgNo oktobra līdz 9.decembrim Kokneses pagasta bibliotēkā ir apskatāma spilgta izstāde, kuras autori ir vienas klases skolēni. Darbi tapuši 3 gadu laikā, tos apkopojusi klases audzinātāja Agita Mežiela. Izstāde ir īsta krāsu terapija lietainās rudens dienās!

Par 8A Galeriju

Kokneses vidusskolas 8.A klase kopā ar savu vizuālās mākslas skolotāju Agitu Mežielu kopīga darba rezultātā ir izveidojuši mākslas izstādi. Izstādē var apskatīt Kristas, Andra, Anda, Unas, Asnates, Danas, Sabīnes, Agneses, Jāņa, Sanda, Edgara, Jūlijas, Beātes, Sintijas, Alises, Elīnas dažādos un daudzveidīgos darbus. Esam iepriekš izstādījuši savu radošo veikumu skolā, tagad to varēs apskatīt arī bibliotēkā.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Rudens nedēļa un Atvērto durvju diena Kokneses bibliotēkā

22.09.2014 - 29.09.2014

1-rb.jpgNo 22.-29.septembrim jau tradicionāli Kokneses pagasta bibliotēkā notika Rudens nedēļa, kurā apmeklētāji varēja iepriecināt citus un arī paši palepoties ar to, kas interesants un skaists izaudzis dārzā, mežā, dalīties ar iespaidiem un receptēm. Paldies visiem, kuri dalījās savā priekā ar pārējiem!

Šodien, noslēdzot Rudens nedēļu un suminot Miķeli, atzīmēsim Starptautisko kafijas dienu, iepazīstoties ar kafijas vēsturi un degustējot kafeju "Paulīne", kurā var sagaršot cigoriņus, ozolzīles un burkānus! Pirmie apmeklētāji jau ir izteikuši savu viedokli - garšīgi!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Lindas Šmites jaunās grāmatas „Aušas un Tiepšas” atvēršanas svētki Kokneses pagasta bibliotēkā

18.09.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

img_6540_1.jpgAr čiekurmeitiņu Trillu un viņas draugiem, draiskajiem brūnīšiem, mūsu novada sākumskolas skolēni un citi lasītāji iepazinās Kokneses pagasta bibliotēkā 18. septembra pēcpusdienā - Lindas Šmites jaunās grāmatas „Aušas un Tiepšas” atvēršanas svētkos. Jauki sagadījies, ka apgādā „Annele” autores trešā bērnu grāmata iznākusi laikā, kad krīt zīles un kastaņi. Laikā, kad grāmatas varoņi, aušīgie brūnīši, aušojoties sāk savus piedzīvojumus vēl nezināmajā Zaļspīdā. Pateicoties veiksmīgai radošai sadarbībai, rakstniecei Lindai Šmitei, vairāku bērnu un mācību grāmatu ilustratorei, animācijas filmu māksliniecei Gundegai Muzikantei un apgāda „Annele” direktorei Ilutai Moldanei-Greiškanei izdevies radīt sirsnīgu, gudru un skaistām ilustrācijām bagātu grāmatu bērniem un vecākiem. Ar labi paveikta darba sajūtu apgāda „Annele” vadītāja pastāstīja, ka grāmata „Aušas un Tiepšas” oktobra sākumā Vācijā, Frankfurtē, vērienīgajā starptautiskajā izstādē “Frankfurt Book Fair” pārstāvēs latviešu oriģinālliteratūru bērniem nacionālajā stendā. Šī ir viena no nozīmīgākajām grāmatu izdevējdarbības un poligrāfijas nozares izstādēm pasaulē.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Raiņa dzimšanas diena Kokneses pagasta bibliotēkā un Kokneses ielās

11.09.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

rain6.jpg11.septembrī bibliotēkā visus sveicu Raiņa dzimšanas dienā! Jautājums, cik tad Rainim šogad varētu palikt gadu, nemaz nav tik viegls! Lielākā daļa bibliotēkas apmeklētāju domā, ka Rainis tik sens, ka vairs nav aktuāls - kas nu bijis, tas bijis!

