faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Koknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaClean rLatvija.lv

Kokneses tūrisma centrā trešā Alda Dobenberga izstāde20.01.2018

Trīs lietas – labas lietas! No 22. janvāra Kokneses tūrisma centrā skatāma atkal jauna, nu jau trešā  Alda Dobenberga darbu izstāde. Mākslinieks prot pārsteigt, un šoreiz izstādes lielākais pārsteigums ir gleznu kolāžas, kuras tapušas pēdējo desmit gadu laikā, bet savu zvaigžņu stundu pacietīgi gaidījušas otas meistara mājas bēniņos.

Kopš pagājušajā gadā Kokneses tūrisma centrs sāka darboties 1905. gada ielā 7, saulainajā izstāžu zālē mākslas cienītājiem ir bijusi lieliska iespēja iepazīt mūsu novadnieka Alda Dobenberga daudzpusīgo daiļradi. Domāju, ka daudzi mākslinieka iespaidā tagad savādāk skatās uz vārnām, jo divās iepriekšējās izstādēs tieši viņas bija visiecienītākās gleznu radītāja modeles. Arī šajā izstādē neiztikt bez skaistulēm, kurām vislabāk patīk uzturēties mākslinieka dārzā, bet noteikti vislielāko uzmanību raisīs gleznu kolāžas, kurās līdzās gleznotām detaļām ir pielīmēti  izgriezumi no avīzēm, grāmatām un visdažādākās lietas, kuras var dižoties ar savu īpašo stāstu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Atjaunota satiksme Koknese–Ērgļi posmā; autobusi kursē kā ierasts17.01.2018

Ņemot vērā, ka satiksme autoceļa P79 Koknese–Ērgļi posmā ir atjaunota, maršruta Nr.5981 Aizkraukle–Ērgļi, Nr.6517 Ērgļi–Liepkalne–Sausnēja un Nr.6367 Ērgļi–Liepkalnes skola autobusi kursē saskaņā ar ierasto braukšanas shēmu un vairs netiks novirzīti pa apvedceļu.

 AS CATA apkalpotajā maršrutā Nr.5981 Aizkraukle–Ērgļi ir atjaunota pasažieru apmaiņa pieturvietā Ķikuti. Tāpat pieturā Ķikuti un Barkaži pasažieru apmaiņu atkal veiks SIA Madonas ceļu būves SIA apkalpotā maršruta Nr.6517 Ērgļi–Liepkalne–Sausnēja un Nr.6367 Ērgļi–Liepkalnes skola autobusi.

printēt Lasīt visu ziņu

Kļūsti par mentoru!17.01.2018

Kokneses novada dome meklē mentorus projektā "PROTI UN DARI!"

TAVI PIENĀKUMI:

  • Motivēt jaunieti;
  • palīdzēt īstenot jaunieša individuālo pasākuma programmu;
  • veltīt katram jaunietim vismaz 20 stundas mēnesī

TU IEGŪSI:

  • Speciālas apmācības darbam ar jauniešiem;
  • apmeklēsi dažādus apmaksātu pasākumus
  • apmeklēsi radošās darbnīcas un nodarbības;
  • būsi devis savu ieguldījumu jaunieša dzīves uzlabojumā!

KUR GRIEZTIES?

Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrā, Vērenes ielā 1, Koknesē, pie Ievas Ūtēnas. E-pasts: dienascentrs@koknese.lv 

printēt

Sagatavots ikgadējais pārskats par Kokneses novada attīstības programmas īstenošanu 2016. gadā17.01.2018

Aicinām iedzīvotājus iepazīties ar Kokneses novada domes Attīstības nodaļas sagatavoto ikgadējo pārskatu par Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2013. - 2037.gadam un attīstības programmas 2013. - 2019.gadam īstenošanu 2016.gadā. Tajā ir atspoguļoti Kokneses novada domes 2016.gadā paveiktie darbi un īstenotie projekti saistībā ar novada attīstības programmas investīciju plānā ietvertajām aktivitātēm. Šis ir ceturtais pārskats par attīstības programmas izpildi, tāpēc ir iespējams izvērtēt Kokneses novada attīstību četru gadu periodā.

Kopumā pārskatā sniegts vairāk kā 50 uzraudzības rādītāju salīdzinājums, kā arī analizēta Kokneses novada ekonomiskā attīstība uz kaimiņu pašvaldību fona.

printēt Lasīt visu ziņu

Inese Vaidere aicina skolēnus piedalīties konkursā “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”17.01.2018

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere izsludina konkursu 10.-12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”, kura mērķis - apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu viņu dzimtās vietas “nerakstīto vēsturi”. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli un viesoties pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres, tāpat labāko darbu autori saņems veicināšanas balvas.

Konkursa ietvaros skolēniem tiek dots uzdevums - uzklausot vecākus, vecvecākus, radiniekus, kaimiņus un jebkuru, kas var palīdzēt ar informācijas iegūšanu, uzzināt un apkopot stāstus par savas dzimtās vietas - mājas, ielas, pilsētas - vēsturi un to, kā dažādi notikumi ietekmējuši līdzcilvēku likteņus vai ikdienu. Īpašu uzmanību skolēni tiek mudināti pievērst sadzīvei un īpatnībām, kas raksturo parasto cilvēku dzīvi konkrētajā laika periodā. Forma, kādā stāstīt par savu dzimto apkārtni un līdzcilvēkiem ir katra konkursa dalībnieka paša ziņā – tas var būt apraksts, video filmiņa, prezentācija, plakāts vai arī kas cits.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses Ziņģe 2018

07.04.2018 15:00

Beigusies pieteikšanās uz Kokneses Ziņģi 2018.  Šogad pasākumā piedalīsies ziņģētāji un stāstnieki no Valkas, Lielvārdes, Rīgas, Dobeles, Pļaviņām, Cesvaines, Limbažiem, Suntažiem, Mazsalacas, Aizkraukles, Salas, Kalsnavas, Snēpeles un Kokneses. Ar nepacietību gaidām 7.aprīli, skaņojam instrumentus, kuplinām balsis, aunam kājas, lai varam būt klāt un visu redzēt savām acīm! 

Inguna Žogota, folkloras kopas "URGAS" vadītāja

 

Ainavu dārgumu krātuvē - senas fotogrāfijas un atmiņu stāsti 17.01.2018

Zemgalē, līdzīgi kā citos reģionos, apkopojot sabiedrības un ekspertu balsošanas rezultātus, nu ir zināmas tās 10 izcilākās ainavas, kas iekļautas topošajā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) veidotajā elektroniskajā Latvijas ainavu 50 dārgumu krātuvē. Taču valsts simtgadei veltītā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciētā krātuves “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien un rīt” izveide turpinās. Līdz 14. februārim zemgalieši un ne tikai zemgalieši ir aicināti aktīvi piedalīties reģionā nominēto TOP 10 ainavu vēsturisko attēlu atlasē, atmiņu stāstu rakstīšanā un nākotnes attīstības vīziju atainošanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (1)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top