Ēnu diena 2018 Kokneses pagasta bibliotēkā kopā ar Gundegu!15.02.2018

Gundega Beķere manu uzmanību bibliotēkā piesaistīja jau sen, jo viņa ir viena no apmeklētājām, kura uz bibliotēku nāk lasīt. Droši varu teikt, ka grāmatu lasīšanas ziņā viņa noteikti pārspēj mani. Par grāmatām un izlasīto ar viņu var sarunāties daudz, tieši tāpēc biju priecīga, ka viņa piekrita būt mana Ēnu dienas kolēģīte, lai parādītu, kā viss izskatās no otras – bibliotekāres - puses.

Gundega iepazinās ar bibliotēkas sistēmu Alise, uzzināja, kā rodas svītru kods, kā notiek grāmatu apstrāde, kā var rezervēt, izsniegt, pagarināt grāmatas, apkalpoja lasītājus, kārtoja preses izdevumus, izveidoja grāmatu izstādi, kura veltīta Suņa gadam, izmēģināja iemaņas skenēšanā, kopēšanā, printēšanā, uzzināja, kas ir statistika, darba plāns, pasākumu apraksti. Abas secinājām, ka bibliotēkā galvenais ir grāmata, bet priekšroku dodam apmeklētāja interesēm un vajadzībām.

Gundega ļoti mīl grāmatas, viņu uztrauc tas, kur tās paliek pēc norakstīšanas. Runājot par novadpētniecību, viņa ir lepna par savas vecmāmiņas darbu šajā jomā!

Gundegas veidoto izstādi vari apskatīt arī Tu. Grāmatas viņa izvēlējās ar lielu interesi tā, lai būtu dažādība! Suņa gads vēl tikai sācies, tādēļ arī Tu vari mūsu izstādi arī papildināt  ar rotaļlietām, apdrukām, suvenīriem par tēmu – suns.

Paldies Gundegai! Man prieks par kopā pavadīto laiku! Kas Gundegu pārsteidza? Tas, ka bibliotekārei tik daudzas lietas jādara paralēli, jāprot atrast, paskaidrot, informēt…. Bet galvenais bibliotekāra ieguvums, Gundegasprāt, protams, ir vēl pēc tipogrāfijas smaržojošas grāmatas - lasi, cik gribi! Piekrītu!

Par padarīto Gundega saņēma apliecinājumu un dāvaniņu!

Ingrīda Grūbe,

Kokneses pagasta bibliotēkas bibliotekāre

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top