Pēcpusdienā, izejot ielās kopā ar bibliotēkas Vēstnesēm Danu un Asnati, nolēmām uzzināt, ko koknesieši zina, domā par Raini, Dzejas dienu, lasīšanu un bibliotēku. Pastaiga izdevās interesanta! Paldies visiem par atsaucību, ieinteresētību, labvēlību un arī atraktivitāti! Mums ļoti paveicās, jo satikām tikai smaidošus garāmgājējus! Jāatzīst gan, ka bērni domā, ka Rainim varētu būt 50-55 gadi, jo tas jau esot tik daudz! Vecākās paaudzes cilvēki saka, ka viņiem vēl atmiņā Rainis no skolas laikiem - aizmirst nevarot! Satiktie jaunieši bija ieinteresēti un ar savu viedokli - arī par Raini un dzeju!

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Asnates un Danas 1.gleznu izstādes atklāšana

27.04.2014

img_0695.jpgSvētdien, 27.aprīlī, noslēdzot Bibliotēku nedēļu, Kokneses pagasta bibliotēkā atklājām A. Dobenberga mākslas studijas audzēkņu Asnates Višķeres un Danas Grundas (mūsu bibliotēkas ēna-2013) gleznu izstādi.

Dana pie skolotāja mācās jau 5 gadus, bet Asnatei šis ir ilgi gaidītais 1. gads mākslas un krāsu izzināšanā. Meitenēm ir daudz kopīga - viņas pat dzimušas vienā mēnesī, gadā, mācās vienā klasē, daudz laika pavada kopā, bet katrai ir savs gleznošanas rokraksts!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Alises diena Kokneses pagasta bibliotēkā

04.03.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

6-ald.jpg4.marts - Alises vārda diena! Ko šis vārds nozīmē bibliotēkā? Tieši uz šo jautājumu vajadzēja atbildēt lieliem un maziem bibliotēkas apmeklētājiem! Ja pieaugušajiem atbildes vietā bija klusēšana, tad bērni uzreiz atcerējās, ka ir arī Alise Brīnumzemē!

Sarunas un praktisku darbošanos par iespējām apskatīties savu kontu bibliotēku sistēmā Alise, rezervēt, pagarināt grāmatas turpināsim arī Bibliotēku nedēļā (šo iespēju izskaidrojam katram lasītājam, jau iestājoties bibliotēkā). Jāatzīst, ka gados vecākajiem bibliotēkas apmeklētājiem labāk tīk redzēt un izvēlēties grāmatu, atnākot tieši uz bibliotēku! Viņiem svarīgi ir izjust izvēles prieku, apskatīties, kas jauns bibliotēkā, izrunāties, dalīties ar savām emocijām.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Latvijas vēsture karikatūrās

03.03.2014 - 26.04.2014

3-karik.jpgNo 3.marta līdz 26.aprīlim Kokneses pagasta bibliotēkā apskatāma izstāde Latvijas vēsture karikatūrās. Plašāka informācija lasāma šeit: http://lnb.lv/lv/celojosas-izstades/izstade-latvijas-vesture-karikaturas. Tā kā izstāde tika gatavota starptautiskai publikai, teksts ir angļu valodā. Tomēr, tas nemaz netraucē uz mūsu vēsturi paskatīties citām acīm! Gaidām interesentus!

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Dzimtās valodas diena Kokneses pagasta bibliotēkā

25.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

10-dzvd.jpg25. februārī, jau pavisam pavasarīgā pēcpusdienā, bibliotēkā viesojās I.Gaiša Kokneses vidusskolas 7.a klases jaunieši ar savu audzinātāju Agitu Mežielu. Sarunas tēma - personvārdi, to nozīme, izplatība, ietekme uz cilvēka raksturu.

