Latvija manā sirdī15.11.2013

Gaidot Latvijas dzimšanas dienu , Ģimenes atbalsta dienas centrā ir izveidota Anglijā dzīvojošo latviešu bērnu darbu izstāde „Latvija manā sirdī”. Lai arī, esot svešumā, tomēr katra sirdī mājo domas par Latviju.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Atmiņu vakars Kokneses ģimenes atbalsta centrā

11.11.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Kokneses ģimenes atbalsta dienas centrā novembris – mātes Latvijas mēnesis pagājis ar pasākumiem, kuros jaunajai paaudzei stāstīts par Latvijas valsts vēsturē svarīgiem notikumiem. Pēc centra vadītājas Aijas Rimšas ierosmes, 11. novembra vakarā skolas bērni pulcējās uz tikšanos ar Kokneses pagasta iedzīvotājām, kuras savās atmiņās vēlreiz atgriezās bērnības dienās Otrā Pasaules kara laikā un smagajos pēckara gados. Vēstures notikumus vislabāk iepazīt nevis grāmatu lappusēs, bet ieklausoties aculiecinieku stāstos. Biruta Butāne un Terēzija Gerasimova pastāstīja par laiku, kad viņas, vēl pavisam mazas meitenes, kopā ar vecākiem nokļuva izsūtījumā Sibīrijā. Marija Mārtinsone ar smeldzi atcerējās, kā viņas tēvs 1940. gadā aizgāja karot par brīvu Latviju un palika kara laukā. Lai arī viņai visu mūžu pietrūcis tēva mīlestības un gādības, Marijas kundzes atmiņās viņš ir dzīvs. Jaunajiem klausītājiem viņa nolasīja savas sacerētās dzejas rindas tēva piemiņai:

„ Neatceros- bet mīlu.

Pieglaud tuvāk savu mīļo galvu.

Es neprasu ne uzslavu, ne balvu,

Tik patiesu un sirdij tuvu glāstu,

Vai pasaku par bērnību vai stāstu.

Es gaidīju ka nāksi mājās…

Daudz tādu karā bāreņu bija kā es…”

Bērni ar interesi ieklausījās atmiņu stāstos un uzdeva jautājumus. Šī tikšanās ļāva paraudzīties uz skumjajiem pagātnes notikumiem ar citām acīm, rosinot vēlmi kļūt par vēstures izzinātājiem un novērtēt laiku, kurā dzīvojam šodien.

Kokneses Novada Vēstis

ĢADC aicina uz māmiņu kluba nodrabībām novembrī!06.11.2013

Ģimenes atbalsta dienas centrā aktīvi turpina darboties „Māmiņu klubiņš”. Prieks par to, ka mūsu pulciņam pievienojas arvien jauni dalībnieki. Benita Rūrāne pastāstīja māmiņām kā jākopj pirmie zobiņi.Kopā ar Ingunu Žogotu mācījāmies šūpuļdziesmas. Ļoti vērtīga ir pieredze, kurā māmiņas apmainās savā starpā.

11. novembrī notiks „Tauriņpieskārienu masāžas” apmācības nodarbība.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Mazās Raganiņas balle

31.10.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

Ģimenes atbalsta dienas centrā notika Mazās raganiņas balle. Vai tu zini, ka raganas reizi gadā satiekas Valpurģu naktī? Un vai zini, ka raganai, lai viņa būtu "laba" ragana, patiesībā ir jādara slikti darbi? Vismaz tā domā visas raganas, ieskaitot krustmāti Rumpumpeli. Bet Mazā Raganiņa to nesaprot, viņa dara tikai īstus labos darbus.

Kopā ar Mazo raganiņu jokojāmies, spokojāmies, dzērām un ēdām raganiskos ēdienus un dzērienus. Lasījām vācu rakstnieka Otfrīda Preislera grāmatiņas „Mazā raganiņa” fragmentus. Balli noslēdzot, ļāvāmies jautrām atrakcijām kopā ar grāmatas varoņiem.

Aija Rimša

Rotaļājoties top smilšu mākslas darbi!22.10.2013

Atklāt smilšu zīmēšanas tehnikas noslēpumu Ģimenes atbalsta dienas centrā 22.oktobrī bija ieradusies I.Gaiša Kokneses vidusskolas 1.b klase kopā ar savu skolotāju Baibu Vingri. Bērni aktīvi darbojās dažādās smilšu nodarbības aktivitātēs.

Gaismas un smilšu savstarpējā mijiedarbība uz smilšu galda rada neaizmirstamus mākslas darbus! Lai izmēģinātu zīmēšanu smiltīs, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Tā ir gan relaksācija, gan oriģināla un radoša domu un sajūtu izpausme.

Nodarbības beigās katrs pats radīja savu smilšu īsanimāciju.

Aicinām visus – lielus un mazus atklāt dažādus smilšu zīmēšanas noslēpumus pie mums Ģimenes atbalsta dienas centrā!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Palasīsim grāmatiņu

14.10.2013 kur : Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centrs

14.oktobrī ĢADC notika pēcpusdiena „Palasīsim grāmatiņu”. Šāda pēcpusdiena turpmāk notiks katru trešo pirmdienu, kur kopā ar bērniem lasīsim kādu grāmatu, kura mums palīdzēs aizceļot kādā interesantā notikumā vai kādā nezināmā valstībā. Šādējādi mēs kopīgi īsināsim garos rudens un ziemas novakarus. Ikviens, kuru interesē kopīga grāmatu lasīšana, būs mīļi gaidīts ĢADC:

04.11.2013
25.11.2013
16.12.2013
30.12.2013

back to top