ĢADC aicina uz Ziemassvētku ieskaņas pasākumu

10.12.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Ziemassvētki ir pārdomu un brīnumu gaidīšanas laiks. Katram mums ir jāatrod savs ceļš uz Ziemassvētkiem un ceļš uz vietu, kur brīnumi mājvietu rod. Ģimenes atbalsta dienas centrā vienojāmies kopīgā Ziemassvētku noskaņas radīšanā ar piparkūku smaržām, ziemas karstā dzēriena garaiņiem, kuri tā vien vilināja un sildīja mazas un lielas sirsniņas. Kopā sanāca dažādu paaudžu dienas centra apmeklētāji, gan māmiņas ar saviem mazuļiem, gan Kokneses jaunieši un bērni, kā arī foto pulciņa dalībnieki. Savas foto pulciņā apgūtās zināšanas varēja likt lietā. Esam priecīgi par noķertajiem un iemūžinātajiem mirkļiem.

Aija Rimša,

ĢADC vadītāja

Māmiņu klubā apgūst jaunas prasmes06.12.2013

„Māmiņu klubs” turpina savu darbību. Prieks par to, ka mūsu pulciņš kļūst kuplāks. Paldies par uzticēšanos. Novembra mēnesī pie mums ciemojās lektore no Rīgas Aija Apsīte. Viņa māmiņām stāstīja par kinestētisko handlingu. Paskaidrojot vienkāršāk, kinestētiskais handlings ir līdz smalkākajai niansei izkopta, dabiska, harmoniska darbošanās māksla ar bērnu no piedzimšanas brīža līdz viņa patstāvībai. Tā ir saziņa caur pieskārienu un kustību.

Runāja un rādīja slingu sasiešanas un nēsāšanas veidus, kā arī par mazuļu kopšanas līdzekļiem . Novembrī bija iespēja apgūt Tauriņ pieskāriena masāžu. Pēc šīs apmācības māmiņas var veikt masāžu saviem mazuļiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0)

Novembris Dienas centrā06.12.2013

Radošu iedeju pilns ir bijis novembra mēnesis Ģimenes dienas centrā, gaidot Latvijas 95. dzimšanas dienu. Kopā ar bērniem veidojām zemes lodi, kurā iezīmējām Latvijas kontūru. Lāčplēša dienā aizdedzām sveces, godinot un pieminot Tēvzemes aizstāvjus. Latvijas dzimšanas dienai veltīts pasākums Ģimenes dienas centrā notika neierastā veidā, izjūtot zemes spēku un enerģiju, meklējot un sajūtot to ar smilšu palīdzību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Latvija manā sirdī15.11.2013

Gaidot Latvijas dzimšanas dienu , Ģimenes atbalsta dienas centrā ir izveidota Anglijā dzīvojošo latviešu bērnu darbu izstāde „Latvija manā sirdī”. Lai arī, esot svešumā, tomēr katra sirdī mājo domas par Latviju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Atmiņu vakars Kokneses ģimenes atbalsta centrā

11.11.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Kokneses ģimenes atbalsta dienas centrā novembris – mātes Latvijas mēnesis pagājis ar pasākumiem, kuros jaunajai paaudzei stāstīts par Latvijas valsts vēsturē svarīgiem notikumiem. Pēc centra vadītājas Aijas Rimšas ierosmes, 11. novembra vakarā skolas bērni pulcējās uz tikšanos ar Kokneses pagasta iedzīvotājām, kuras savās atmiņās vēlreiz atgriezās bērnības dienās Otrā Pasaules kara laikā un smagajos pēckara gados. Vēstures notikumus vislabāk iepazīt nevis grāmatu lappusēs, bet ieklausoties aculiecinieku stāstos. Biruta Butāne un Terēzija Gerasimova pastāstīja par laiku, kad viņas, vēl pavisam mazas meitenes, kopā ar vecākiem nokļuva izsūtījumā Sibīrijā. Marija Mārtinsone ar smeldzi atcerējās, kā viņas tēvs 1940. gadā aizgāja karot par brīvu Latviju un palika kara laukā. Lai arī viņai visu mūžu pietrūcis tēva mīlestības un gādības, Marijas kundzes atmiņās viņš ir dzīvs. Jaunajiem klausītājiem viņa nolasīja savas sacerētās dzejas rindas tēva piemiņai:

„ Neatceros- bet mīlu.

Pieglaud tuvāk savu mīļo galvu.

Es neprasu ne uzslavu, ne balvu,

Tik patiesu un sirdij tuvu glāstu,

Vai pasaku par bērnību vai stāstu.

Es gaidīju ka nāksi mājās…

Daudz tādu karā bāreņu bija kā es…”

Bērni ar interesi ieklausījās atmiņu stāstos un uzdeva jautājumus. Šī tikšanās ļāva paraudzīties uz skumjajiem pagātnes notikumiem ar citām acīm, rosinot vēlmi kļūt par vēstures izzinātājiem un novērtēt laiku, kurā dzīvojam šodien.

Kokneses Novada Vēstis

ĢADC aicina uz māmiņu kluba nodrabībām novembrī!06.11.2013

Ģimenes atbalsta dienas centrā aktīvi turpina darboties „Māmiņu klubiņš”. Prieks par to, ka mūsu pulciņam pievienojas arvien jauni dalībnieki. Benita Rūrāne pastāstīja māmiņām kā jākopj pirmie zobiņi.Kopā ar Ingunu Žogotu mācījāmies šūpuļdziesmas. Ļoti vērtīga ir pieredze, kurā māmiņas apmainās savā starpā.

11. novembrī notiks „Tauriņpieskārienu masāžas” apmācības nodarbība.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Mazās Raganiņas balle

31.10.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Ģimenes atbalsta dienas centrā notika Mazās raganiņas balle. Vai tu zini, ka raganas reizi gadā satiekas Valpurģu naktī? Un vai zini, ka raganai, lai viņa būtu "laba" ragana, patiesībā ir jādara slikti darbi? Vismaz tā domā visas raganas, ieskaitot krustmāti Rumpumpeli. Bet Mazā Raganiņa to nesaprot, viņa dara tikai īstus labos darbus.

Kopā ar Mazo raganiņu jokojāmies, spokojāmies, dzērām un ēdām raganiskos ēdienus un dzērienus. Lasījām vācu rakstnieka Otfrīda Preislera grāmatiņas „Mazā raganiņa” fragmentus. Balli noslēdzot, ļāvāmies jautrām atrakcijām kopā ar grāmatas varoņiem.

Aija Rimša

Rotaļājoties top smilšu mākslas darbi!22.10.2013

Atklāt smilšu zīmēšanas tehnikas noslēpumu Ģimenes atbalsta dienas centrā 22.oktobrī bija ieradusies I.Gaiša Kokneses vidusskolas 1.b klase kopā ar savu skolotāju Baibu Vingri. Bērni aktīvi darbojās dažādās smilšu nodarbības aktivitātēs.

Gaismas un smilšu savstarpējā mijiedarbība uz smilšu galda rada neaizmirstamus mākslas darbus! Lai izmēģinātu zīmēšanu smiltīs, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Tā ir gan relaksācija, gan oriģināla un radoša domu un sajūtu izpausme.

Nodarbības beigās katrs pats radīja savu smilšu īsanimāciju.

Aicinām visus – lielus un mazus atklāt dažādus smilšu zīmēšanas noslēpumus pie mums Ģimenes atbalsta dienas centrā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top