Izspēlējot dažādas improvizācijas spēles, bija iespēja saskatīt savu vietu citu vidū - jo vienmēr ir kādas lietas, kuras mūs vieno un arī atšķir, neatkarīgi no mūsu vēlmēm. Uzzinājām, ko nozīmē sarežģītais ezoteriskais termins „egregors”, izsekojām vārdu modei, netradicionāliem personvārdiem (Batja, Ampadists, Tofiks, Steidzīte).

Lasīt visu ziņu

Ēnu diena-2014 Kokneses pagasta bibliotēkā

12.02.2014 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

2-ed-2014.jpgŠajā interesantajā projektā piedalāmies jau 2.gadu, tādēļ biju priecīga, ka šogad tiku pie vēl vienas ēnas-9 gadus jaunās Alises Krūmiņas. Ar pagājušā gada ēnu Danu Grundu tiekamies bieži-viņa ir aktīva, darbīga un labprāt mums palīdz dažādos pasākumos! Prieks par to, ka esam viņu ieinteresējušas!

Jaunā ēna Alise nemaz nav iesācēja bibliotēkas dzīvē -daudz zina par to, jo bieži piedalās bibliotēkas rīkotajos pasākumos, lasa Bērnu žūrijā. Tieši tādēļ mēs centāmies, lai Alise te atklāj ko jaunu. Un domāju, ka mums izdevās!

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Valentīna dienas nedēļā viss par mīlestību!

11.02.2014

img_4798.jpgNedēļā, kad svinam mīlestības svētkus – Svētā Valentīna dienu, Kokneses pagasta bibliotēkā 11. februāra vakarā uz šiem svētkiem veltītu pasākumu varēja nokļūt ar ieejas biļeti - mīlestības dzejoli. Visu pasākuma apmeklētāju vārdā paldies par viesmīlīgo sagaidīšanu Kokneses bibliotēku darbiniecēm! Sirsnīgā noskaņā, smaržojot tējai un kafijai, baudot gardu kūku, klātesošās dāmas uzrunāja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolnieces Dana Grunda un Asnate Višķere. Meitenes asprātīgā dialogā, izmantojot klasiķu un mūsdienu dižgaru atziņas, un enciklopēdijās paustās definīcijas, centās noskaidrot, kas ir mīlestība. Atbildi viņas varēja rast, ieklausoties arī pasākuma apmeklētāju runātājos dzejoļos. Ar savu sacerēto dzeju vai iemīļotu autoru dzejas rindām tika paustas jūtas, bez kurām pasaule zaudētu krāsas un smaržu. Izskanot dzejoļiem, tika nonākts pie atziņas, ka visskaistākā mīlas dzeja ir tā, kurā vārds mīlestība netiek nosaukts vārdā, bet tikai ļauts nojaust tās klātbūtni.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sociālā projekta "Likteņdārza stāsti" darbu izstādes atklāšana Kokneses bibliotēkā

03.01.2014

dsc_1284.jpgŠā gada novembrī noslēdzies nodibinājuma „Kokneses fonds” un Valsts Izglītības satura centra veidotais sociālais projekts „Likteņdārza stāsti”. Skolēni no visas Latvijas tika aicināti apkopot savas ģimenes, dzimtas vai gluži vienkārši zināmu cilvēku atmiņu un pieredzes stāstus par traģisko laika posmu Latvijā 20. gadsimtā – izsūtīšanu, piespiedu došanos trimdā un citiem notikumiem.

Projekta laikā Fonds saņēma 32 skolēnu darbus no 19 skolām: Pļaviņu novada ģimnāzijas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Ilūkstes 1. vidusskolas, Rīgas Ostvalda vidusskolas, Bebru pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolas, Inešu pamatskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Bērzgala pamatskolas, Naukšēnu novada vidusskolas, Priekules novada Virgas pamatskolas, Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra, Rīgas 34. vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas, Preiļu 1. pamatskolas un Jaungulbenes profesionālās vidusskolas. Katrs iesūtītais darbs satur lielu vērtību gan kā vēstures liecību apkopojums, gan arī kā skolēnu skatījums uz tām, bieži savos darbos atainojot tādas īpašības, kā izturību, strādīgumu un izpalīdzību, kas liecības autoram ļāvušas pārdzīvot šos smagos notikumus.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Lauras Vasiļevskas un Sanda Eduarda Pušķa izstādes atklāšana Kokneses bibliotēkā

