"Ēnu diena - 2019" Kokneses pagasta bibliotēkā14.02.2019

13.februāra rītā par manām Ēnu dienas kolēģītēm kļuva  divas 6. klases skolnieces - Ance Grudule un Paula Vingre! (Liels paldies viņu skolotājai Andrai Kārkliņai par ieinteresētību Ēnu dienas projektā!)

Meitenes bija nolēmušas nākt uz darbu jau no paša rīta – labā noskaņojumā un  pozitīvas, kas bibliotekāra darbā ir ļoti svarīgi, tādēļ varēja palīdzēt sagatavot biroja tehniku dienas darbam, sakārtot iepriekšējās dienas grāmatas plauktos, aiziet uz pastu pēc jaunajiem preses izdevumiem, piereģistrēt tos. 

 Meitenes aizpildīja nelielu anketu, kurā pastāstīja, ko, viņuprāt, bibliotēkā var darīt tās lietotājs, ko bibliotēkā dara bibliotekārs, kādām rakstura īpašībām būtu jāpiemīt bibliotekāram: inteliģentam, ar labu humora izjūtu, priecīgam, saprotošam, iedvesmojošam, lai varētu iedvesmot cilvēkus nākt uz bibliotēku, uzņēmīgam, atbildīgam. Te varu piekrist katram meiteņu vārdam!

 Pārrunājām arī to, cik un kādas bibliotēkas ir Latvijā, kas ir statistika, darba plāni, pasākumu plānošana, apraksti, personu datu aizsardzība un bibliotekārā darba ētika. Meitenes izmēģināja praktiski apkalpot lasītājus, skenējot grāmatas, iepazinās ar sistēmas Alise iespējām, redzēja, kā rodas un veidojas svītru kods.

Praktiski meitenes veica 2 patstāvīgus uzdevumus - izlika Valentīna dienai izstādi un izrotāja bibliotēku ar svētku atribūtiem. Prieks par meiteņu izdomu, rūpīgo attieksmi un radošumu - visu izlēma, izplānoja un realizēja pašas! Šodien apmeklētāji ir patīkami pārsteigti, un diena - daudz sirsnīgāka!

Uzminiet, kuru priekšmetu bibliotēkā ēnotājas ar sajūsmu "darbināja"? Tas ir mūsu tālrunis! Pajautājot, vai mēs to vēl izmantojam ikdienā, meitenes izmēģināja arī zvanīšanu! Izrādās, ka nemaz nav viegli tikt galā ar klausuli, darboties ar griežamo ripu, sagaidīt skaņas pīkstienu...! (Mūsu tālrunis -VEF MARTA-301 bija pēdējais TA ar zvanu plāksni, kas tika izstrādāts VEF pētniecības institūtā un pieejams komerciāli.) Jāapsver, vai to nevajadzētu ieviest bibliotēkas izklaižu sarakstā! Nāciet zvanīt!

Paldies vēlreiz Ancei un Paulai par kopā pavadīto darbīgo laiku! Viņas būtu brīnišķīgas bibliotekāres! Uz tikšanos nākamgad Ēnu dienā!

 Ingrīda Grūbe, 

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top