Lapas karte
AA+A++
A AAA

Meistarklases saksofonā

26.03.2018

img_20180324_193047.jpg24. martā Kokneses Mūzikas skolā, sadarbojoties ar  Latvijas vadošo saksofonu kvartetu - Rīgas saksofonu kvartetu, notika meistarklases saksofona spēlē. Rīgas saksofonu kvarteta mūziķi – Katrīna Kivleniece, Baiba Tilhena, Ainars Šablovskis un Artis Sīmanis,  ir ne tikai lieliski izpildītāji, bet arī pieredzes bagāti pedagogi un Koknesē bija ieradušies, lai strādātu ar jaunajiem saksofonistiem. Prieks par to, ka arī mūsu skolas pedagogs Ziedonis Puķītis visas dienas garumā strādāja kā meistars. Vairāku stundu garumā viņi apmācīja mūsu jaunos mūziķus saksofona spēles dažādos elementos, dalījās pieredzē un iedvesmoja viņus turpmākajai saksofona spēles apmācībai.

Šajā pasākumā piedalījās ne tikai mūsu skolas saksofona spēles audzēkņi, bet arī saksofona spēles pedagogi un audzēkņi no Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas, Ogres Mūzikas skolas, Kārļa Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas, Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas.

Rīgas saksofonu kvarteta dibinātājs un vadītājs ir Artis Sīmanis, kurš ilgu laiku bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors un devis ļoti lielu ieguldījumu saksofonistu apmācībā un saksofona popularizēšanā Latvijā gan mūzikas skolās, gan vidusskolas posmā un arī augstskolā, piesaistījis komponistus nošu materiāla pilnveidei. Apsveicami, ka Artis Sīmanis vēlreiz pievērsa uzmanību tieši saksofona spēles sākumposmam, galvenajām metodiskajām  prasībām, arī instrumenta kvalitātei. Tas ir pozitīvs piemērs ik viena instrumenta spēlei.

Kā kulminācija šim pasākumam bija noslēguma koncerts, kurā piedalījās gan meistarklašu audzēkņi, viņu pedagogi, gan Rīgas saksofonu kvartets. Lepnums par mūsu skolotāju Ziedoni Puķīti, kurš koncerta noslēgumā bija pie diriģenta pults un diriģēja trīs skaņdarbus saksofonu korim. Visi saksofona spēles pedagogi saņēma apliecības par profesionālo pilnveidi .

Paldies Kokneses Mūzikas skolas radošajai darba grupai, kas palīdzēja organizēt šo pasākumu un visiem, kas atnāca baudīt lielisko noslēguma koncertu!

Iveta Bērziņa, Kokneses Mūzikas skolas direktore

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top