07.12.2013

dsc_1122.jpgSestdien, 7.decembrī, Kokneses bibliotēkā bija īsta mākslas cienītāju diena! Vislielākais notikums tas, protams, bija Laurai un Sandim, jo viņiem tā bija 1.izstāde un arī 1.izstādes atklāšana. Un tas nemaz nav viegli!

Abi jaunie mākslinieki mācās Alda Dobenberga Mākslas studijā un ar prieku mums atklāja to, kā viņi saskata pasauli mums visapkārt!

Lauras pasaule ir meitenīgi krāsaina, sapņiem un notikumiem bagāta! Savukārt, Sandis savos darbos atklāj savu filozofiju, kurā vieta pūķiem, cīnītājiem…

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Esiet laimīgi, dzīvojiet balti Domās, darbos un mīlestībā!

05.12.2013

dsc_0935.jpg„Es šoreiz neparastāk pīšu vainagu, man skuju vietā zelta stīgas būs – tās smalkās, kas mīļas sirdis sien.” Skanot šīm Maijas Stepēnas dzejas rindām un Asnates Višķeres flautas spēlei, 5. decembra vakarā Kokneses pagasta bibliotēkā mēs bijām skaista acumirkļa liecinieki - iedegoties pirmajai svecei Adventes vainagā, nokļuvām brīnišķā dzejas pasaulē. Tajā ielūkoties mums ļāva dzejniece, kurai pieder arī vārdi: „Ziemassvētki – man tas ir svētums, Balti sniegi klusuma kupenās, Pāri visam – mīlestība.”

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Kokneses pagasta bibliotēkā DEKORATĪVO AKMEŅU IZSTĀDE „AKMENTIŅA DVĒSELĪTE”

03.12.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

akm3.jpgAkmeņi ir dažādi – lieli un mazi, apaļīgi un kantaini, robaini un gludi. Tie ir nākuši no dažādām vietām. Katram akmenim ir sava forma, krāsa, faktūra. Katram ir savs stāsts. Skolēni no I.Gaiša Kokneses vidusskolas mājturības stundās un pulciņā skolotājas Agitas Mežielas vadībā, kā arī no Kokneses internātpamatskolas attīstības centra skolotājas Zandas Grigānes vadībā, pētīja akmeņus un centās izprast , ko tie grib mums pavēstīt. Un, lūk, bērniem ir izdevies saklausīt un saprast, kāds tad akmentiņš ir patiesībā – varbūt pūkains, varbūt košs, varbūt ļoti jautrs vai arī nopietns. Akmentiņu dvēselīti centās izprast un parādīt :

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Labo darbu nedēļas noslēgums Kokneses bibliotēkā : Man reiz bija draugs.

02.11.2013

dscn6694.jpgLabo darbu nekad nevar būt par daudz, bet ar tiem var kādam arī pievērst uzmanību! Šoreiz mūsu bibliotēka nolēma palīdzēt Jēkabpils dzīvnieku patversmes iemītniekiem. Sazinoties ar patversmi, uzzinājām , ka šobrīd īpaši nepieciešama barība mazajiem kaķēniem un kucēniem! Viņi, kā jau bērni, būtu priecīgi arī par rotaļlietām.

Vairāk kā 2 nedēļas uz bibliotēku varēja nest visu patversmei derīgo! Šajā laikā pievērsām uzmanību arī saviem mājdzīvniekiem, viņu kopšanas un uzvedības īpatnībām, izliekot īpašu izstādi un veidojot arī savu mājdzīvnieku fotogaleriju bibliotēkā.

Lasīt visu ziņu galerija (25)

Izstāde 10 dabas mirkļi koknesieša Mārča Briškas fotogrāfijās Kokneses bibliotēkā

25.06.2013 - 23.08.2013

Izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā - 10 dabas mirkļi koknesieša Mārča Briškas fotogrāfijās. Izstāde apskatāma no 25.jūnija līdz 23.augustam.

Lasīt visu ziņu

Tikšanās ar Annu Kuzinu

07.05.2013

dsc03880.jpgOtrdien, 7.maijā, plkst. 14.30 pie mums, Kokneses pagasta bibliotēkā, viesojās Anna Kuzina, kura pastāstīja daudz interesanta mums par mūsu rakstnieku Rūdolfu Blaumani! Viņa iepazīstināja ar savām jaunajām grāmatām (izdevniecība Madris)-Blaumaņu pavārgrāmata, Blaumanis tuvplānā.

Anna Kuzina rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa dzīvi un daiļradi pētījusi vairāk nekā 30 gadus, strādājot par R. Blaumaņa memoriālā muzeja „Braki” vadītāju (1979-2013)

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Piedalies Zibakcijā - Lasīsim kopā!

25.04.2013

zibakcija.jpgCeturtdien, 25.aprīlī, no plkst.14.00-14.15! Pagājušajā gadā 14 Pierīgas reģiona publiskās bibliotēkas Bibliotēku nedēļas laikā vienojās kādā aktivitātē, ko nosauca par Zibakciju "Lasīsim kopā!" Šogad šajā akcijā piedalīsies arī Kokneses bibliotēkas! Kas jādara? No plkst.14.00-14.15 aicināsim bibliotēkā esošos lasītājus, ņemot līdzi grāmatas, žurnālus vai citu lasāmvielu, doties ārpus telpām un 15 minūtes klusībā lasīt.

Lasīt visu ziņu

Kokneses pagasta bibliotēkai 90 gadu jubileja

19.04.2013 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

bi13.jpg19. aprīlī visi ceļi Koknesē veda sumināt gaviļnieci – Kokneses pagasta bibliotēku dižajā 90 gadu jubilejā. Savus pirmos lasītājus tā sagaidīja 1923. gada 18. aprīlī Kokneses kultūras biedrības namā. Laika ritējumā no grāmatu krātuves Kokneses pagasta bibliotēka kļuvusi par modernizētu kultūras un izglītības centru, mūžizglītības veicinātāju. Ikviens lasītājs, pārkāpjot bibliotēkas slieksni, jūtas gaidīts un īpašs. „Bibliotēka mums ir kā gaismas saliņa, kurā arvien gribas pakavēties”, svētku dienā atzina tās pastāvīgie lasītāji. Ziedi un sirsnīgi vēlējumi bija vislabākais pateicības apliecinājums bibliotēkas kolektīvam – bērnu bibliotēkas un pagasta bibliotēkas vadītājai Intai Poišai, bibliotekārēm Ingrīdai Višķerei, Olgai Orliņai un Antrai Vasiļevskai. Inta Poiša smaidot sacīja: „Mēs kopā esam komanda!” Daudzveidīgie pasākumi bērniem un pieaugušajiem bibliotēkas apmeklētājiem, māka aizraut un iesaistīt sabiedriskās aktivitātēs, vietējo mākslinieku un jauno talantu izpausme bibliotēkas rīkotajās izstādēs - stāsta pats par sevi – te katra diena aizrit kā jauna, tikko pāršķirta grāmatas lappuse! Bibliotēkas pasākumos itin bieži skan Ingrīdas Višķeres meitas Asnates flautas spēle. Arī šajā reizē Asnate ar muzikālu skaņdarbu „Meditācija” atklāja jubilejas svinības, bet kopā ar Agnesi Dzirkali dziedātās dziesmas vēstīja - klāt pavasaris un ziedu laiks!

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Mācās veidot multfilmas

04.04.2013

f2.jpg4.aprīlī Kokneses bibliotēkā tikās novada pirmsskolas izglītības iestāžu un bibliotēku darbinieces, lai kopīgi mācītos veidot multfilmas! Pēc teorētikās daļas sākās animācijas darbnīca, kurā katrs varēja izmēģināt savas iemaņas, radot un atdzīvinot visdažādākos tēlus. Paldies darbnīcas ''multenkultens'' vadītājiem, jo patika gan lielajiem, gan mazajiem dalībniekiem!

Ingrīda Višķere

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Grāmatas atvēršanas svētki

22.03.2013

gaismas-pieskariens.jpg

Savu ceļu pie lasītājiem sācis kopīgiem spēkiem dzejā izlolotais sapnis par Koknesi – dzejas grāmata „Gaismas pieskāriens Koknesei”. 22. martā Kokneses pagasta bibliotēkā notika dzejas grāmatas "Gaismas pieskāriens Koknesei" atvēršanas svētki un tikšanās ar dzejoļu autoriem. Grāmatas izdošanu 500 eksemplāru metienā tipogrāfijā „Iespēju grāmata” finansēja Kokneses novada dome. Ilgi gaidīto grāmatu – veltījumu Koknesei, dzejas draugi varēja iegādāties prezentācijas pasākumā. Plašāks materiāls par pasākumu būs lasāms aprīļa Kokneses Novada Vēstis izdevumā. Lasīt visu ziņu galerija (17)

Skaisto kleitu svētki Kokneses bibliotēkā

08.03.2013

dsc_2246.jpgJūs taču piekrītat, ka 8.marts ir vieni no skaistākajiem pavasara svētkiem, kad pavisam neliels solītis palicis līdz atmodai dabā! Kā to tuvināt? Tikai esot pa vidu skaistajam!

Kokneses bibliotēkā šajā dienā notika īsti sievišķīgs pasākums, kura iniciatore bija šūšanas salona Svētku Mode vadītāja Inga Liopa. Inga vairāk kā 10 gadus strādā šajā jomā un ir ļoti lepna par savām klientēm, tapušajiem tērpiem-par katru no tiem varētu uzrakstīt kādu īpašo stāstu! Mums prieks par skaistajām un atsaucīgajām tērpu īpašniecēm, atraktīvajām un uzņēmīgajām tērpu demonstrētājām, prasmīgajām šuvējām!

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Priecīgie akmeņi

02.03.2013

a17.jpgSestdien, 2.martā, Kokneses bibliotēkā no plkst.11.00-13.00 atkal varēja darboties praktiski un radoši! Šoreiz apzīmējām, aplīmējām, appērļojām skumjos akmeņus un gliemežvākus! Izrādās, ka katrā akmenī snauž kāds tēls, kurus atdzīvināt palīdzēja Alise, Agnese, Asnate, Dana, Klinta, divas Lauras un Sabīne.

Paldies meitenēm par darbošanos un jaukajām sarunām! Šo divu stundu laikā mēs daudz uzzinājām viena par otru, jo sarunas tēma izvērsās pavisam negaidīta–cilvēku vārdi, to izcelšanās, vēsture, dažādība, savu vārdu patikšana un nepatikšana. Katra meitene varēja arī uzzināt, ko nozīmē viņas vārds.

Lasīt visu ziņu

Dzimtās valodas diena Kokneses bibliotēkās

21.02.2013

1-dz-d.jpg21. februārī pasaulē atzīmē Dzimtās valodas dienu. Pirmo reizi pēc UNESCO aicinājuma to atzīmēja 2000. gadā, pieminot 1952. gada 21. februārī nogalinātos bengāļu studentus, kas aizstāvēja savu valodu.

Šī diena arī Kokneses bibliotēkās ir īpaša! Savus lasītājus sagaidījām ar vārdiem –apsveicam Dzimtās valodas dienā!

Ja pagājušajā gadā mēs darbojāmies ar bērniem, tad šogad nolēmām šo dienu vairāk veltīt pieaugušajiem bibliotēkas apmeklētājiem. Viņi tika iepazīstināti ar Letonika.lv, kura bibliotēkā ir pieejama par velti visu gadu! Izrādās, ka ir interesanti un noderīgi ieskatīties vārdnīcās, dažādās enciklopēdijās, apgūt tulkošanas iemaņas, skatīties runājošās pasakas…! Ar mums kopā Letonikā ieskatījās apmēram 30 apmeklētāji, un viņi secināja, ka paši to nemaz nebūtu iedomājušies! Šī informācija viņiem tiešām noderēs!

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Graffiti uz bibliotēkas sienām!

11.10.2012

dsc_1293.jpg11.oktobrī Kokneses pagasta bibliotēkā notika 11 gadus jaunā mākslinieka Helmuta Sokolova darbu izstāde. Mākslas veids-graffiti ir ļoti pierasts un populārs jauniešu vidū, bet mūsu bibliotēkā tāda veida izstāde ir pirmo reizi! Pārsteidza jaunā mākslinieka domāšanas veids, sava veida filozofija, šodienas un nākotnes redzējumi!

Izstādēs atklāšanā piedalījās arī skolotājs Aldis Dobenbergs, kurš uzteica Helmuta izvēli un veikumu. Savās izjūtās un priekā par padarīto dalījās arī Helmuta mamma.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Miķeļdiena Kokneses bibliotēkā

01.10.2012

Miķeļdiena ir rudens ieskaņas svētki. Ticējums vēsta, ka šajā dienā neko nedrīkstot mājās nest, jo tad to apēdot peles un žurkas! Visu varēja droši nest uz bibliotēku, lai svētkiem vārti vaļā!

Jau no paša rīta mēs kopā ar bibliotēkas apmeklētājiem priecājāmies par rudens ziediem, tulkojām to valodu, piemeklējām attiecīgos dzejoļus, degustējām dažādus interesantus ievārījumus un vārījumus. Īpaša piekrišana bija biešu džemam (paldies Ingai Skrebelei), brūklenēs un samtenēs marinētajiem gurķīšiem, rabarberu mājas vīnam, kabaču ievārījumiem un dažādiem tomātiem.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

11.05.2011 - 11.07.2011 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

No 11.05.- 11.07. Kokneses pagasta bibliotēkā ir apskatāma Viļa Folkmaņa veidotā gleznu un fotogrāfiju izstāde "Mūsu ceļojumu iespaidi" - spilgtākie iespaidi no viesmīlīgās Portugāles un saulainās de Maljorka salas.

Lasīt visu ziņu

Bibliotēka krēslas stundā

19.04.2011

3047.jpgNo 18. - 24. aprīlīm visā Latvijā notiek Bibliotēku nedēļas pasākumi, kuru mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bibliotēkām un to pakalpojumiem. 18. aprīlis ir īpašs arī Kokneses pagasta bibliotēkai, jo šajā dienā tā svin savu 88. dzimšanas dienu.

Kokneses pagasta bērnu un pieaugušo bibliotēkās 19. aprīlī notika pasākums "Krēsla bibliotēkā". Tam izvēlējāmies arī neparastāku laiku - no plkst. 20.00 - 22.00. Pasākuma ideja bija parādīt apmeklētājiem, ka bibliotēkā ir interesanti lieliem un maziem jebkurā laikā. Pasākuma sākumā visi iepazinās ar bibliotēkas telpām, seniem un jaunākiem notikumiem īpaši veidotā fotostāstā. Pieaugušie uzzināja par sistēmas "Alise" iespējām, pasūtot, apskatot grāmatu fondu, izmēģināja roku grāmatu meklēšanā, izsniegšanā. Mazie apmeklētāji ar prieku izspēlēja dažādas atrakcijas, krāsoja, skenēja grāmatas....Visi kopā, dzerot tēju, sapratām, ka šīs 2 stundas bija ļoti neparastas un interesantas mums visiem, tādēļ nolēmām nākamgad tikties visi atkal Krēslas stunā. Gaidīsim arī Jūs!

Ingrīda Višķere, bibliotekāre

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kokneses pagasta bibliotēka
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top